FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-06-17 00:34  [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Koleżanki i Kolegów!
Po długim czasie dziś wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia ukończonych trzech modeli niemieckich pojazdów pancernych, a mianowicie ciężkiego samochodu pancernego z radiostacją, czyli SdKfz 232-Funk (8 Rad), ciężkiego samochodu pancernego wsparcia ogniowego SdKfz 233 (8 Rad) 7,5 cm KwK 37 L/24„Stummel” i wozu łączności SdKfz 263. Wszystkie trzy pojazdy zbudowane są z „żółtych” GPM-ów o nr 99, 100 i 101 z uzupełnieniem o różne detale, które samodzielnie wykonałem na podstawie bogatej dokumentacji książkowo-internetowej. Modele zawierają też elementy plastikowe jak np.gaśnice, 3 lampy Notek, które zakupiłem z sklepie Piterpanzera. Dziękuję mu jeszcze raz za wszystkie dodatkowe prezenty, które pojawią się przy modelach, gdy będę robił sesję plenerową. Modele tych pojazdów będę prezentował w oddzielnych galeriach, gdzie już nie będę zamieszczał zdjęć z etapów budowy jak to zrobiłem w galerii poświęconej SdKfz 232-Funk (8 Rad), ponieważ jak widać na zdjęciach podwozia są identyczne. Tutaj też na tych surówkach chciałbym pokazać to, czego już nie widać po przyklejeniu kół, których musiałem wykonać 27 (3x8+ 3 zapasowe).
Model SdKfz 232-Funk (8 Rad) przedstawia ten pojazd w malowaniu i oznakowaniu 4 Dywizjonu Rozpoznawczego 1 Dywizji Pancernej z okresu jej stacjonowania w Grecji latem 1943 r.
Tak wyglądały taśmowe etapy budowy modeli i ich malowania. Na ostatnim zdjęciu jest wyposażenie, czyli to wszystko, co musiałem przymocować na pancerzach lub w przypadku Stummela także i w środku pojazdu.


, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, ,


Te zdjęcia przedstawiają SdKfz 232-Funk (8 Rad) jeszcze bez wyposażenia w liny holownicze, płachty, antenę materacową, flagę do identyfikacji dla lotnictwa, dodatkowy pancerz z przodu tzw. Zusatzpanzer, zwany przez żołnierzy Pakschutz. Pancerz ten w moim modelu jest także ściągany (wystarczy wyciągnąć dwie skrócone szpileczki od góry na końcach górnej ramy i jeden drut z boku na dole). Posiada też obracaną jak w oryginale wieżę z tą materacową anteną a z lewego boku umiejscowiłem ruchome mocowanie dla przeciwlotniczego MG34, które było w pierwszych wersjach pojazdu. Na żaluzjach silnika z tyłu znajduje się ściągane koło zapasowe.
Model jest jeszcze przed brudzingiem, bowiem postanowiłem wreszcie spróbować tą technikę.

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , ,


A tu już model w całej swojej krasie z wyposażeniem, pobrudzony w miejscach gdzie osadzał się kurz, wytarty metalicznie na spawach i tam, gdzie pancerz był intensywniej eksploatowany np. butami załogi. Miłego oglądania!

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
27-06-17 06:54  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Modele fajne i efektowne. Tylko tak po prawdzie to za takie spawo-chrochy to by z miejsca wywalili z roboty spawacza. A to była produkcja jeszcze przed zatrudnianiem ludzi z łapanek w przemyśle zbrojeniowym. Takie spawy to pasują do T 34 produkcji wojennej a nie do takich wyrafinowanych wozów. A w ogóle na różnej maści srzęcie czy to rolniczym czy innym to akurat wszytko potrafi być wytarte z farby i zardzewiałe a akurat na spawach farba się trzyma. No i ta maniera przybrudzania bieżników to tak ma małe pokrycie w realiach bo albo gumy są upaćkane błotem lub gliną ale tak solidnie że niemal nie widać bieżnika, albo są w w całości czarne lub ciemnoszare. Mam w okolicy żwirownię i nigdy nie widziałem opon w stylówie modelarskiej. To tyle malkontenctwa . A tak to widać że roboty i serca poszło.

 
27-06-17 07:11  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Toś Panie pojechał z grubej rury! Czekam z niecierpliwością, na galerie pozostałych. Wykonanie jak zwykle szałowe, a żeby je docenić trzeba wiedzieć jakie te modele są "płaskie" w opracowaniach (chodzi mi o wszelkie wypukłości co na pancerzach). A zawieszenie jest po prostu piękne. Co do uwagi ABC dotyczącej malowania kół, to niestety nie zgodzę się. Myślę, że akurat żwirownia nie jest dobrym przykładem. Jak sama nazwa wskazuje jest tam żwir, który błoto z głębokiego bieżnika będzie usuwał. Właściwszym przykładem byłaby budowa, a tam opony w bieżniku są już bardzo ładnie brudne.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-06-17 08:20  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dzięki Demon za uznanie i wsparcie. A co do Twoich uwag Kolego ABC to też stanę w zdecydowanej opozycji. Dotychczas moje wszystkie prezentowane tu kilkadziesiąt modeli miało uwagi, że są zbyt czyste, z czym się w pełni zgadzałem, ale dotychczas bałem się upaćkania efektów mojej pracy.
Gdy pierwszy raz w swojej 49 letniej zabawie z modelami zdecydowałem się na brudzing i to jak widać bardzo delikatny w stosunku do tego, co zobaczyłem na olbrzymiej ilości zdjęć dokumentalnych tej rodzinki pojazdów 8Rad, jakie zgromadziłem do pracy nad modelami to znów komuś się to nie podoba-trudno :-). Nie chcę zasypywać Kolegi ABC fotograficznymi przykładami, ale wystarczy naprawdę zajrzeć do internetu. Co do spawów wyszły jak wyszły ale uważam, że lepsze, jakby ich zupełnie nie było, choć w dużej mierze jest to spowodowane tym, że zdjęcia z bliska robione w funkcji "makro" wyświetlają się nawet dwukrotnie większe niż pojazd jest w rzeczywistości.
Dla zainteresowanych wymiarami informacja, że cyfra "3," wyższa od dwóch pozostałych, jakie znajdują nad każdym kołem pokazując wartość ciśnienia w ogumieniu ma wysokość około 2-2,2 mm a litery i cyfry numerów rejestracyjnych mają wysokość 3-3,5 mm
Ale cóż tak to jest w naszej polskiej mentalności-zawsze dla kogoś jest coś nie tak.....:-)

--

Post zmieniony (28-06-17 14:05)

 
27-06-17 08:42  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie da się zaprzeczyć że kolega Bloch nie przegiął z brudzingiem, jak to wiele osób robi. Tylko (może jestem w błędzie) ale tak mi się wydaje że jak się robi dioramę to trudno nie zrobić brudzingu. Ale taka moda i się często robi na siłę w każdym przypadku. A co do spawów to nie wykluczam że na żywo tak nie muszą przyciągać wzroku. Nie chcę znowu się pastwić jako dyżurny malkontent, ale tak przeglądałem przed chwilą fotki w necie i spawy na samochodach pancernych nie są zbyt eksponowane. No ale zrozumiem że jak się robi pod farbę to się chce temat jakoś uplastycznić. A drobniej się nie da.

 
27-06-17 11:03  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetne te modele. Szczególnie ten układ napędowy. Gdybym ponad 20 lat temu miał taką literaturę na temat tego pojazdu jak jest dziś, to może łatwiejsze byłoby sklejanie tego modelu. Gratulacje.

--
gienek

 
27-06-17 13:56  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
F4kL0gic   

Ostatnio byłem na kilku konkursach modelarskich i narzekałem że mało jest kartonowych modeli tylko plastik i plastik.
Hmm...teraz muszę się zastanowić czy przynajmniej część z nich to nie były cacka tego pokroju.

 
27-06-17 14:04  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Greg77   

Rewelacyjna "fabryka"!!! Gratuluje kolejnych świetnych modeli!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
27-06-17 15:17  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kawał dobrej roboty a wkład własny i detalizacja powalają na kolana.

 
27-06-17 17:23  Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Piękny sprzęt. Naprawdę wielki szacunek za wykonanie i sam fakt sklejenia trzech wersji tego pojazdu.Ja bym chyba oszalał gdybym kleił jakis model x3 : )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024