FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-07-17 08:52  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Mam Trzech Hierarchów z BM (kiedyś recenzje tutaj pisałem) wydaje się dobrym opracowaniem, i dlatego zastanawiam się nad kupnem Victorious'a mimo, że mega fanem lotniskowców nie jestem. Ale taki okręt fajnie mieć.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
23-07-17 00:23  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Zakupiłem. Moim zdaniem: uważam, że warto.
W 2D wygląda bardzo dobrze. Druk dobrej jakości, ładny. Lekka waloryzacja pokładu - ślady opon lądujących samolotów. Detalizacja, zgodnie z zapowiedziami, nieprzesadna, choć np. część samolotów (w opcji) ma przewidziane wykonanie wnętrza! :)
Kto będzie chciał - kupi, kto nie, to nie. 280 zeta. Tego okrętu na pewno nie da rady zrobić w krócej niż pół roku, więc... Drogo, czy tanio? ;)

 
23-07-17 08:00  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Kolego dasz radę wstawić jakieś zdjęcia ? ;)))

 
23-07-17 08:54  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja właśnie wprowadzam w życie taki sposób myślenia jak w ostatnim zdaniu wpisu origami - kupiłem np. Helldivera za 47,25 złotych polskich i kleję go już 6 lat, więc po prostym obliczeniu wychodzi mi, że model zasadniczo był za darmo, a jeszcze zastanawiam się, czy przypadkiem tego sklejania nie przedłużyć i nie czerpać zadowolenia z jeszcze niższej wartości za dzień sklejania : ))))))))

Oczywiście prawdą jest, że na przykład można iść do restauracji zamówić takie oto danie wyglądające jak jeden segment Helldivera owinięty następną oklejką z kupkami wikolu i BCG na talerzu o niebanalnej nazwie cytuję : Filetto di Vitello Avvolto in Prosciutto di Parma Servito con Pure al Bassilico Pasticcio di Spinacio co się przekłada na nasze jako Polędwica z cielęciny ( SOUS-VIDE ) owinięta szynką parmeńską podana na puree bazyliowym, flenem ze szpinakiem, espumą z szałwi i zielonego jabłka...proszę mnie nie pytać co to jest to sous-vide, espuma, flen : ))))) uwaga za jedyne 65 złotych polskich.
http://www.ristorantemareemonti.pl/menu
Nie to, że się chwalę, że chadzam do takich restauracji, ale akurat spożywałem to danie przy okazji jakiegoś tam spotkania, owszem było smaczne, oczywiście nie muszę chyba wspominać, że spożywanie celebrowałem jak najdłużej mając na uwadze, że każda minuta pieszczenia kubków smakowych obniża zasadniczo cenę tego wykwintnego dania, ale prawdą również jest, że przez cały czas myślałem, że jednak muszę w końcu to zjeść i wyjdzie jednak kiepski przelicznik ; ))))))))))))

Serio pisząc to 280 złotych to jednak jest spora cena za model kartonowy i żadne przeliczanie na ilość dni sklejania jej nie zmieni.
Najważniejsze jest, czy cena jest adekwatna do zawartości - temat jest bardzo ciekawy, a raczej nie można oczekiwać, że ktoś wyda jeszcze ten model, czyli płacz i płać modelarzu : )))))))))

Post zmieniony (23-07-17 08:58)

 
23-07-17 10:05  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Można oczekiwać, że Victorious'a ktoś wyda z czasów wojny. Z resztą, z tego co pamiętam, któryś z forumowiczów pisał, że projektuje właśnie ten lotniskowiec.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
23-07-17 11:32  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Origami, a porównywałeś z Anatomią bo wygląda mi model na wzorowany na niej? Teraz jak model masz to proszę o relację, będzie też już raźniej w grupie carrier buildersów.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
23-07-17 11:37  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogen bardzo mądrze to napisałeś:
cyt: " ...Najważniejsze jest, czy cena jest adekwatna do zawartości ..." powinno tak być zawsze przy każdym modelu a jak jest to każdy widzi.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
23-07-17 13:03  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Proszę bardzo, poniżej garść fotek arkuszy.


Większość arkuszy z częściami (burty, nadbudówki, samoloty i śmigłowce) ma druk dwustronny - przykładowa fotka 3 i 4 pokazuje ten sam arkusz z obu stron. Jak pisałem, część samolotów można wykonać z wnętrzem. Również śmigłowce.
Fotka 1 to wnętrze hangaru. Kolory nieco przekłamane przez aparat. Fanów lotniskowców często nurtuje pytanie: ile samolotów jest w standardowo w wycinance.
W tej jest 8 samolotów Buccaneer, 8 Sea Vixen oraz cztery śmigłowce Wessex. 3 w wersji zwalczania okrętów podwodnych i jeden w wersji ratowniczej.
Korci mnie rozpoczęcie budowy tego okrętu. To może być dobry rozruch przed Hornetem ;)
Co do wierności z oryginałem, to nie porównywałem modelu z żadną dokumentacją. Nawet takowej nie posiadam. Wyszedłem z założenia, że fajnie, jeśli jest w miarę zgodny, a jak nie, to i tak nie mam ambicji budowy repliki tego okrętu. Jeśli do niej dojdzie, będzie to bardziej budowa dla zabicia czasu. Bez spinania. Zamiast krzyżówki. Aby części do siebie pasowały ;)

Post zmieniony (23-07-17 13:07)

 
23-07-17 21:21  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak tak patrzę na te arkusze, to Ty może lepiej Horneta weź na rozruch przed tym modelem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-07-17 22:13  Odp: [N] Lotniskowiec HMS VICTORIUS 1:200 z roku 1964
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Adamie, też o tym myślałem przez chwilę, ale Hornet to okręt flagowy mojej poczekalni. Nie mogę ot tak, wziąć go pod nożyczki. Przydałby się Independence :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024