FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-07-17 23:19  [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Rudi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć :D
Witam w relacji z budowy "iskry".
Słowem wstępu, jest to bodajże 3 model kartonowy jaki buduję w swoim życiu (zajmuję się plastikiem :P ) także jeżeli popełniam jakieś karygodne błędy, proszę o naprowadzenie na jasną stronę mocy ;)
Postawiłem sobie dość ambitny cel zbudowania modelu w niewiele ponad 1,5 tygodnia. Ma to być prezent dla lubej, także muszę zdążyć :D
Pasy zapięte, pora wrzucić 3 bieg (z pominięciem pozostałych 2 ) i zaczynamy :D

Wyposażyłem się w żagle oraz wręgi wycinane laserowo



Wycięcie i sklejenie wręg zajęło około godziny

a efekt jest całkiem niezły


po 4 godzinach pracy, zatrzymałem się na tym etapie. Na dzisiaj wystarczy :D



--

 
25-07-17 09:16  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Chetnie popatrzę, coś tam Pan naklei, bo Iskra ładnym żaglowcem jest. Założenie dość ambitne, nie powiem :) Ja mam nadzieję skończyć swojego wiatropęda tak na Boże Narodzenie i to też jest ambitny plan :P

Iskrze kibicuję, jestem ogromnie ciekaw, jak ten model się prezentuje.

--
54323031

 
25-07-17 11:42  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Rudi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prawie szósta godzina prac, idziemy do przodu :D i pierwsza przeszkoda, ostatnia część poszycia kadłuba (przy śrubie/sterze). Z dobre pół godziny kombinowałem co z tym zrobić





--

 
25-07-17 12:41  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Czy Ty retuszujesz poszycie, czy będziesz szpachlował i malował w całości?

--
54323031

 
25-07-17 12:50  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co nagle to po diable - proponowałbym zwolnić tempo bo np. łączenie poszycia kadłuba wygląda nieciekawie mimo, że jak piszesz " puki [póki !] co jestem pod wrażeniem spasowania części kadłuba, po prostu cudo"
Powodzenia w budowie,
Ryszard

 
25-07-17 13:22  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Rudi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

well, cały kadłub będzie szpachlowany, także nie przejmuję się póki ( z dedykacją dla Ciebie Ryszard ) co szczelinami pomiędzy elementami

 
25-07-17 15:04  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Półtora tygodnia na żaglówkę, jeszcze malowanie dochodzi...plan bardzo ambitny ale powodzenia życzę. I oczywiście relacje śledzić będę.
Pzdr.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
25-07-17 23:34  Odp: [R] ORP
Rudi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Siedemnasta godzina pracy. Kadłub gotowy do malowania, jedna nadbudówka prawie skończona, skończony ster.


Nie mnie oceniać moje zdolności i talent, wydaje mi się że podołam wyzwaniu, a przynajmniej mam nadzieję :D Głównie zajmuję się modelarstwem plastikowym, także nie mam nazbyt dużego doświadczenia z papierem, przyznaję się do popełnienia 3 modeli (z czego jeden był latarnią morską :D ). Zobaczymy, może się uda :D Co do prawdziwości czasu budowy, fizycznie muszę się wyrobić do trzeciego sierpnia, także dłubię tyle czasu ile mogę (w końcu sen jest dla słabych :D ). Swoją drogą kiedyś trafiłem na relację budowy Zera (1:48) w 48 godzin,

Post zmieniony (25-07-17 23:48)

 
02-08-17 22:27  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Rudi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i nie zdążyłem, potknąłem się o szpachlowanie oraz braki czasowe (prawko samo się nie zrobi). Na najbliższe 10 dni, model idzie w odstawkę... ale potem wracam do pracy nad nim ;)

 
03-08-17 00:44  Odp: [R] ORP "ISKRA" WAK skala 1: 100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dokładnie. Zaskoczony również nie jestem, ale postępy chętnie obejrzę, ciekaw jestem jak toto jest zaprojektowane, i spasowane.

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024