FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-08-17 17:08  [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam Wszystkich,
Zgodnie z sugestią kolegów założyłem relację z mojego sklejania. Co prawda nie pancernika 1: 200 jak zamierzałem tylko wyciągniętego z pudła modelu rozpoczętego w 2007 roku. Odłożyłem go z racji na niezadowolenie z efektu.
Po zarejestrowaniu się na forum otrzymałem kubeł zimnej wody na głowę, za który bardzo dziękuję. Spojrzałem realnie na swoje umiejętności i postanowiłem dokończyć to, co zacząłem bez względu na efekt końcowy. Mam jeszcze do ukończenia T-34/85 "RUDY" z MM. Tam zostały mi tylko gąsienice, więc model nie nadaje się na relację tylko do galerii.
Zdjęcia przedstawiają moją pracę z przed 10 lat. Poprawię, co mi się uda reszta musi zostać. Z góry dziękuję za pomoc, o którą będę się zwracał.
Proszę również o sugestię dotyczącą wykonywania zdjęć gdyby jakość lub kadr były niewystarczające.



































--

Post zmieniony (25-09-18 22:44)

 
06-08-17 10:51  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki TLB za wskazówki. Zaopatrzyłem się w drugi model na wypadek jak coś uszkodzę przez brak wprawy więc śruby wykonam wg Twoich wskazówek jeszcze raz.
Pewnie jak wszyscy początkujący modelarze mam problem z małymi elementami proszę o podpowiedź czy dla wzmocnienia kartonu powinienem nasączyć go klejem cyjanoakrylowym przed wycięciem?
Element pomalowany wyciąłem bez nasączania ale drugi mi się uszkodził.
Będę wycinał jeszcze raz te elementy i szukam najlepszego sposobu.



Post zmieniony (25-09-18 21:26)

 
06-08-17 22:16  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję Wam za podpowiedzi.
TLB uszkodzenie powstało podczas wycinania przed nasączaniem CA dlatego pomyślałem że może warto nasączyć. Drugi kpl. udało mi się wyciąć zrobiłem to dużo wolniej i udał się. Elementy wycinam nożykiem olfy. Skalpela nie mam. Zdjęcia pokaże po przyklejeniu.
Zbin szkoda że Twojej sugestii nie miałem przed podklejeniem pewnie bym skorzystał.

 
13-08-17 23:31  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witajcie,
Walczyłem z drobnicą.Ze względu na brak doświadczenia musiałem poprawiać elementy które zepsułem w pierwszym podejściu. Zastanawiam się czy poprawić szalupy które skleiłem 10 lat temu mało precyzyjnie. Zrobiłem próbę i jest szansa, że uda mi się wykonać je lepiej.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych modelarzy czy wszystkie elementy kleicie na styk usuwając elementy wspomagające łączenie dwóch powierzchni?. Mam wrażeni że one bardziej przeszkadzają niż pomagają?


















Post zmieniony (25-09-18 23:12)

 
15-08-17 12:40  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję za Wasze rady. Upewniły mnie że moje wrażenia były prawidłowe.

Pozdrawiam Adam

 
25-09-18 23:36  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zgodnie z prośbą konradusa uzupełniłem zdjęcia w mojej relacji.
Relacja została wstrzymana ze względu na zakup domu i wykańczanie. Pomału ruszam do przodu z modelem. Kadłub wykonuję od nowa i trenuje podposzycie.
Przy okazji chciałem podziękować Markowi za instrukcję wstawiania zdjęć w google drive.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=8148&t=8148&filtr=0&page=1

Pozdrawiam Adam

--

 
19-10-19 18:29  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szanowni modelarze jak wspominałem wykonuję kadłub jeszcze raz z podposzyciem. Jestem przed przyklejeniem pokładu i relingi nie dają mi spokoju ponieważ zakupione gotowe nie do końca mi pasują i nie wiem czy nie wykonać ich od podstaw. Proszę o podpowiedź dotyczącą relingów i śrub napędowych.

1. Relingi przyklejacie na końcu wyposażania nadbudówek czy po przyklejeniu wszystkich elementów wyposażenia. Pytanie dotyczy również pokładu?

2. Czy jak korzystacie z gotowych relingów fototrawionych to wykonujecie otwory w zaznaczonych miejscach?

3. Do przyklejenia gotowych kartonowych relingów używacie BCG czy CA lub może inny klej?


TLB słusznie zwróciłeś mi uwagę na błędnie wykonane śruby napędowe. Byłbym wdzięczny Gdybyś podesłał mi zdjęcie prawidłowo wykonanych śrub lub wskazał relację, gdzie wyraźnie widać wykonanie śrub.






--

 
20-10-19 09:35  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki KARI pisząc o kotwicach byłeś naprawdę delikatny :). Moje kotwice są tragiczne (do poprawy).

 
20-10-19 18:53  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przepraszam szanowne grono za pytanie o relingi najpierw poszukaj :) Wasze milczenie dało mi to myślenie. Uczę się na błędach. Nawet na forum zdobywam doświadczenie:)

--

 
06-01-20 22:26  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wielkie dzięki tuchajbej zauważyłbym przy olinowaniu:). Poprawię, mam dwie wycinanki na wypadek błędów:).
Będziesz zakładał relację nie ukrywam, że chętnie bym podglądał.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024