FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-07-17 12:30  [P] Akcesoria Bumażnoje do ich modeli
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
mam takie pytanie dot. kijków do robienia masztów z Bumażnoje, czy one są już profilowane, czy jest jednakowa średnica na całym kijku i trzeba je ścierać? Pytam, bo nie wiem czy opłaca się kupować, ponieważ kiedyś kupiłem z Shipyard'u i co? przepłaciłem...

--

Post zmieniony (28-12-20 12:15)

 
26-07-17 14:56  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dokładnie. Ja robię maszty z kijków sprzedawanych w Obuch Lirojach ito. Jedyne co jest lepsze w tych kupnych "dedykowanych" to to że więcej rodzajów grubości i są łatwiejsze nieco w obróbce. Myślę że w "bumażnych" masztach nikt nie bawił się w ich obróbkę i są to po prostu kijki.

--
54323031

 
26-07-17 15:10  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ten pomysł z tanimi pędzelkami wydaje się być ciekawy, aczkolwiek bardziej jestem zwolennikiem drewnianych kijów z marketów. Pytam o te z Bumażnoje, bo nie wiem czy jest sens wywalania pieniędzy. Kupiłem kiedyś do Daru Młodzieży z GPM i były profilowane, kijki z Gomix -a też są profilowane, a na Shipyard się zawiodłem. Dlatego pytam czy ktoś miał do czynienia z tymi Bumażnoje.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-07-17 18:45  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Niesamowite - człowiek zadaje pytanie o konkretną rzecz, czyli oczekuje odpowiedzi od osoby tu UWAGA : która taką rzecz posiada lub miała z nią styczność i uwaga : WIE, czy te patyczki na maszty są stożkowe, czy walcowe - otóż.
Co otrzymuje w zamian - jałowe przemyślenia kompletnie nie na temat... ja też nie wiem jakiego kształtu są te patyczki : )))))))))))

 
26-07-17 20:41  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Autor tematu nie pyta się, czy pędzelki ze względu na swoją twardość i brak słojów nadają się na maszty tylko pyta się... patrz pierwszy wpis : ))))))))))))

Może TLB zadzwoń do GPM-u - prowadzą sprzedaż modeli BM i ich akcesoriów - takie są np. maszty z BM https://sklep.gpm.pl/akcesoria/zaglowce-dodatki/maszty/wiernyj-bm231-akcesoria-do-wykonania-masztow-i-rej

 
26-07-17 21:35  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A może uprzedzono Autora tematu i od razu poradzono mu jakiego zastępczego materiału użyć? Nie zauważyłem, żeby Kolega TLB nie czuł się usatysfakcjonowany naszą odpowiedzią, więc, Halogenie, w czym masz problem? Zawalamy Ci serwer?

--
54323031

 
26-07-17 22:14  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Panowie, wskazówki dotyczące wykonania masztów są cenne, zawsze to kolejny poznany patent. Mam pędzelek z Auchan'a, który idealnie nadawał by się na reje ponieważ jest na końcach cieńszy a na środku grubszy. Co do masztów Bumażnoje, widziałem, że GPM ma w swojej ofercie ale na zdjęciach słabo widać czy są już wyprofilowane dlatego zapytałem na forum. Nie przeszkadza mi "szorowanie" każdego kijka ale zawsze, jak by nie patrzeć, to przynajmniej dzień do przodu mając naprawdę gotowe maszty. W ten sposób Dar Młodzieży , w którym już zrobiłem maszty (giepeemowskie wyszlifowane) , zostały tylko marsy do zamontowania, był by jeszcze dłużej przeze mnie robiony. Ale zapytałem czy ktoś stosował te zza wschodniej granicy, bo nie wiem czy wywalać pieniądze i przepłacać przynajmniej kilka razy więcej, jeżeli są gotowe to nie miał bym cienia wątpliwości.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-07-17 22:22  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tu się akurat z Halogenem zgodzę, napisz do GPM-u (jeżeli nikt nie będzie w stanie udzielić Ci konkretnej odpowiedzi), a na pewno dostaniesz odpowiedź. Z tego jednak co widzę na zdjęciach na stronie sklepu, są to proste kijki.

--
54323031

 
26-07-17 22:24  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie to, żeby mnie jakoś specjalnie ten temat egzaltował, ale w odróżnieniu od pozostałych uczestników tej wymiany poglądów, podałem ci propozycję rozwiązania problemu - na zdjęciu na stronie GPM z akcesoriami do modeli BM, które podlinkowałem widać, że patyczki na całej długości mają jednakowy przekrój, a dodatkowo znajduje się pod zdjęciem dopisek, że cytuję - patyczki do masztów i rei ( DO SAMODZIELNEJ OBRÓBKI ).
Czy tak jest do wszystkich modeli żaglowców z BM to już sobie sam poszukaj.

Post zmieniony (26-07-17 22:29)

 
26-07-17 22:28  Odp: [P] Maszty Bumażnoje
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No właśnie też mi się wydawało, że one są proste ale nie miałem tej pewności. Ale zadzwonię, będzie to najlepsze rozwiązanie. Dzięki za zainteresowanie tematem.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024