FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-07-17 18:20  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
Greg77   

Model-Kom nie to żebym marudził. Wasz Komintern to super model- akurat dla mnie.
Ale Stary mógłby pojechać po bandzie.Od wyjadaczy wymaga się więcej ;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
30-07-17 20:20  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akurat ten model robi osoba, o którą jestem spokojny, że nie poprzestanie na "tanim efekcie" tylko będzie to coś fajnego.. :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
05-08-17 22:40  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam w następnym odcinku relacji.
Dziękuję bardzo za odwiedziny i motywujące wpisy. To działa :-)
Zakryłem większość białych pól. Zostały jeszcze do zrobienia dwa haki z tyłu i jakieś
bolce z przodu ale zrobię je później. Pewnie bym je urwał podczas ciągłego palcowania modelu.
Na tym etapie prac mam jednak problem. Jak bym się nie starał przy retuszu to zawsze coś się zetrze na krawędziach właśnie na skutek brania modelu w łapy.
Chciałbym zrobić retusz ostateczny i prysnąć dla utrwalenia lakierem bezbarwnym.
Czy moglibyście polecić jakiś pewny specyfik? Półmat albo mat jak przypuszczam i taki żeby model nie dostał potem jakiegoś białego nalotu (chyba ktoś miał taki przypadek).
Karton nie jest kaponowany. To dodatkowa informacja.

Pora chyba teraz na jakieś fotki.



Ciężko w standardzie cokolwiek dodać ponad to co zaproponował projektant.
Bez farby by się chyba nie obeszło.

No nic. Zabieram się teraz za podwozie. Ponoć to jest w gąsienicówkach najlepsze ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-08-17 11:26  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeśli farba na krawędziach nie jest niczym zabezpieczona, zazwyczaj ściera się podczas brania modelu do rąk - takie są odwieczne prawa natury i tego nie zmienimy:-)

Odnośnie lakierowania, to sam stosuję znaną i sprawdzoną metodą 2x błysk + 1 x mat. I nie ma żadnych problemów z białym nalotem. Biały nalot to nic innego jak wytrącający się na powierzchni talk z lakieru matowego, gdy papier "pije" go zbyt zachłannie. Możesz pomalować raz lakierem błyszczącym, powinno nieco pomóc w temacie ścierania. Na późniejszym etapie polakierujesz go już na tip top:-)
Sam lakieruję "błyskiem" Humbrol, a potem w zależności, czy chcę uzyskać głęboki mat czy jednak satynę - odpowiednio matowym Model Masterem lub Pactrą. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z nalotem. Tyle tylko, że lakieruję pędzlem...

Razisz Stary czystością wykonania - pewnie nie tylko moje kaprawe oczy:-) Kolor do retuszu to mieszanina?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-08-17 13:06  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2



2 x błysk + 1 raz mat. Tak zrobię. Dzięki za informację.
Co do retuszu to dobre masz oko i do kaprawego chyba mu jeszcze daleko :-)
To rzeczywiście mieszanina.
Farba Pactra A104 Panzer Dunkelgelb 1943
Tamiya XF-62 Olive drab
Proporcje trzy do jednego. Trzy części Pactry.
Jak na moje z kolei kaprawe oko wyszło nawet w miarę OK. Z naciskiem na "w miarę" ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-10-17 17:21  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Następny odcinek.
Solennie sobie obiecałem że co dzień muszę coś zrobić przy modelu ale niestety los bywa
złośliwy. Chwila dekoncentracji, złamanie nogi i wszystkie niedogodności z tym związane troszkę mnie przystopowały. Trzy tygodnie przerwy. Teraz już coś tam majstruję ale moje tempo pracy do imponujących się nie zalicza (nigdy się zresztą nie zaliczało ;-))
Nie ma to związku z wycinanką. To ja się tak grzebię. Pewnie dla frajdy jak to mówią.
No ale do rzeczy.
Część wózków przyklejona do kadłuba na stałe. Odrobinę je zmodyfikowałem dla własnego komfortu psychicznego. Przyklejenie na styk wiotkiej skrzyneczki do tulejki wydawało mi się dosyć niepewne. Zbyt delikatne. Wszak to podwozie więc pomyślałem że trzeba je wzmocnić.
Wykombinowałem więc mocowanie bagnetowe. Dzięki temu wózki z kołami mogę zamontować / wsunąć na samym końcu a i mocowanie jest pewniejsze. Do tego czasu będą schowane w "bezpiecznym miejscu"



Sama konstrukcja zawieszenia jest prosta. Krążki, tulejki itp. więc fotki z poszczególnych etapów budowy raczej nic nie wniosą.
Tłumik też zamocowany na stałe. Rurę trzeba było pomalować zgodnie z instrukcją. Zastanawiałem się czy pomalować też puszkę tłumika ale skoro zdecydowałem się na standard to im mniej farby tym lepiej.



Widać też że dodany został mechanizm napinający.



I taki jest stan modelu na dzień dzisiejszy. Retusz tu i tam oczywiście będzie poprawiony a jakieś tam przebłyski mam nadzieję zginą po lakierowaniu.
Z podwozia i układu jezdnego zostały tylko koła i gąsienice.
Będę je robił w międzyczasie. Teraz spróbuję zrobić jakieś elementy powyżej środka ciężkości ;-)
Ale to już w następnej odsłonie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-10-17 20:47  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, piękna robótka tylko podziwiać i uczyć sie.

 
04-10-17 08:35  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Klasa

 
04-10-17 10:22  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uczta Panie. Uczta dla oczu i "uczta" się od takich właśnie modelarzy.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-12-17 21:01  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam i dziękuję za motywujące słowa :-)
Kolejny odcinek serialu.
Skrzynia ładunkowa choć sądząc po ławkach służyła głównie do przewozu obsługi holowanego np. działa.
Część prosta w budowie choć wymagająca trochę staranności żeby wszystko miało kąty proste. Wszystkie białe pola które trzeba było zapełnić zaprojektowane zostały na styk z zerową tolerancją na błąd. Tu też trzeba uważać żeby po przyklejeniu elementu nie świeciło owym białym po oczach. Taka precyzja wycinania i pasowania to całkowicie nowe doświadczenie dla kogoś kto najlepiej się czuje gdy wszystkie swoje błędy może zapaćkać farbą ;-)
Parę fotek.





Jak widać w celu uplastycznienia wyglądu zaszalałem i łączenia desek przeciągnąłem tępym rysikiem.
Skrzynia jest gotowa a że zamontowana będzie na końcu budowy więc na razie idzie do pudełka.
Teraz na warsztat biorę chłodnicę i obudowę silnika.
Ale to już w następnej odsłonie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024