FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-17 23:01  [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
Jedrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Jest to mój pierwszy post, relacja oraz model który sklejam. Jest to model z serii Kartonowa Kolekcja 1/2015 wydana przez Pawła Mistewicza. Wykonuje wersję "Walmer Defense" z czerwca 1917 r.
Podobno relacjonowanie zaczyna się gdy już coś się ma. Może to nie jest dużo ale zawsze coś.

Jak widać nie jest to dużo, ale i tak zajeło mi to sporo czasu jako, że jest to mój pierwszy model. Liczę na uwagi oraz na rady co robić lub co jeszcze mogę poprawić. Będe starał się relacjonować regularnie, tym razem z trochę większymi efektami. Pozdrawiam

 
12-07-17 07:38  Odp: [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i fajnie.
Witaj u nas!
Relację ładnie jest zaczynać wstawiajác także fotkę okładki wycinanki ;-)
Pierwsze wrażenie: widzę,że zadbałeś o retusz. Jednak krawędzie elementów sá nierówne, poszarpane. Nie wiem,czym je wycinałeś,ale trzeba to robić staranniej!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-07-17 07:44  Odp: [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Na zdjęciu widzę skalpel. Zainwestuj w ostrza na zapas i wymieniaj regularnie. Lub przerzuć się na mały nożyk do tapet z łamanym ostrzem. Masz matę, masz skalpel, to nie powinno aż tak źle wyglądać, nawet u nowicjusza. Dobre ostrze wchodzi w karton jak w masełko, jak bagnet w wątrobę, tu widać walkę wręcz na tępe dzidy;)

 
12-07-17 12:21  Odp: [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

I lepiej jest kilka razy przejechać skalpelem w jednym miejscu niż za jednym cięciem przeciąć milimetrową tekturę. Powodzenia w budowie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
12-07-17 16:33  Odp: [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajnie widzieć kolejny szmatopłat w budowie:)
Powodzenia życzę i obserwuję:)

I tak jak koledzy wyżej już napisali, nieco bardziej staraj przy wycinaniu i szlifowaniu krawędzi. Wydaje się to nie istotne, ale później może odbić się to na wyglądzie modelu.

Łukasz

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
13-07-17 11:32  Odp: [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witaj
Zwróć uwagę na dokładne wycinanie bo jak koledzy wyżej już zwrócili uwagę nie wygląda to najlepiej. Masz odpowiednie narzędzia spróbuj poćwiczyć na jakiś odpadach. Elementy podklejane na tekturę najlepiej wycinać na kilka razy czyli przeciągać skalpel kilka razy po tej samej lini cięcia z niewielkim naciskiem. Proste linie ciąć to przy pomocy jakiegoś liniału.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
13-07-17 11:49  Odp: [R] Samolot myśliwski Sopwith "Pup" 1:33
lubię placki   

Cześć.Życzę powodzenia w dalszym etapie budowy.Temat bardzo ciekawy a i model spasowany wyśmienicie,pozdrawiam.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024