FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
09-04-17 15:46  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pięknie. Znów to powtórzę, ale dlaczego nie miałbym, skoro naprawdę świetna robota.

--
54323031

 
01-05-17 18:27  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuje Petrov za miłe słowa.
Dość dawno nic się tu nie aktualizowało, ale pewnie dlatego, że nie chciałem się rozdrabniać. Udało się zakończyć budowę Badgera. Powiesiłem wszystkie lizele łącząc to ze swego rodzaju testem, czy wszystkie sznurki są poprawnie rozplanowane. Rzecz w tym, że lizele przy pełnych wiatrach były zwykle przed żaglami głównymi, ale przy kursach bardziej "skośnych" niekiedy trzeba było na jednej burcie ustawić je za żaglami głównymi. Dlaczego? Wyjaśnienie poniżej:



Pewnie mój bryg nie płynie aż takim kursem, ale na lewej burcie lizele są za żaglami głównymi. Ot tak, by zobaczyć czy się wszystko zgadza.
W kilku miejscach lizele przyklejone są do żagli głównych, by miały podobny kształt.
Może też tu i tam brakować bucht i zwojów lin, które przeoczyłem, lub takich, których już się nie założy, bo nie ma już jak się tam dostać.

Może już dość pisaniny - trochę zdjęć ogólnych:





...i troszkę detali...






Dziękuję wszystkim za pomoc, uwagi i motywację.
Patrykowi K. dziękuję za cierpliwe odpowiadanie na moje maile.
Mariaszkowi dziękuję, jak zwykle, za popędzanie mnie i zmuszanie do intensywnego myślenia, jak zrobić lepiej/inaczej/szybciej/wygodniej:-))))

Pozdrawiam
Tomek

--

Post zmieniony (30-06-17 18:55)

 
01-05-17 18:50  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Olinowanie wygląda na frustrujące :D

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
01-05-17 19:07  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo ładny.

 
01-05-17 19:08  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje za wspaniałe wykonanie modelu. Podoba mi się i to bardzo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-05-17 19:31  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Piękny model! Szczere gratulacje!

--
54323031

 
01-05-17 20:08  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Cudeńko. Czysty profesjonalizm..
Też cem :-) - kiedy w sklepach..????

 
01-05-17 20:36  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
indianscout   

Co tu dużo pisać...piękny,po prostu piękny...to teraz przyszedł czas na ostatnie dowództwo Nelsona...Na HMS Victory...

 
02-05-17 08:03  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Świetny model, świetny takielunek, świetne zaprojektowanie. Bardzo mnie się podoba.
dołączam do pytania @darmuszki, kiedy w sklepach?

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
02-05-17 08:52  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Józef   

Prześliczny !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024