FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
11-07-17 12:00  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Jarpen   

Witam wszystkich.
Po raz pierwszy na forum.
W Anglii lata spitfire Mk V JH-C BM597 który latał w 317 podczas wojny od września 1942 roku a więc dużo póżniej niż JH-H z MM i też w malowaniu DG DE.To znaczy że też ma
złe barwy kamuflażu ?.Jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi.Dodatkowo w tym czasie obowiązywała póżniejsza kokarda na kadłubie.

 
11-07-17 12:32  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seweryn F.   

Oczywiście, że ma złe kolory. Tym bardziej, że to jest któreś już malowanie tego płatowca. Za dwa lata może być pomalowany na różowo, w zależności od fanaberii właścicieli. Na takiej samej zasadzie jak maluje się hiszpańskie Ha112 w barwy Bf 109 Gallanda czy Hartmanna. Licencia Poetica. I tyle.
A tak przy okazji, to on został wyprodukowany w 1942 roku i w czasie wojny rzecz jasna nigdy nie latał w 317 Sqn ;)

Spitfire Vb BM597 (G-MKVB)

• Aircraft Type: Supermarine Spitfire Vb
• Operator: Historic Aircraft Collection Ltd.
• Year of Manufacture: 1942
• Powered by: Rolls Royce Merlin 45 1,440hp
• Colour Scheme: RAF 317 Squadron

pozdrawiam

 
11-07-17 12:34  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jarpen, zgadza się, lata w innym kamuflażu niż w czasie wojny. Na stronie którą zalinkowałem na drugiej stronie tematu: "Tim Routsis, the founder of Historic Flying, recovered the aircraft in 1989 as part of a deal with the RAF and sold it to HAC in 1993 with Historic Flying undertaking the complete restoration to original specification and flies now in the colours of 317 Squadron, though in an earlier camouflage paint scheme."

Ciekawym jest że na okładce wydania z 2005 pokazano samolot w poprawnym kamuflażu i z poprawną, stosowaną od 1942, kokardą.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 12:36  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A tak przy okazji, to on został wyprodukowany w 1942 roku i w czasie wojny rzecz jasna nigdy nie latał w 317 Sqn ;)

Mylisz się - latał w 315 i 317 dywizjonie. Pisałem o tym na drugiej stronie tematu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 12:39  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seweryn F.   

Jasne, nie zwróciłem uwagi. Masz rację co do przeszłości tej maszyny :)
Co zaś się tyczy kokardy, to akurat chyba nie jest problemem w modelu, bo wg fotek poczatkowo posiadał jeszcze stare kokardy w połączeniu z nowym schematem malowania. Częsta praktyka w okresie przejściowym.
Natomiast wydawca chyba zdaje sobie sprawę z tego, że kamuflaż jest błędny. Tak wywnioskowałem z opisu modelu na ich stronie :D. Po prostu nie chciało im się tego poprawiać.
pozdrawiam

Post zmieniony (11-07-17 12:40)

 
11-07-17 13:42  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Jarpen   

No tak.Chociaż co do AD140 to skoro do MU trafił we wrześniu 41 to można by przyjąć ze
został wyprodukowany w sierpniu 41 przed zmianą kolorów kamo.Ale to naciągane trochę.
Piozdrawiam

 
11-07-17 18:36  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja tak z innej beczki przy okazji, killy9999 posiadasz jeszcze silnik do Wildcata wersję do druku?
Pozdrawiam

 
11-07-17 19:34  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Seba, musisz napisać do Krystiana w tej sprawie. Nie wiem czemu ale nie mogę się tego w archiwum maili doszukać :-/

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 19:45  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Seba-Odezwij się do mnie na maila w sprawie silniczka.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
13-07-17 17:49  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
lubię placki   

Cześć Krystian.Proszę również o przesłanie pliku z silniczkiem do wydruku.Właśnie kleję ten model i był by mi bardzo pomocny.Bardzo dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024