FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
16-07-18 01:53  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za foty, przydadzą się przy budowie mojej ciufy. Zwłaszcza układ hamulcowy- wyjaśniłeś mi sporo. THNX!!

--

 
21-07-18 16:53  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Hello!

Sam niewiele rozumiem z tych rysunków i korzystam z dorobku innych ;-)

Klasycznie z brudzeniem pojechałem po bandzie, ale w przyszłości nie będę w ogóle brudził, albo delikatny pyłek gdzieniegdzie ;-)

Przykleiłem silniki i uwiązałem koła. Autko w skali 1:43, więc pasuje :-)





--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
11-08-18 20:34  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Czołgiem. Parowozem? :-)

Ukończyłem, w bólach, układ napędowy parowozu. Na pewno błędne jest ułożenie przeciwkorb, co zauważyłem dopiero na zdjęciach. Zastanawia mnie też czy ułożenie jest prawidłowe. Budowa tego wszystkiego kosztowała mnie za dużo spokoju, więc chyba tak to zostawię.
Planuję teraz ukończyć ostoję i zbuduję budkę, by móc wszystko przymierzać :-)





Podjąłem też próbę reanimacji Px48 i moim zdaniem jest gorzej. Będę nadal coś nad nim myślał. Prawdopodobnie po prostu kupię nową wycinankę i od zera.



--

Post zmieniony (11-08-18 20:39)

 
11-08-18 21:02  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ładnie ci to wychodzi , brudzenie kół może trochę za mocne lub tak to oddaje zdjęcie ale całkiem ładnie się prezentuje.
Tylko dlaczego masz taki dystans na środkowej osi między korbami ? widać to na czwartym zdjęciu .

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
11-08-18 21:07  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Inaczej się nie dało, by to wyglądało jako tako. I tak podklejałem laserowo wycinane elementy, by skrócić ten dystans.


Post zmieniony (11-08-18 21:13)

 
12-08-18 19:40  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Hej!

Poskładałem budkę, przymierzyłem i mam problem. Może ktoś ma koncepcję?



Jak widać na zdjęciu podłoga zawisła na walczaku kotła o kilka mm wyżej od miejsca spoczynku i walczak kotła nie leży na środkowych podporach. To jednak nie wydaje mi się, aby miało wpływ, w zasadzie planowałem dodać elementy, by ładnie się opierał. Na jego wysokość aktualnie wpływ ma konstrukcja z przodu, koło silników, podpory boczne z tyłu i poprzecznica na ostoi.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
12-08-18 20:11  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Miałem ten sam problem w mojej OL-ce skala 1:25 . Wyciąłem trochę stojak tak aby się zmieścił w podpory budki , w budce powiększyłem pół koło nad stojakiem.

--

Post zmieniony (12-08-18 20:13)

 
12-08-18 20:24  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tak to to, teraz muszę pogdybać nad tym. Dzięki!

Usunąłem tymczasowo popielnik i taki efekt



Post zmieniony (12-08-18 22:08)

 
17-08-18 19:42  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam!

Narysowałem i przykleiłem nowy popielnik. Jest o 20% mniejszy od oryginału. W sumie po przemyśleniach mogłem dać długość na 90% i szerokość na 80% i byłby idealny. Teraz wydaje się lekko za mały, ale ładnie się wpasowuje :-)
Ponadto zeszlifowałem podstawę z nitami w miejscu, gdzie styka się z bocznymi podporami.
Pozostało jeszcze tylko zamalować szkody remontowe :-)



Na walczak i kocioł nakleiłem wyczystki. Daleko im do wyglądu oryginału (donut ze śrubą w środku), ale tak już zostanie, nie mogę znaleźć wybijaków :-).
Tzn. jeszcze nakleję na nie śruby, żeby nie było, że tylko kółka będą :-)



Postanowiłem również poprawić wygląd drzwi dymnicy, więc wyczyściłem ją do 0 :-)



Mam takie cuda od Mariomodelario, zawory bezpieczeństwa. Powinny się one znajdować tam gdzie cz. 173. Będzie sporym faux pas jak tam po prostu sobie będą bez zabudowy?



Do następnego! :-)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
19-08-18 18:19  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Jaro   

To są zawory bezpieczeństwa cylindrów parowozu (silnik ) a nie kotła.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024