FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-08-17 21:43  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie to, żeby mi zawartość tego tematu w jakikolwiek sposób spędzała sen z powiek, ale chętnie również się zapytam , a czemu ma służyć pisanie że to " ...powiększony model Małego Modelarza uzupełniony elementami których zabrakło w oryginalnej wycinance..." ?
To jakiś chłyt martedindodi, żeby się podpierać "Małym Modelarzem" 8/83 ?????? : )))))))))))

No, ale może zobaczmy taką oryginalną wycinankę " Sołdka" z Małego Modelarza " po sklejeniu i wszystko będzie jasne http://www.kartonowki.pl/modele-galeria/model/3688,soldek
Swego czasu po zwiedzaniu "Sołdka" i powrocie z wakacji nawet naszła mnie taka myśl, aby w przerwie miedzy projektowaniem skleić sobie właśnie "Sołdka" z MM, ale po obejrzeniu wycinanki uznałem ten pomysł za słaby i nie chodzi nawet o jakość kartonu, ale poziom opracowania, wiadomo, że to MM, ale jednak słabo. W sumie to muszę sprawdzić, czy jeszcze mam ten egzemplarz ?

Warto może przy okazji wspomnieć, że na przykład RomanC opracowując współczesną wersję kultowego modelu z "Małego Modelarza" napisał po prostu "Halny" 1: 50 - projekt własny.

Model na pewno będzie zarąbisty, zresztą jak wszystkie projekty JackaB., a i najważniejsz e- pozdro dla autora, ładnych parę lat temu pomieszkiwaliśmy w jednym pokoju i zwiedzaliśmy przepiękną miejscowość w której odbywały się znamienite konkursy modeli kartonowych : ))))))))))).

 
03-08-17 12:37  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Halogen: w jednym pokoju z JackiemB. Musisz mieć mocną głowę. Mało który załogant Szkutnika wytrzymuje takie noclegi ;-)

W ładowniach wszystko już na swoim miejscu.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-08-17 12:43  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To mi już zaczyna przypominać modele wystawiane w CMM w Gdańsku, gdzie przekrojone odsłaniają wszystkie wnętrza. Kajuty i mesa też będzie? Bardzo wygodnie spało się w tych sołdkowych kajutach, a na pokrywy ładowni dawało się koc i piwko w wieczory nad Motławą, gdy statek był zamykany dla zwiedzających.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-08-17 18:59  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
GreifScotland   

Wielkie dzięki za fotkę, piękna robota , jest więcej fotek?
Jeśli tak będę niezmiernie zobowiązany :D
Pozdrawiam i oglądam

 
06-08-17 13:01  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Zabawa z ładownią ciąg dalszy.




--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
06-08-17 16:52  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Chociaż jestem fanem czysto i ładnie sklejonego modelu w wersji standardowej, to nie sposób nie docenić tego co Pan prezentuje, niesamowite robi wrażenie, aż boję się o swoje zdrowie gdy spadnę z krzesła, kiedy model będzie już skończony.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
06-08-17 19:30  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkutnik no nie było lekko, ale jakoś przetrwałem te kilka dni : ))))))))))))
Wracając do "Sołdka" to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o tym statku http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Byl-statkiem-szmuglerow-jest-dobrem-kultury-Soldek-dzis-konczy-65-lat-n74150.html
Masz może jakieś zdjęcia "Sołdka", gdzie widać otworzone ładownie i ładunek w nich ?

 
11-08-17 07:48  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

This build of SOLDEK looks amazing, looking forward to more !!

 
11-08-17 17:39  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83)
kari   

świetna robota, ... uwagę moją zwraca pokład ładowni wykonany z desek (?)
... sądzę, że w pierwotnie był on wykonany z blachy, a deski położono w ramach
modernizacji kilka lat temu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-08-17 20:29  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

kari: poczytaj sobie o materiałach sztauerskich na statkach. :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024