FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-05-16 17:29  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sopocką mam prawie pod nosem. Jakbyś chciał detali - daj znać, porobię zdjęcia.

 
13-05-16 18:10  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stary pozamiatałeś mnie tą galerią.... Zwłaszcza latarnia w Kołobrzegu mnie zgniotła.... Hektolitry browara wytrąbiłem w życiu poznając co raz to nowe panny w karczmie pod nią i nagle po latach, ja, "tambylec" od małego, historyk z zamiłowania z jakiejś galerii na jakimś forum modelarskim dowiaduję się, że na tej latarni widnieje przeogromna tablica ku chwale Bohaterom...... Szczerze? Wstyd mi że o niej nie wiedziałem :(
Nie obraź się, ale mimo, że Port Północny Ci się nie podoba kolekcja bez niej będzie niekompletna a "kolekcja" sama w sobie jest dążeniem do skompletowania wszystkiego w danej tematyce ;) Mam nadzieję, że jednak się przełamiesz i uzupełnisz o ten nieszczęsny Port racząc nas na koniec galerią z zestawienia całego wybrzeża od zachodu na wschód ;)
Pozdrówka

--

Post zmieniony (13-05-16 18:16)

 
26-08-16 15:12  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
sonycollector 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj!

Na Twoją galerię trafiłem szukając zdjęć modeli latarni GPM z wyciętymi oknami, bo chciałem zobaczyć czy warto to robić - czy to wygląda lepiej czy może gorzej niż oryginalne niebieskie okienka. To dlatego, że kiedy pierwszy raz sklejałem latarnię Rozewie z GPM w jakimś 1997 lub 1998 roku i wyciąłem okna a także laternę to wyglądało to źle i w kolejnych sklejanych modelach (tak koło 2002 lub 2003 roku) już nie wycinałem okien (poza laterną). Ale wycięte okna wyglądały źle dlatego, że wyciąłem cały otwór na okno, nie pozostawiając pionowych ani poziomych listewek okna – wtedy wydawało mi się za trudne wycięcie samych szyb z okien.

(W przyszłości wrzucę na forum zdjęcia moich dotychczasowych modeli a przede wszystkim, mam nadzieję, również przyszłych, o których zrobieniu marzę już całymi długimi latami ale nie mam czasu się tym zająć...)

Widziałem też w Internecie już wiele sklejonych modeli latarni z GPM a także Rozewia z Małego Modelarza. Jednak Twoje modele (oczywiście mam na myśli te od Ustki i nowsze) to zupełnie co innego niż do tej pory widziałem. Większość modeli jakie można zobaczyć w Internecie nie ma żadnych przeszkleń a wiele jest niezbyt dokładnie sklejonych a czasem są nawet wyraźnie krzywe lub zachlapane klejem. Najładniejsze jakie wcześniej widziałem miały przeszkloną laternę i jakieś światełko w niej a także druciane lub - to już gorzej - sznurkowe barierki. Ale nigdy nic mnie nie zachwyciło, nie zwaliło z nóg tak jak Twoje modele. Twoje modele - zwłaszcza latarnia Stilo podczas podświetlenia - to po prostu arcydzieło. Tylko próbuję sobie wyobrazić jak bardzo byłbym dumny móc zaprezentować u mnie w domu na półce takie cacko - ach może kiedyś... Nasuwają mi się słowa, że jesteś dla mnie po prostu mistrzem do naśladowania - geniuszem. Twoje modele są dla mnie inspiracją ale w przeciwieństwie do wszystkich modeli jakie kiedykolwiek wcześniej widziałem - Twoje modele mnie niestety też trochę onieśmielają... Po prostu pierwszy raz nie jestem taki pewien czy ja dam radę zrobić coś tak pięknego, dokładnego, pracochłonnego. Ale oczywiście jest to też dla mnie wyzwanie.

A teraz trochę konkretów - czy byłbyś tak miły i zdradziłbyś z czego zrobiłeś stożkowe anteny w latarni Stilo? Czy w latarni Stilo malowałeś całe ściany? Jakich farb używasz do malowania modeli? Jakiego kleju używasz do klejenia drucików miedzianych, z których robisz barierki i antenki? Jaki retusz robiłeś poza barierkami, laternami, malowaniem i wycinaniem okien? Zauważyłem, że w niektórych modelach dorobiłeś na przykład klamkę u drzwi (Hel) albo zrobiłeś przestrzenną fakturę listewek okien (Darłowo) a także umieściłeś okna głębiej, zmieniłeś oryginalną kolorystykę modelu na zgodną z rzeczywistą latarnią morską.

Ale może coś przeoczyłem?

Nawet z mało ciekawej latarni Kikut wydobyłeś piękno - super jest to zagłębione okno u góry - majstersztyk, majstersztyk i jeszcze raz majstersztyk!

Chyba każdy kto bywa u Ciebie w domu długo nie może od nich oderwać oczu?

Pozdrawiam i nie mogę się doczekać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania
sonycollector

Post zmieniony (26-08-16 15:18)

 
27-08-16 10:55  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No to mi teraz nieźle dosłodziłeś tym komentarzem, dzięki :D
Ja też często wycinam całe okna i potem dopiero doklejam z tyłu paski, tak jak to widać np. tutaj:


Stożkowe anteny w Stilo to po prostu dwa stożki zrobione z papieru i w środku jest krążek z tektury.
W latarni nie malowałem ścian, tylko żeby uzyskać mocną czerwień wydrukowałem dwa razy to samo na jednej kartce i jakoś to nawet wyszło bez żadnych przesunięć.
Do retuszu używam farb akrylowych. Barierki, anteny i wszystkie drobne elementy kleję zawsze klejem typu superglue, tylko że po nim po pewnym czasie wychodzi taki biały nalot i na Stilo widać to bardzo na czarnych barierkach, ale na szczęście da się to zetrzeć.


Nie jest też tak, że wszystko mi od razu bezproblemowo wychodzi. Często muszę coś dodrukować i robić od nowa, np. laternę w Stilo to gdzieś z pięć razy robiłem :P

Post zmieniony (25-06-18 17:52)

 
27-08-16 20:54  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Latarnie Morskie to piękny temat. GPM wydało przepiękną serię i pisałem kiedyś by opracowali do kolekcji brakującą latarnię Rozewie II, oraz nieistniejące już latarnie takie jak Oksywie, Jastarnia-Bór i Krynica Morska. Te modele tu zaprezentowane to arcydzieła!

Post zmieniony (28-08-16 07:45)

 
16-07-17 11:13  Odp: [G] Latarnie morskie 1:150 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Zrobiłem kolejną latarnię:

GĄSKI




Przeniosłem wszystkie wcześniejsze zdjęcia z photobucketa na postimg, teraz wszystko ładnie się otwiera i dodatkowo zdjęcia są w dużo wyższej rozdzielczości.
W innych moich galeriach i relacjach też już wszystko przeniesione, więc polecam zajrzeć ;)

Post zmieniony (25-06-18 17:53)

 
16-07-17 14:11  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Trafiłem na tą galerię, z czego się ogromnie cieszę, gdyż żona ostatnio dała mi zadanie również skleić WSZYSTKIE latarnie z GPMu, a pokazałeś, ile można z nich "wycisnąć"> Piękne sztuki! Zwłaszcza te ostatnie oczywiście. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie całej kolekcji? I pytanie jeszcze małe, z czego zrobiłeś trawę - tzn. czy jest to kupna trawa "modelarska", czy jakiś myk?
Jeszcze raz gratulacje, bo naprawdę jestem pod wrażeniem tych modelików!

--
54323031

 
16-07-17 15:27  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za gratulacje :) Trawa jest zrobiona z maty trawiastej. Zdjęcie całej kolekcji zrobię jak już będę miał wszystkie modele.

Post zmieniony (16-07-17 15:27)

 
16-07-17 16:15  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

wspaniałe, wspaniałe i jeszcze raz wspaniałe te latarnie.
Ot mają ludzie talent do sklejania co widać na zamieszczonych fotkach, oj mają....
Podziwiam kolekcję, legalnie jak mawiał Poldek....tudzież Pikador.

Post zmieniony (16-07-17 16:16)

 
16-07-17 16:27  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Świetne są te latarnie w Twoim wykonaniu. Aż pomyślałem sobie że jeśli chodzi o modele budowli to są one chyba trochę niedoceniane przez wydawnictwa, a szkoda.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024