FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-10-17 21:04  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oprócz Twojego wykonania podoba mi się szata graficzna modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-10-17 01:50  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.

Technick masz rację co do kabinki, kopyto jest z gipsu więc wystarczyło bardziej przyłożyć się do jego wyszlifowania, jednak jak na pierwsze próby to jestem zadowolony z efektu.

Niestety przy dodatkowych zbiornikach musiałem odejść od standardu i wziąć się za szpachlowanie.



Post zmieniony (28-10-17 01:53)

 
28-10-17 09:54  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

co dotyczy tematu "szata graficzna"- zamierzono dobrze, a oto zrobiono niezbyt. Wygląda efekciarski, ale nieprawidłowo. Autor niepotrzebnie zrobił linie efektem objętości! wychodzi, jak by po wszystkich stykach torowały grubą srebrzystą linkę dla bielizny. Jak na starych statkach szwy obtykały.
Szwy, z reguły, są nie tak już zauważalne - tam kurz, masło dają efekt, ale same styki są nie takie. A oto weathering efekt autor zrobił bardzo dobrze.

--

Post zmieniony (28-10-17 09:55)

 
28-10-17 09:55  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
Tap-Chan 

 

No to już wiemy, skąd ta energia do pracy!

 
01-11-17 01:20  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

balu109 zgadzam się z tobą, trochę za ostre te linie.

Tap-Chan trochę za grube te węgorze.

 
01-11-17 01:39  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Przyszedł czas na galerię końcową. Standard okazał się dla mnie za trudny stąd liczne wady modelu ale też dużo się przy nim nauczyłem. Przy tym rozmiarze do kadłuba należało by podejść bardziej jak do okrętu, zrobić jakieś pod poszycie itp. Niestety ta refleksja naszła mnie zbyt późno stąd psujący efekt końcowy mankament w postaci krowich żeber. Sam model ciekawy kolorystycznie i całkiem nieźle spasowany aczkolwiek w kilku miejscach były małe problemy.





Mały fotomontaż





Ostatnie zdjęcia dla pokazania rozmiaru:

 
01-11-17 08:11  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Patrząc na finalny produkt i jego prezentację to na zdjęciu z 28.10 to rzeczywiście nie był pył ze szpachlówki ; )
Rewelacyjnie to się prezentuje, a zdjęcia - fotomontaże za jakiś czas będą służyć do dyskusji o malowaniach prawdziwych samolotów, a tylko wprawne oko dostrzeże brak pilotów w kabinie : )
Swoją drogą ta trójeczka od lewej strony z drugiego zdjęcia w wielobarwnym kamuflażu, aż krzyczy - dej w kartonie nas ! : )

Post zmieniony (01-11-17 08:16)

 
01-11-17 09:58  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
kari   

... gratulacje,
... dopiero ostatnia fota pokazuje jak wielki jest to potwór ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------

 
01-11-17 11:08  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Halogen
szary F-15 (w środku) - darmowy - http://dgapapermodels.com/Yoav/F-15A%20Eagle/
kolorowy F-16 - 5$/4,5€ - http://paperaircraftmodels.com/models/product/45-general-dynamics-f-16a-block-10-israeli-air-force-115-squadron-flying-dragons

swoją drogą na tej ostatniej stronie, można też kupić F-16 w malowaniu z szachownicą

Post zmieniony (01-11-17 11:10)

 
01-11-17 12:13  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Walkiria świetnie, że podajesz namiary na modele, ale mnie nie chodzi o modele w takiej formie wydane.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024