FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 23Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
05-11-17 17:19  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
moskit   

Od rana delektuję się tymi zdjęciami. Fantastyczny efekt. Powodzenia przy dalszym klejeniu.

 
27-11-17 21:33  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Świetnie Ci wychodzi to łączenie segmentów. Łączenia od spodu niewidoczne... bajka.
Próbowałem Twojego sposobu impregnowania kartonu BCG ale lekko mi się karton odkształcił. Długo czekasz po impregnacji BCG z klejeniem?

--

Post zmieniony (27-11-17 21:34)

 
27-11-17 22:02  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Łączenia miodzio, zresztą jak i cała reszta ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-11-17 22:18  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękne wykonanie,ale zdjęcia mimo ,ze ładnie pokazują szczegóły to chyba są pozaregulaminowe,,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-11-17 23:24  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wydaje mi się że regulamin był pisany w czasach, kiedy ludzie nie mieli łączy o prędkości kilka(naście/dziesiąt) MB/s i ekranów w rozdzielczości HD. Poza tym w relacji wypowiadało się kilku moderatorów i skoro oni nie widzą problemu, to chyba wszystko jest w porządku.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-11-17 03:00  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki.
Odpowiadam po kolei.
Z łączeń segmentów tym razem nie jestem aż tak zadowolony. Trochę mi się krawędź segmentu z gwiazdą zmechaciła podczas prac przy ogonie, kiedy był jeszcze oddzielony od reszty kadłuba. Musiałem dać więcej retuszu, co trochę widać jednak.
Windus, w jakich dokładnie okolicznościach odkształcił Ci się karton po impregnacji BCG? Na łączeniu segmentów poszycia, czy gdzieś po środku?
Impregnowałeś wcześniej kaponem od zewnętrznej?
Ja czekam z klejeniem aż BCG od wewnętrznej całkiem wyschnie do sucha, a segment poszycia powróci do nadanego mu przed impregnacją kształtu.
Marek1, regulamin dotyczy chyba zdjęć ładowanych bezpośrednio na forum. Kiedyś się tak robiło i dlatego zdjęcia były ograniczane rozmiarowo przez regulamin. Teraz raczej korzystamy z usług hostingów, a na forum wklejamy tylko linki do przechowywanych tam zdjęć. A poza tym trochę nie rozumiem czemu przeszkadzają Ci wyraźne duże zdjęcia na których wszystko widać. Wolałbyś 800/600?
Moje zdjęcia nie są przesadnie olbrzymie, mieszczą się w całości w obrębie monitora, nie trzeba myszką po nich jeździć żeby całe zobaczyć i chyba o to chodzi.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
28-11-17 10:04  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fantazja.
Zdjęcia mogą być - regulamin w tym punkcie jest dyskutowany.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-11-17 22:35  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

laszlik pokryłem arkusze caponem. Później uformowałem dany element i zaimpregnowałem BCG.
Do co odkształcenia to wyszło tak, że środek segmentu - powiedzmy tulei jest w porządku. Natomiast końcówki lekko zwiększyły swój obwód. Przez to patrząc z boku na element widać coś jakby zapadnięcie środka elementu. Pewnie przesadziłem z ilością kleju.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wlotu powietrza.
Czym zalewałeś łączenie zewnętrznej i wewnętrznej części? CA? Masz oko do dobrania koloru retuszu...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-12-17 08:57  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ale zwiększyły swój obwód po próbie sklejenia tego elementu z sąsiednim, czy samoczynnie po impregnacji?
Mniemam że chodzi o pierwszy wariant.
Jeżeli tak, to skoro sam mówisz że przesadziłeś z ilością kleju, to pewnie tak było. Do łączenia segmentów poszycia impregnowanych od środka BCG należy użyć minimalnej ilości tego kleju.
W przeciwnym razie stanie się to co opisałeś. Jeżeli nie idzie Ci łączenie elementów w ten sposób, to zawsze możesz na butapren. Jest łatwiej, tyle że łączenie będzie pewnie bardziej widoczne.
Co do wlotu powietrza, to krawędź jest pokryta CA i wyszlifowana.
Dzięki.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
02-01-18 16:42  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Powitać w Nowym Roku.
Długo mnie nie było widać, co nie znaczy że nic się nie działo.
Powstały skrzydła.
Generalnie trochę się umęczyłem, ale to pewnie po części na własne życzenie. Po części.
Ale od początku.
Najpierw trzeba było zrobić wnęki podwozia głównego i osadzić w szkielecie.
I tu wylazły pierwsze mankamenty projektu. Ściany wnęk podwozia okazały się za długie w stosunku do boków sufitu. Trzeba było ciąć w mało widocznych miejscach. Na szczęście nie widać.








Jakąkolwiek waloryzację wnęk odpuszczam w tym modelu. Może później puszczę jakiś przewód hamulcowy do koła i to wszystko.

Następnie trzeba było wykonać reflektor lądowania i zewnętrzne wloty powietrza w poszyciu skrzydeł. Postanowiłem też ulepszyć nieco lampy identyfikacyjne.
I może dwa słowa o wykonaniu.
Przy pomocy dłutek kulkowych średnicy nieco większej niż otwory lamp wytłoczyłem w grubej folii aluminiowej odbłyśniki. Następnie bardzo małym dłutkiem od góry odbłyśników wytłoczyłem imitację żarówki i wyciąłem te wytłoczki nożykiem.
Wyszło takie coś:



Na zdjęciu widać też wycięte szybki lampek. To przy pomocy wybijaków tej samej średnicy co tych użytych do wycięcia otworów w poszyciu. Otwór pod reflektor lądowania i szybkę do niego ciąłem już nożykiem, bo tak grubych wybijaków nie mam.
Mając już odbłyśniki i szybki, trzeba było to zamontować w poszyciu. Do tego celu użyłem przeźroczystej taśmy klejącej, taśmy maskującej 1mm Tamiya i kleju CA.
Pasek taśmy klejącej przeźroczystej nakleiłem od wewnętrznej strony poszycia. W otworach pojawiła się zatem jej klejąca strona, do której przykleiłem szybki. Zrobiłem tak by szybki nie były osadzone od wewnątrz poszycia tylko w otworach reflektorów na styk do ich krawędzi.
Taśmę przeźroczystą od wewnątrz pomalowałem transparentnymi farbkami olejnymi Tamiya. Genialne farbki nawiasem mówiąc. Po wyschnięciu do pomalowanych miejsc na taśmie zamocowałem odbłyśniki używając taśmy maskującej 1mm Tamiya po to by dokładnie je wyśrodkować. Gdy już to zrobiłem, utrwaliłem wszystko CA.



A poniżej efekt od zewnątrz.





Reflektor lądowania zrobiony tą samą techniką co lampy identyfikacyjne z pominięciem malowania szybki.
Następny schodek ujawnił się po wycięciu i uformowaniu poszycia. Okazało się mianowicie że poszycie jest za małe po rozpiętości w stosunku do szkieletu. Trzeba było ciąć szkielet w połowie i skracać. No jakoś poszło, ale nie lubię takich kwiatków.
Sam sobie też skomplikowałem sprawę impregnując poszycia skrzydeł od wewnątrz przy użyciu BCG.
Pierwszy błąd to użycie zbyt gęstego BCG w zbyt dużych ilościach. Przez to wysychał on strasznie długo a poszycie pofalowało się wzdłuż rozpiętości. W dodatku zesztywniało po wyschnięciu do tego stopnia że bardzo ciężko było dokleić je do szkieletu. Sprężynowało i odklejało się od niego bo butapren też niezbyt chętnie łapie zaimpregnowany na ślisko sprężynujący karton.
Musiałem kilka razy rozcinać na krawędzi spływu i pchać butapren do środka. Masakra. Już myślałem że Rowin doczeka się kolejnego modelu do dokończenia, ale jakoś w końcu wybrnąłem. Może idealnie nie jest ale tragedii też nie ma.
Finalnie szkielet wyglądał tak przed oklejaniem.




Powycinałem pola pomiędzy wręgami i dźwigarami by móc ewentualne zapadliny w poszyciu wypchać watą, oczywiście mówię o dolnej powierzchni skrzydeł.
Finalnie całość wygląda tak.

















Lampy pozycyjne na końcówkach skrzydeł zrobione z kleju BONDIC i pomalowane tymi samymi transparentnymi Tamiyami co lampy identyfikacyjne.

Tyle na dziś. Najlepszego w Nowym Roku.

--

Post zmieniony (09-01-18 08:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 23Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024