FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
26-08-17 10:11  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

kari: Poszycie w modelu wykonane jest z papieru 200g. Skala 1:100 - więc płaty poszycia muszą być troszkę widoczne. Jak się pacnie kadłub farbą powinno się to jeszcze bardziej stonować. Podobnie było po pomalowaniu kadłuba w modelu Dar Pomorza.
Poszycie burtowe.... zwykłe poszycie kadłuba nitowanego. Żadna prekursoria. W kadłubie spawanym, już by tak pięknie to nie wyszło.
Uszczegółowienie.... w tej skali nie da się inaczej. Braki od razu będą widoczne.

Na fotografii i "grze cieni" się nie znam.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
28-08-17 23:57  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kari'emu zapewne chodziło o prekursorskie poszycie jak na model kartonowy. Ale zapewne to wiesz, tylko się (jak zwykle) zgrywasz :-)
Tak na poważnie, to jestem za tym, aby wyłącznie tak projektować modele z oryginalnie nitowanymi kadłubami. Zresztą wczesne kadłuby spawane też miały blachy "na zakładkę", więc i w ich przypadku ta metoda by się sprawdziła.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-08-17 17:19  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Aż szkoda to malować, takie blade surówki też wyglądają ciekawie dla oka.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-08-17 20:22  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

ADAM12: Ale takie blade modele nie mają żadnych szans na konkursach modelarskich ;-)

--

Post zmieniony (29-08-17 20:22)

 
29-08-17 20:30  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale jeżeli ktoś będzie chciał wystąpić na konkursie to może model pomalować i według Naviga model można śmiało wystawiać.

 
29-08-17 21:19  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Eeee tam z tymi konkursami. model ma się modelarzowi podobać, choć nie ukrywam, że chyba jedną "bladź" sobie pomaluje aero dla nauki :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-09-17 11:29  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Króciutka informacja. Może kogoś zainteresuje.

JACEK potwierdził swoje przybycie do Przeciszowa.
Tak więc podczas konkursu, będzie można na żywo zobaczyć kadłub SOŁDKA i porozmawiać z autorem modelu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
09-09-17 13:02  [R] - Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 - made by SZKUTNIK
Wojciech Cięciwa   

Hej modelik przepiękny. Ja mam tylko jedno pytanie: Czy na dziobie dodatkowe elementy są mocowane poziomo, czy tak, żeby potem stanowić mocowanie dla pasów poszycia ?
Bo pasy poszycia nie są poziome...
Jakby można zaprezentować jeszcze kilka zdjęć samego dziobu, byłbym wdzięczny.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-09-17 17:50  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Wojciech Cięciwa: Nie wiem, czy dobrze skumałem... te dodatkowe elementy na dziobie. Podejrzewam, że chodzi o "blachy ogniowe" wykuwane na gorąco i zamykające kadłub na dziobie i rufie. Poziome pasy poszycia klejone są na swoich końcach do pionowej podłużnicy. Elementy na dziobie i rufie o których mowa, są klejone na wierzch w pionie w kilku fragmentach. Nie obeszło się jedna bez wklejania klinów pomiędzy pasy poszycia "spodu" a te elementy zamykające kadłub elementy. Powstawały szczeliny.
Co ciekawe, w oryginale podczas budowy jednostki również wstawiano kliny w poszycie kadłuba.

Co do fotek dziobu to znalazłem tylko trzy.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-18 15:29  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prosimy o dalszy ciąg - sympatycy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024