FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-07-17 14:04  [R/G] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jako że czasami lubię ukleić jakiś samolocik, wybór padł tym razem na poniższy:



Za dzieciaka popełniłem ten model i nawet przypominał samolot. Pamiętam, że byłem wówczas pod wrażeniem rozmiarów modelu i ilości części. Chciałbym go sobie zatem "odświeżyć". Model z tego co wyczytałem słabo spasowany, kolory nie te, karton stary, nie pasuje, skrzydła nie takie, to nie takie, tamto nie takie itd. Tak więc przystąpiłem z wielkim entuzjazmem do budowy! Arkusze zacaponowałem, karton jest jeszcze sztywniejszy. Części zwijam więc sprawdzoną metodą, nasączywszy obficie wodą, formując na kolanie i spinając, aby zachowały kształt.



Do tego momentu:



Było wszystko fajnie. Trochę naszlifowałem się wręg, to prawda, ale to drobiazg. Dalej niestety jest już ciut gorzej. Części pasują różnie, było trochę docinania wręg, gdzieś tam trzeba było naciąć, gdzieś coś odciąć, gdzieś wyciąć jakiś fragment... Najwięcej zagadek miałem przy kabinie. Ale suma sumarum, jakoś udało się ulepić rurę od początku do końca. Póki co bawimy się dobrze, zobaczymy, jak będzie dalej! Model będzie bez podwozia.



--

Post zmieniony (11-08-17 10:42)

 
11-07-17 14:20  Odp: Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To chyba pierwszy model jaki kupił mi tata. Miałem wtedy 5 lat czyli sklejony został z wiadomymi skutkami. Powodzenia :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-07-17 15:32  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Kleiłem lata temu. Gdyby nie brak kamuflażu to bardzo fajny, łatwy przy tym efektowny model.
Będę podglądał z radością jak Ci się ten samolot buduje.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
11-07-17 15:54  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pamiętam, że mój tata zaczął kiedyś ten model kleić, ale za nic nie pamiętam co się z nim potem stało (z modelem, nie z tatą). Kibicuję i zazdroszczę - fajnie sobie czasami takiego starego MM skleić :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 20:07  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Robert   

Wow,az sie łezka w oku kreci,mój pierwszy kartoniak,w czwartej klasie podstawiaka,potem byl Ark Royal

 
11-07-17 20:23  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

O jak fajnie. Też go mam. Całkiem niedawno skserowałem go sobie by zrobić go w innym kamuflażu. Skończyło się na sklejonym kadłubie. Kto wie może twoja relacja znów mnie natchnie do działania ale tym razem z oryginalną wycinanką.
Na pewno będę śledził relację z zapartym tchem. A o efekt jestem spokojny.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
11-07-17 20:30  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Co ja widzę, Toż to pierwszy model kartonowy jaki skleiłem. Mam go do dzisiaj ale wykonanie budzi we mnie tylko uśmiech i politowanie : ) Pamiętam, że na przy opisie budowy wydawnictwo wstawiło notkę, że przepraszają za słabą jakość kartonu :) Będę podglądał jak Ci idzie.

 
12-07-17 07:31  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak zobaczyłem go w kiosku to drgawek dostałem - miałem 10lat :) ... pierwszy samolot odrzutowy.. i do tego taki duży.. .ahhh włos się jeży

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
13-07-17 10:56  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Noooo Kolego Szanowny....można powiedzieć,że przyłożyłeś z grubej rury
(czy z grubej to kwestia dyskusyjna w każdym razie z rury) :)
Kleiłem i ja ta "sukę" w latach 90 :)
Odpoczynek od żagli każdemu się należy bo jak zbyt długo się w nich grzebie to wkurzają,
a tak chwila relaksu by nabrać zapału na później .Kibicuję.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
13-07-17 11:05  Odp: [R] Powrót do przeszłości VI - Su-22 - MM 1-2/90
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moja ulubiona rura. Oj naoglądałem się tego na pasie w Powidzu, naoglądałem.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024