FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
11-06-18 12:36  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Kolego Sławek, nawet nie wiem jak byś się starał, to nas przeciw sobie nie poobracasz ;)
Laszlik zna klasę i jest nią sam w sobie.
Sławku, więc do roboty modelarskiej chłopie, nie marnuj czasu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-06-18 15:10  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Laszlik mógłbyś napisać jak uzyskałeś takie ładne łączenia na zbiorniku?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-06-18 15:33  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

laszlik, nie ukrywam podziwiam Twoje relacje tą obecnie i z zakończonej Mi-24 świetna robota!

--

 
11-06-18 17:05  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Przepraszam Windus że nie odpowiedziałem.
Zbiornik paliwa robiłem eksperymentując z metodą klejenia segmentów do czoła na BCG. Najpierw połączyłem trzy ostatnie segmenty nie zamykając ich szwem na dole zbiornika, potem wkleiłem do środka paski łączące i wręgi i zamknąłem szew. Potem dołączyłem przód robiąc go podobnie jak tył. Z tym że łączenie przodu z tyłem musiałem zrobić klasycznie. Liczyłem na zminimalizowanie szczelin i lepsze sprasowani segmentów. Okazało się jednak że to skórka za wyprawkę. Więcej roboty, a różnicy między szwami segmentów klejonych do czoła, a tego jednego klasycznego, nie stwierdziłem. No ale jakoś to wyszło. Łączenia, tam gdzie było trzeba poprawiłem cyjanoakrylem i wyretuszowałem, starając się nałożyć jak najmniej farby, by zakryć tylko czarne linie. Przedni segment z listków nie był w ogóle glutowany, tylko retuszowany. Udało mi się sklecić go dość dobrze na BCG. Chyba to tyle co mogę powiedzieć.

--

Post zmieniony (11-06-18 17:08)

 
11-06-18 20:28  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ech... Jestem już chyba wystarczająco długo na forum aby powiedzieć tylko: fantastycznie!
Kolejny model pokazujązujący co można zrobić "w kartonie" jeśli ma się zacięcie i umiejętności.
Fantastycznie!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-06-18 13:45  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Witajcie.
Czas zakończyć przedstawienie.
Galeria końcowa.
Na czarnym tle.












A teraz na białym tle. Według mnie lepszym.



















Słowo podsumowania.
Model, pomimo że niewielki, to dość trudny w budowie. Dodatkowo skomplikowałem całą sprawę oddzieleniem drzwi kokpitu. Szkoda że autor tego nie zaprojektował. Szkoda że przednie podwozie było tak siermiężnie i przedpotopowo zaprojektowane w przeciwieństwie do głównego, a przednie o wiele bardziej widać i jest o wiele większe i bardziej złożone niż główne. Co do głównego natomiast, to sposób mocowania goleni we wnękach jest nie do przyjęcia. Gdybym nie dodał wzmocnień przy tulejach w które wchodzą golenie, model nie ustałby o własnych siłach.
Zabrakło części drukowanych na cienkim papierze. Zaprojektowanie drzwi podwozia i klap jako sklejanych z dwóch warstw grubego kartonu to pomyłka. Jedna z nich powinna być na cienkim papierze, lub powinien zostać zastosowany druk dwustronny. Nie wiem czemu takich rozwiązań w tym modelu nie przyjęto.
Ogólnie rzecz biorąc model jest mieszaniną projektu starej Cobry i nowych elementów. Takie odnoszę wrażenie.
Szkoda że nie ma na rynku toczonego działka Hispano HS-404. Wydawca wspominał coś na ten temat w Przeciszowie, ale jak dotąd cisza.
Z drzwi kokpitu nie jestem zadowolony. Wyszły mi zbyt płaskie w stosunku do otworów w kadłubie. Za bardzo zapatrzyłem się na zdjęcie oryginału.
Wychodzi na to że kadłub modelu jest też zbyt wypukły w tym miejscu.
Następną rzeczą która mnie dołuje jest linka anteny. Użyłem elastycznej nici kupionej w GPM-ie. Po pomalowaniu okazało się że to nie nić o przekroju okrągłym, jak np. żyłka, ale płaska tasiemka. Nigdy więcej tego nie użyję i każdemu odradzam.
Okopcenia robione pigmentami. Z tych jestem zadowolony przynajmniej.

Chyba to tyle w tym temacie.

Jeżeli czegoś nie dopowiedziałem, to pytać śmiało.

Dziękuję wszystkim za uwagę i śledzenie relacji. Mam nadzieję że się podobało.

KONIEC

--

Post zmieniony (13-06-18 10:30)

 
12-06-18 14:46  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Bezapelacyjnie mistrzostwo.

 
12-06-18 15:25  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękna Cobra . Ogrom fantastycznej pracy modelarskiej! Nie wiem dlaczego, ale najbardziej podobają mi się...drzwi;) Gratulacje i czekam na kolejny model.

--
Pozdrawiam !

 
13-06-18 08:01  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
Lesio73 

 

Cudko Ci wyszło!!!
A relację zapisuję do "ulubionych relacji szkoleniowych" :-)

 
13-06-18 08:25  Odp: [R/G] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016) [KONIEC]
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za odpowiedź odnośnie zbiornika, dość ciekawa metoda klejenia. Jak na klejenie samym BCG przedni segment wyszedł wyśmienicie. O retuszu nie ma co mówić...
Faktycznie galeria wygląda lepiej na białym tle, wszystko jest bardziej widoczne. Bardzo podobają mi się też okopcenia - nie za mocne, nie za słabe takie w sam raz.
Co do klap to na zdjęciach aż tak nie widzę ich przesadnej grubości.
Model wykonany fantastycznie, to nie podlega żadnemu komentarzowi. Serdecznie Ci gratuluję takiego wykonania.
Dzięki za relację, dobre zdjęcia i szczegółowe opisy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024