FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-07-17 10:02  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cudo, po prostu cudo...:)
Kuba nie daj się prosić i zadziałaj z kim trzeba aby wydać Anakondę w skali 1:33.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
31-07-17 22:43  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kuba B teraz jak tak patrzę to nie żałuję, że na te kokpity poszło tyle czasu ;-) Nawet w 50-tce fajnie to wygląda :-)

Najbardziej bałem się tych połączeń na drzwiach, że tekstury się nie zejdą, ale chyba jest OK. W sumie dobre malowanie wybrałeś ;-) Ale i tak pomęczę Cię jeszcze o TOPR :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-08-17 22:40  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ok, jeden miesiąc, ponowną przeprowadzkę i urlop później można z powrotem zabrać się do pracy.

Na początek oszklenie. Przygotowałem sobie szablony w postaci szarego tła zamiast kresek i wydrukowałem na folii przezroczystej. Od razu cztery komplety jakbym coś zepsuł przy wycinaniu. Kabinka wbrew pozorom jest dość mocno przeszklona.



I jeszcze panel nad głowami pilotów który trzeba przykleić do sufitu kabiny.



Osłona silników i przekładni głównej - czyli cała góra kadłuba to mniej niż 10 części. Wszystkie wycięte i ukształtowane powoli poskładałem w jedną całość.



I do tego wloty powietrza, brakuje jeszcze z przodu czerwonych pyłofiltrów, ale te dokleję na sam koniec bo będą dość delikatne i mocno wystawały i szkoda by było je uszkodzić manipulując modelem.



Połączyłem środkową część kadłuba z tylną, w środek wklejone są już szybki



Górę najlepiej doklejać zaczynając od tyłu. Ponieważ przód nie jest jeszcze zamknięty wręgą (ta siedzi w segmencie kabinowym) do środka można dostać się palcami albo długim narzędziem i zapewnić dokładne pasowanie i że klej dobrze chwyci. Dopiero potem środek i przód.



Kilka zdjęć dookoła modelu. Kabina nadal wsunięta na sucho na wypadek jakbym jeszcze potrzebował dostać się do środka.



Następna w kolejności na warsztat wjechała belka ogonowa z (na razie) 3 części.



I dwa ostatnie zdjęcia na dzisiaj - widok ogólny tego co złożyłem do tej pory. Linijkę dorzuciłem aby pokazać rzeczywiste wymiary modelu, bo zdałem sobie sprawę że w sumie do tej pory nie pojawiał się na zdjęciach żaden przedmiot który by pokazał jakie to jest maleństwo. Kadłub bez belki ogonowej ma 15cm.



Pozdrawiam cierpliwych :) oglądających!

 
28-08-17 09:36  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Przewidujesz dodać wnętrze w środkowej części kadłuba? Model będzie wydany?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
28-08-17 10:39  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jestem pod wrażeniem, świetne pasowanie tych obłości!

 
28-08-17 10:53  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie Kuba, trzymam kciuki, powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-08-17 11:48  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Windus odpowiem za Kubę: nie sądzę, bo nie było wnętrze przedziału desantowego przewidziane. Tak, powinien być wydany, choć termin nie jest jeszcze znany.

Kuba B już wiesz dlaczego jeszcze mi się chce robić te kolorowanki? ;-) Widzę, że w kilku miejscach trzeba nieco rozjaśnić efekty, bo giną w tle po wydrukowaniu. I co, że to tylko 15cm długości. Ale jak efektownie wygląda w tym malowaniu! :-D Ale TOPR-u i tak Ci nie odpuszczę :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-08-17 19:48  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jak Chopin prawi, taaaakie malowanie :D
Pomysł na wersję 1:33, uproszczoną lub zaawansowaną.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
28-08-17 20:48  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Seweryn F.   

Cholera, pięknie to wygląda. A ja się modlę, zeby ktoś Sokoła (obojętnie w której wersji) wydał w skali 1/48 w plastiku lub żywicy...

 
28-08-17 23:56  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzięki wszystkim za miłe słowa. Odpowiadając po kolei na pytania, wnętrza tak jak Chopin napisał nie przewiduję z kilku powodów a najważniejszy jest taki że mocno utrudniłby wykonanie modelu co jest wbrew ogólnej koncepcji. Podział kadłuba na poszczególne segmenty sprzyja wykananiu takiego wnętrza samemu jeżeli ktoś chciałby we własnym zakresie zrobić jeszcze jeden krok w kierunku uatrakcyjnienia modelu.

Chopin odpowiem pytaniem na pytanie - już wiesz dlaczego jeszcze mi się chce robić nowe opracowania? :) Ja szczególnie lubię takie jasne malowania, podejrzewam że zielony/oliwkowy Sokół by mi tak nie pasował.

Przeskalowanie 1:33 zdecydowanie ułatwiłoby wykonanie niektórych elementów, i nie bronię też przed malowaniem TOPRowskim. Masz przecież pliki możesz przerysowywać do woli:)

Seweryn po co Ci plastik jak masz taki fajny karton?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024