FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-06-17 18:28  [R/G] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Rozpoczynam relację z budowy nowo wydanego modelu z Kartonowej Kolekcji, projektu Pawła Mistewicza.
Co prawda w mojej kolekcji jest już taki czołg, jednakże Paweł rzucił nowe światło na ten model i opracował go tak jak powinien wyglądac.
Model ma wszystkie proporcje i detale prawidłowo wyrysowane, powstały one na bazie rysunków technicznych, co jest gwarantem bardzo dobrego opracowania.



O czołgu nie będę się rozpisywał wiadomo, iż powstał tylko jeden prototyp nieukończony. Przy jego budowie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne w Armii Japońskiej na ówczesne czasy.
Model przedstawia wersję docelową w hipotetycznym malowaniu. Posiada on bardzo ładną walorkę , a to czyni model atrakcyjnym.
Zatem do dzieła.

Do modelu zakupiłem zestaw dodatków.



Ponadto szekle i anteny.

Na początek tradycyjnie przygotowałem szkielet i wyciąłem oklejki kadłuba.
Tutaj uwaga, małe niedociągnięcie w laserowej wrędze trzeba te naddatki (widoczne na fotce zaznaczone czerwonym kolorem) ściąć, bo nie wejdzie wnęka pod żaluzje.



Na tym etapie prac wkleiłem już wnękę pod żaluzje, którą wzmocniłem od spodu dla usztywnienia, oraz dokleiłem osłony sprężyn do boków wanny.

Na początek tyle c.d.n...

--

Post zmieniony (13-10-17 20:06)

 
18-06-17 19:37  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Właśnie zakupiłem ten model i mam go jak najbardziej w planach. Zasiadam z zainteresowaniem i obserwuję. Powodzenia.

--
Vivat czołgusie!

 
18-06-17 21:16  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Będę sobie podglądał. Powodzenia.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-07-17 16:46  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
W kolejnym etapie prac oklejanie kadłuba.



Wykonałem również szkielet wieży, wyciąłem oklejki, oraz elementy wózków jezdnych.


--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-07-17 17:13  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Na obecnym etapie model wygląda bardzo dobrze. Miałem okazję obejrzeć go w sklepie i szata graficzna jest na bardzo dobrym poziomie. Widziałem, że sklejałeś też Chi-ri z Modelika, więc mam nadzieję, że doczekamy się małego porównania obu tych opracowań :) oraz Twojej opinii.

 
07-07-17 19:31  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajnie się prezentuje.
Lubię popatrzeć na japońskie czołgi tak więc będę tutaj zaglądał :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
15-07-17 19:27  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
W kolejnej odsłonie prezentuje już oklejony szkielet, tylne płyty ośrubowane, boczne ściany onitowane nitami stożkowymi. Przykleiłem przednie błotniki.







Wykonałem również kolejne elementy zawieszenia.



Jak dotąd wszystko idealnie spasowane, aż miło kleić.

C.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-07-17 10:43  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nity potem będą pomalowane w jakiś magiczny sposób na modelu? Czy jeszcze jakoś to inaczej będzie rozwiązane?

 
18-07-17 10:53  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tak bedą pomalowane, to taki hardcore z mojej strony malowac na modelu , ale mam już w tym niemałą wprawe.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-07-17 14:15  Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zdecydowanie hardcore. Nie mogę się doczekać kolejnej aktualizacji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024