FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-07-17 21:58  [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Po Sturmtigerze gdzie było wiele przeróbek, coś teoretycznie lżejszego czyli samolot w standardzie. Teoretycznie łatwiejszy bo standard wymaga prawdziwego kunsztu, tu już nie da się niczego ukryć np. brudzeniem.
Model wydrukowany na bloku technicznym i drukarką laserową, impregnowany dwukrotnie lakierem w spreju gdyż capon rozmywał wydruk. Skali jeszcze nie znam bo arkusze rzuciłem po prostu na format A3 i dopiero po sklejeniu się okaże.
Co do klejenia na wręgi to jestem amatorem i testuję różne techniki. Problemem napotkałem przy przyklejaniu wydrukowanych wręg na karton 1 mm gdyż występuje ich łódeczkowanie. Prawdopodobnie problem jest w tym że wręgi nasiąkają wodą z keleju wikol.



Post zmieniony (01-11-17 01:20)

 
03-07-17 23:15  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala ???
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Jeśli to model YOAVHOZMI to jest on w skali ~1:30 do druku na A4 (np. http://www.papermodelers.com/forum/aviation/26160-1-32-iaf-f-4e-files-instructions.html)
dla skali ~1:33 powinno się je drukować w "powiększeniu" ~91%

Do kompletu autor ma jeszcze inne modele, między innymi: Mirage III, Kfir, F-15, Ouragon, Mysterie czy Vautour. Obecnie kończy prace nad A4 Skyhawk http://www.papermodelers.com/forum/aviation/38808-4f-skyhawk-finished-model.html

modele + foto instrukcje: http://dgapapermodels.com/Yoav/

--

 
04-07-17 09:20  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala ???
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Wyraźnie w dołączonych przez Ciebie linkach autor podał skalę swojego modelu i to nawet dokładnie, 1:32.
Wg. moich pobieżnych wyliczeń, twoja wersja modelu po wydrukowaniu zamiast na zalecanym papierze A4 na A3, to skala wyjdzie w granicach 1:25.
Pozdrawiam
Robert

 
04-07-17 10:59  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala ???
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Bishoprd

Witam
"oryginalne" są w w skali 1:30. Natomiast dostępne są "przeróbki" na skalę 1:32~1:33, wszystkie one jednak są dopasowane do A4

http://www.papermodelers.com/forum/aviation/38684-yoavhozmi-models-request.html?highlight=yoav+model+scale

 
25-08-17 20:49  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Prace cały czas trwają. Dwie konkluzje. Po pierwsze przesadziłem z rozmiarem, model jest na prawdę spory :). Po drugie nie umiem kleić w standardzie, wszędzie mam szpary i krowie żebra. Tym bardziej podziwiam osoby którym wychodzi to tak perfekcyjnie, modele takie traktuje jak dzieła sztuki. Pierwsze skojarzenie to między innymi Mi-24 od Hala, który widziałem w Warszawie na Fieście, strasznie zapadł mi w pamięć jako niedościgniony wzór do naśladowania.







Post zmieniony (16-10-17 20:21)

 
25-08-17 22:23  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

model jest dobry, ale autor zanadto się postarał z nitami. To ż nie parowóz i nawet nie Su-25 albo Mi-8 - bardzo duże

--
Pieniądze to nie wszystko

 
21-09-17 22:42  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć,
Model dostał skrzydeł. Przepraszam za tło ale jest trochę duży i dopiero w galerii końcowej będę musiał pomyśleć w jaki sposób poprawnie go uchwycić.









Post zmieniony (16-10-17 20:21)

 
22-09-17 22:34  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz ten model. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-09-17 11:49  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Bardzo ladnie ci idzie.Jak duzy jest ten model?Wyglada na spory.

Jakiej drukarki uzyles do tego modelu?Przydala by mi sie nowa i szukam opcji.

 
23-09-17 12:28  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Lukee 

 

;-)

Z obliczeń wynika jakieś 75cm !!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024