FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-07-17 01:13  [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ok, no to zaczynamy z drugim modelikiem do pary dla skończonego niedawno Mi-14PŁ. Będzie to W-3WARM Anakonda n/b 0813 w malowaniu ratowniczym, również w skali 1:50, rozsądnie nieskomplikowany a jednocześnie możliwie efektowny po skończeniu. Za grafikę, tak jak poprzednio, odpowiada Chopin. Tym razem używam flickr'a do wrzucania zdjęć i liczę na to że się sprawdzi jako hosting. Po kliknięciu na miniaturkę otwiera się zdjęcie w domyślnym widoku, żeby zobaczyć pełną rozdzielczość wystarczy kliknąć na zdjęcie lub w prawym dolnym rogu na strzałkę "Download this photo".

Na pierwszy ogień leci oczywiście środkowa część kadłuba, na trzeciej fotce wsunąłem na sucho wręgę żeby nadać "dupce" kształt:



Przednia część kadłuba z kabiną pilotów powinna być od środka czarna ze względu na to że oryginał był przystosowany do lotów z goglami noktowizyjnymi. Ja swój egzemplarz prysnąłem czarną Tamiyą z aerografu. Przed wycięciem części bo potem to by była masakra:



W ten sposób otrzymujemy kolorowy i czarny, awers i rewers części:



Które poskładane razem zaczynają przypominać nosek śmigłowca. Co ważne model można wykonać z wnętrzem kabiny lub bez, jak ktoś się decyduje wycinać szyby to wymaga to nieco staranności bo ramka przedniego oszklenia jest dość delikatna:



I dotychczasowe postępy na jednym ujęciu:



Strasznie się cieszę na ten model, on wyjdzie taki malutki, śliczniutki, białoczerwononiebieski.

--
Kuba

 
24-07-17 09:37  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kuba, pliiiiiz, rownolegle w 1:33!!!! Zlituj sie, chlopie ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-07-17 11:10  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Prosimy prosimy w 1:33 :PPP

 
24-07-17 11:21  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dołączam się do prośby. Niestety opracowanie z GPM jest dość kiepskie..

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-07-17 17:00  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fakt,GPMowskie jest dość "prymitywne" - ale jak na razie to jedyne opracowanie. A ten Twój wygląda zachęcająco. Fajne malowanie. W 1-33 byłoby SUPER.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
24-07-17 19:35  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wczoraj wieczorem miałem wątpliwą przyjemność zobaczyć w akcji braciszka: Sokoła z TOPRu, w okolicy 5-tki.

Cieszę się Kuba, że ruszyłeś tak prężnie :-) Czekałem niecierpliwie na efekty i ewentualne błędy. W kilku miejscach miałem lekką zagwozdkę jak, co rozwiązać ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-07-17 08:11  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

pt82 - myślę, że skala 1:33 odpowiadałaby większemu gronu modelarzy. A jeśli piszemy o konsekwencji to można wydać jeszcze Mi-14 w skali 1:33. Cieszyłem się jak dziecko kupując te modele z GPM ale jak już wspomniałem pozostawiają wiele do życzenia.
Kuba B - wierzę w Ciebie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-07-17 01:41  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzięki za wiarę we mnie;) mam nadzieje że nie zawiodę.

Przeskalowania tego do 1:33 wymagałoby poprawienia modeli w kilku miejscach bo rozmiary nie usprawiedliwiałyby tych rozwiązań ciosanych siekierą. Może jest taka możliwość ale nie do mnie będzie należała ostateczna decyzja.

Chopin - prężny start i mam nadzieję że pójdzie sprawnie bo Anakonda jest mniej skomplikowana i retusz, który w Orce był trudny do dobrania i zajął mi mnóstwo czasu tutaj jest prosty jak budowa cepa i nie wymaga mieszania farb.

 
27-07-17 18:49  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
ewa778   

no to czekamy na efekty trzymając kciuki.. A może już skończyłeś to podziel się efektami

--

 
31-07-17 02:07  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dotarłem do momentu gdzie postępy nie są tak spektakularne i trzeba trochę podłubać zanim będzie co pokazać. Zrobiłem też sobie szablony oszklenia które teraz muszę wydrukować na folii i wkleić od środka do kokpitu. Dopiero wtedy będzie można wkleić podłogę i górną konsolę i zamknąć wszystko wręgą i połączyć z resztą kadłuba.



Kiedy skończę ten etap prace powinny znowu nieco przyspieszyć.

Dobranoc,
Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024