FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-07-17 16:40  [G] AVIA B-135 w czeskich barwach 1:33 Emil Zarkov
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mała niespodzianka, wiem, że mam rozgrzebane trzy inne modele ale to mnie właśnie powstrzymywało od pracy przy nich.
Skończyłem sklejanie testowe nowej wersji znanego modelu pana Zarkova: AVIA B-135 w malowaniu Czeskich Sił Powietrznych. Model znany od lat i wielokrotnie sprawdzony przez modelarzy (również przeze mnie w skali 1:50), więc nie martwiłem się o jego sklejalność. Chodziło głównie o zgodność kamuflażu. Odpuściłem sobie wnętrze kabiny i i przeźroczystą kabinkę (w opracowaniu jest to rozrysowane). Teraz troszkę żałuję bo jednak model wygląda troszkę mniej efektownie . Z powodu skali model niestety nie pasuje do mojej pozostałej kolekcji, ale jako że model testowy nie chciałem przekombinować.
Co do samego malowania to jest to wersja z serii "co by było gdyby..." Malowanie w takim kamo było używane przez Czechów, ale na wcześniejszych wersjach AVIA B-35. Jednak ten schemat jest dosyć popularny w środowisku modelarzy plastikowych i można znaleźć sporo zdjęć w internecie tak wykonanych modeli. Oczywiście dla tych co chcą mieć udokumentowane każde zadrapanie będzie to wadą, ale ci co chcą mieć kolejne kolorowe ptaszydło na półce lub pod sufitem powinni się skusić.
Model ma być do kupienia na stronie Zarkov Models tradycyjnie jako PDF.








--

Post zmieniony (15-07-18 17:01)

 
20-07-17 22:22  Odp: [G] AVIA B-135 w czeskich barwach 1:33 Emil Zarkov
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już raz chwaliłem, ale wg mnie model tak wykonany zasługuje na pochwały przy każdej okazji :) Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-07-17 19:54  Odp: [G] AVIA B-135 w czeskich barwach 1:33 Emil Zarkov
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

ot i kolejny ładny model skleiłeś, ciekawe to malowanie.
Czysto sklejony jak zawsze, masz chłopie talent co widać na fotkach.
Zapewne wydrukowałeś na swojej drukarence w domu, całkiem przyzwoity samolot.
Dla mnie bomba, gratuluję i czekam na kolejne modele bo warto czekać...

 
25-07-17 14:09  Odp: [G] AVIA B-135 w czeskich barwach 1:33 Emil Zarkov
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajny model:)
Bardzo mi się podoba!
Gratulacje!

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024