FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-02-17 18:46  Odp: [technika] - klej
Mirek   

Posiadam kleje:butapren,patex Express,uhu hart,bcg,patex classic uniwersal.Bardzo proszę doświadczonych modelarzy by podpowiedzieć mi do jakich części mogę użyć tych kleji.i jakich jeszcze muszę dokupić. Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość.pozdrawiam cieplutko

 
24-02-17 18:53  Odp: [technika] - klej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przeczytaj dyskusję w tym temacie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-07-17 10:05  Odp: [technika] - klej
Gdaś 

 

Witam
Szukam kleju do podklejania pokładu z kilku części na tekturę , przetestowałem budapren i polimerowy , ale pierwszy nie ma możliwości korekty przyklejanego elementu a drugi za szybko wysycha , dodam że pokład ma 1,26 m długości i składa się z kilku części które trzeba obkleić obwódkami , dla tego potrzebny jest czas na skorygowanie aby wszystko było w linii, czy zna ktoś taki klej co ma dłuższy czas schnięcia no i nie na bazie wody

--
uszanowanko gdaś

 
06-07-17 10:12  Odp: [technika] - klej
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Butapren. Tylko trzeba użyć rzadkiego, posmarować jedną z klejonych powierzchni i od razu przykleić (a nie jak każe producent każdą z klejonych powierzchni i odczekać kilka minut).

--
pozdrawiam
Piotr


 
06-07-17 11:00  Odp: [technika] - klej
henrykk   

Żeby „utrzymać w linii“ najlepiej (przynajmniej w/g mojego doświadczenia) jedną (długą) krawędź pokładu przyklejać na tekturkę wykorzystując krawędź odpowiednio długiej (drewnianej) listewki, dołożonej do krawędzi pierwszego odcinka pokładu. Można też „iść środkiem”, tzn. kierować się przy przyklejaniu oznaczeniami środków poszczególnych odcinków kadłuba.
Jako klej stosuję „Uhu flinke flasche” (z czarną naklejką/napisami – zielone są na kleju „bez rozpuszczalnika, czyli na bazie wodnej) – stosuję go „od dziesięcioleci”, czyli mogę z czystym sumieniem polecić – nie wiem tylko, czy można go w Polsce kupić.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
06-07-17 11:04  Odp: [technika] - klej
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Polecam klej w sprayu firmy TESA. Bardzo szybka aplikacja a i jest trochę czasu na korekty.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
06-07-17 11:49  Odp: [technika] - klej
Gdaś 

 

Witam ,dzięki za podpowiedzi , kleje zakupione , jak przyjdą będziemy testować

--
uszanowanko gdaś

 
06-07-17 11:53  Odp: [technika] - klej
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

U mnie sprawdza się tylko butapren . i to w takiej technologii jak zalecają , czyli poczekać aż odparuje rozpuszczalnik i pozostanie tylko suchy klej . Jesli chodzi o pozycjonowanie , to kiedyś miałem ten sam problem , czyli jak to wszystko poustawiać . Rozwiązaniem okazało się podkładanie czystej karki pomiędzy klejone powierzchnie , tak aby element który mamy przykleić wystawał tylko minimalnie poza suchą nieposmarowaną kartkę , wtedy zanim go przyciśniemy możemy go swobodnie ustawiać , ja starałem się ustawić kilka punktów np narożniki i wtedy powoli wyciągałem kartkę i dociskałem . Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi . U mnie się to sprawdziło .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-07-17 01:08  Odp: [technika] - klej
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

henrykk - "Jako klej stosuję „Uhu flinke flasche” (z czarną naklejką/napisami – zielone są na kleju „bez rozpuszczalnika, czyli na bazie wodnej) – stosuję go „od dziesięcioleci”, czyli mogę z czystym sumieniem polecić – nie wiem tylko, czy można go w Polsce kupić."
Potwierdzam, świetny klej, można go rozcieńczać np.bezbarwnym denaturatem do pożądanej konsystencji. Do tego źle sklejone elementy można rozkleić nasączając skleiny wacikiem z denaturatem. A ten zielony też mi nie przypadł do gustu.

 
07-07-17 09:44  Odp: [technika] - klej
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

A tak całkiem na poważnie jeżeli chodzi o "nakładacze do kleju" piszecie o wykałaczkach i patyczkach od szaszłyków. Zgodzę się choć nie do końca. Kształt i poręczność owszem super, jedyną wadą jest materiał z jakiego są wykonane, łamliwe toto i trudno usunąć z nich klej (przynajmniej jak dla mnie). Swojego czasu pracowałem w zakładzie tapicerskim i tam używałem takich długich igieł. Podobne kupiłem u miłego pana w zakładzie kaletniczym. Drogie to nie jest, a komfort pracy wzrósł niesamowicie. Nawet zaschnięty klej bez problemu usuniemy nożykiem, mając zawsze ostre i dokładne narzędzie. Gorąco polecam.
Mam taką --> http://aspsklep.pl/product_info.php?products_id=889 najczęściej używam oraz taką --> http://aspsklep.pl/product_info.php?products_id=892 do drobiazgów.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024