FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
01-08-17 18:18  [R] HMS Victory 1:200
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem jednym z powracających do prób modelowania kartonu po wielu latach przerwy. Postanowiłem skleić model HMS Victory 1:200 wyd.MM 4-5-6 2012 (wybór padł na ten model po konsultacji z szanownym forum Konradusa, ze wszystkich propozycji przychyliłem się do pomysłu Grzecha i oto co się wydarzyło ;-)
Stan na dzień dzisiejszy widać na poniższych zdjęciach (mam nadzieję, że one tam są ;-) Udało mi się do tej pory popełnić wszystkie możliwe błędy i wymyśleć przynajmniej dwa nowe ;-) Okręt staram się skleić w "standardzie" (po moich próbach waloryzowania poprzednich modeli wyszło, że nie potrafię dobrać odpowiednich materiałów, tak, żeby komponowały się z kartonem)
Więc doszedłem do wniosku, że okręt cały z kartonu będzie miał swój urok, bo będzie CAŁY z kartonu :-)
Nie wiem jak z "większymi" jednostkami, jednak skala 1:200 powoduje, że większość elementów wygląda jak w 2D. Mam nadzieję, że całość w moim wykonaniu będzie choć w połowie przypominać okręt ;-)
Siłą rzeczy jest to model "testowy". Mimo szczerych chęci, udaje mi się popełniać nieodwracalne błędy - jakoś będę musiał z tym żyć ;-) Ale, żeby ich (tych błędów ;-) było jak najmniej bardzo proszę każdego kto ma ochotę o uwagi i komentarze ;-) Po kilku godzinach w samotności (nie licząc Victorii) bardzo chętnie wysłucham porad i wskazówek ;-)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (01-08-17 18:24)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-08-17 19:03  Odp: [R] HMS Victory 1:200
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Dziękuję Ryszardzie ;-) Petrov, Twoje propozycje były naprawdę ciekawe, ale Victoria była już zakupiona i w drodze do mnie. Retusz stosuję, ale jak słusznie zauważył Seahorse w połowie modelu stwierdziłem, że retusz w moim wykonaniu (pastele - oczywiście w innych odcieniach niż potrzebuję ;-) pogarsza tylko wygląd poszycia. Po sklejeniu i spojrzeniu z dystansu - okazało się, że lepszy taki retusz niż żaden ;-) Postaram się jeszcze to poprawić, jak wpadnę na jakiś pomysł jak to zrobić po sklejeniu ;-)
Pozostałe elementy retuszuje w miarę możliwości - uczę się na przynajmniej co drugim błędzie ;-) Seahorse, ten nieszczęsny pasek w środku faktycznie świeci w nocy - co więcej był on całkiem nie potrzebny. Pozostałe poszycie jest klejone do samych wręg i wygląda lepiej niż to miejsce. Wręgi są osobiście przezemnie podklejone i wycięte skalpelem ;-) Ze względu na faktycznie słabą jakość zdjęć - ostatnia wręga wygląda fatalnie, ale jest to tylko przebarwienie od cyjanopanu, który nierówno wsiąkł w karton.
TLB w tym wydaniu jest tylko 20 "prawdziwych" armat ;-) z pozostałych 80-ciu wystają tylko lufy dział. W sumie nad żaglami, jeszcze się nie zastanawiałem. Nie wiem jak jestem w stanie ze względu na brak umiejętności je wykonać ;-) Dziękuję Paragraf, moja Victoria ma się do twojej jak Golf II do Lamborghini ;-) Tobie również życzę powodzenia.
Jednocześnie chciałbym zapytać czy istnieje jakiś "niezawodny" sposób na wklejenie wnęk dział już po przyklejeniu burty do szkieletu. Wydaje mi się, że wklejenie ich wcześniej nie pozwoli mi ułożyć burty w tak płynne S, jakim jest bok Victorii.
Pozdrawiam.

--
Jeszcze nie wiem, ciągle szukam...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-19 12:44  Odp: [R] HMS Victory 1:200
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich ponownie. Po nieco dłuższej przerwie pozwolę sobie zaprezentować niewielki postęp w pracach nad Victory. Paragraf, zastosowałem się do Twojej rady przy wklejaniu ambrazur i faktycznie jest to jedyny słuszny sposób. Dziękuję. Retusz jest dosyć ciężko zrobić ze względu na niewielkie wymiary elementów, które w połączeniu z moimi niewielkimi umiejętnościami daje mizerny efekt. Jednocześnie wydaje mi się, że przy tej skali modelu, pewne elementy mogłyby ulec delikatnemu uproszczeniu bez straty dla wizualnych efektów końcowych.
https://drive.google.com/file/d/1QPPQC9GT8IUF_H4Y5NIjpqguiJOxk9Q4/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1up3qAU9c1_C6DhByKmzxaHGjjp3eg2ib/view?usp=drivesdk

--

Post zmieniony (03-02-19 12:55)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-19 12:45  Odp: [R] HMS Victory 1:200
mkovv 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 Post zmieniony (03-02-19 12:47)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018