FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
17-09-19 09:07  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Piękna rzecz Mocium Panie!

No i gratuluję nagród :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-09-19 09:23  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny model,gratuluję wykonania,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-09-19 09:34  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Widziałem w Przeciszowie. Od razu wiedziałem że to ten ;-) Też chciałbym go kiedyś skleić.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
17-09-19 10:01  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dziękuję za miłe wpisy.
Demon, jeśli pozwolisz odpowiem na Twoje pytania jak wrócę do domu. Pisanie na telefonie jest mało komfortowe ;-)
Dzięki :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-09-19 13:50  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Też "znęcaliśmy" się wzrokowo nad twoim modelem :-)

Model rewelacyjny w swej klasie, ale najbardziej podziwialiśmy gąski ;-)
Nagrody oczywiście zasłużone.

Moje gratulacje :-)

 
17-09-19 16:33  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Oglądałem go na żywo w Przeciszowie. Przez dłuższą chwilę myślałem, że jest w całości malowany. Potem wyszło, że to jednolity druk i wathering. Gratulacje!

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
17-09-19 18:19  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Warto zarywać noce dla takich wpisów. Wielkie dzięki.
Co do pytań Demona. Może po kolei :-)
Śruby i nakrętki to lasery.
Prawie wszystkie. Te największe z racji tego że były za płaskie w stosunku do swoich rozmiarów robiłem sam.
Mniejszych nawet nie próbowałem bo w życiu nie osiągnął bym tego co gwarantują laserki czyli powtarzalności.
Ale wszystkie nity dla równowagi to w pełni samodzielny wyrób.
Reflektory.
W wycinance był szablon do wycięcia szkła reflektora z folii. Pogrzebałem w modelarskim "złomie" i znalazłem dwa szkła z jakiegoś starego modelu plastikowego. Przynajmniej się nie zmarnowały.
Przetłoczenia na masce.
To wycinankowe elementy. Uformowane wstępnie i wszystkie przyklejane tylko środkową, prostą częścią. Jak dobrze złapały to boczne zagięte skrzydełka pasowane, podginane, pasowane, oglądane pod każdym kątem aż wydawało mi się ok. Potem żeby całość złapała od środka zalewane rzadkim wikolem. I tak po kolei a każde następne porównywałem z już przyklejonymi. Nic mądrzejszego nie wymyśliłem jak tylko oko i ręka.
Kolor gąsienic.
Kolor dobierałem z wzornika kolorów ale niczym się nie sugerowałem. Wiedząc że będę zakamarki gąsienic podkreślał lekkim washem wybrałem taki kolor żeby po wszystkim było jednak ten wash widać. Może pigmenty, jakiś kurz by lekko ten kolor złamał? Brakło czasu na eksperymenty. Piszę eksperymenty bo jednak to moje pierwsze w życiu gąsienice :-)
Dzięki za uznanie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-09-19 22:05  Odp: [R/G] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W Twoim przypadku modele w standardzie są równie piękne, jak te malowane. Brawa za model i nagrodę.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-09-19 07:07  Odp: [R/G] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za wyjaśnienia. Niektóre sposoby będę dość szybko chciał wykorzystać.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-09-19 13:09  Odp: [R/G] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model wykonany na poziomie mistrzowskim:-)!
Bardzo starannie sklejone i połączone części, niektóre aż rażą powtarzalnością i gładkością powierzchni... i kantów:-)
Obejrzałem go dokładnie w Przeciszowie (jak wielu, wielu innych) i byłem zachwycony poziomem Twojego warsztatu. Uczta dla oczu:-)

Nie do końca jednak przypadły mi do gustu elementy koloru brązowego, które wykonałeś z barwionki. Jakby nie patrzeć, nie współgrało to z całością i wyglądało dość dziwacznie:-) Przy tak genialnym retuszu mogłeś spokojnie pokusić się nawet o pomalowanie tych pasków i okręgów na kołach. Wiem, że to standard, ale skoro malowałeś gąski czy drobne elementy, to..:-)
Zielone paski na podstawie siedzenia kierowcy i pasażera też były trochę z czapy - podobnie jak choćby małe części przy klamkach drzwi.
Kolor gąsek dla mnie zdecydowanie zbyt jasny, ale wash ładnie uwypuklił detale. Jeszcze raz szacunek za idealnie wycięte drobne elementy gąsienic - z moimi łapskami to nieosiągalny poziom:-)
Problem z washem był taki, że z jednej strony świetnie uwypuklił detale, ale były one w większości brązowe, co przy podobnej barwie samego washa potęgowało wrażenie, że jest za dużo tego koloru.

Ale to drobiazgi:-)

Model genialny!

Gratuluję nagród i pierwszego (mam nadzieję, nie ostatniego) sklejonego modelu gąsienicowego:-)

Ale i tak najważniejszy był czas spędzony na wesołych rozmowach:-)
Zapraszamy na GEKO, tak jak mówiliśmy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024