FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-07-17 20:01  [technika] pytanie do projektantów
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

zwracam się z pytaniem do wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem projektantów:

-czy możliwe jest takie zaprojektowanie poszycia w modelu samolotu, gdzie w pierwszej kolejności kleiło by się coś w rodzaju podposzycia, a na to poszycie właściwe, które składało z elementów imitujących blachy.
Standardowo rozrysowane poszycia składają się z walców oklejonych na wręgach, na których są narysowane podziały blach. Pomyślałem, że te narysowane blachy można by zastąpić osobnymi częściami i naklejać je na podposzycie.
Podposzycie byłoby tradycyjnymi walcami na wręgach.
Mam nadzieję, że wyraziłem dość przejrzyście swoje myśli. Bo jak to czytam to sam nie rozumiem ;P

Jak sobie o tym myślę to wydaje mi się, że można by sprawić aby modele były z wyglądu jeszcze "mniej papierowe "
Tylko właśnie czy takie coś jest realne? Co o tym pomyśle sądzicie?

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [technika] pytanie do projektantów  nowe
MateuszB 2844 05-07-17 20:01
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
Ryszard 625 05-07-17 20:17
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
walkiria 469 05-07-17 20:22
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
MateuszB 378 05-07-17 20:38
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
Bizon 402 05-07-17 20:22
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
walkiria 484 05-07-17 20:50
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
Halogen 423 05-07-17 21:09
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
MateuszB 415 05-07-17 21:23
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
walkiria 420 05-07-17 21:32
 Odp: [technika] pytanie do projektantów  nowe
Robert 432 06-07-17 00:31

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024