FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-06-17 00:34  [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Koleżanki i Kolegów!
Po długim czasie dziś wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia ukończonych trzech modeli niemieckich pojazdów pancernych, a mianowicie ciężkiego samochodu pancernego z radiostacją, czyli SdKfz 232-Funk (8 Rad), ciężkiego samochodu pancernego wsparcia ogniowego SdKfz 233 (8 Rad) 7,5 cm KwK 37 L/24„Stummel” i wozu łączności SdKfz 263. Wszystkie trzy pojazdy zbudowane są z „żółtych” GPM-ów o nr 99, 100 i 101 z uzupełnieniem o różne detale, które samodzielnie wykonałem na podstawie bogatej dokumentacji książkowo-internetowej. Modele zawierają też elementy plastikowe jak np.gaśnice, 3 lampy Notek, które zakupiłem z sklepie Piterpanzera. Dziękuję mu jeszcze raz za wszystkie dodatkowe prezenty, które pojawią się przy modelach, gdy będę robił sesję plenerową. Modele tych pojazdów będę prezentował w oddzielnych galeriach, gdzie już nie będę zamieszczał zdjęć z etapów budowy jak to zrobiłem w galerii poświęconej SdKfz 232-Funk (8 Rad), ponieważ jak widać na zdjęciach podwozia są identyczne. Tutaj też na tych surówkach chciałbym pokazać to, czego już nie widać po przyklejeniu kół, których musiałem wykonać 27 (3x8+ 3 zapasowe).
Model SdKfz 232-Funk (8 Rad) przedstawia ten pojazd w malowaniu i oznakowaniu 4 Dywizjonu Rozpoznawczego 1 Dywizji Pancernej z okresu jej stacjonowania w Grecji latem 1943 r.
Tak wyglądały taśmowe etapy budowy modeli i ich malowania. Na ostatnim zdjęciu jest wyposażenie, czyli to wszystko, co musiałem przymocować na pancerzach lub w przypadku Stummela także i w środku pojazdu.


, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, ,


Te zdjęcia przedstawiają SdKfz 232-Funk (8 Rad) jeszcze bez wyposażenia w liny holownicze, płachty, antenę materacową, flagę do identyfikacji dla lotnictwa, dodatkowy pancerz z przodu tzw. Zusatzpanzer, zwany przez żołnierzy Pakschutz. Pancerz ten w moim modelu jest także ściągany (wystarczy wyciągnąć dwie skrócone szpileczki od góry na końcach górnej ramy i jeden drut z boku na dole). Posiada też obracaną jak w oryginale wieżę z tą materacową anteną a z lewego boku umiejscowiłem ruchome mocowanie dla przeciwlotniczego MG34, które było w pierwszych wersjach pojazdu. Na żaluzjach silnika z tyłu znajduje się ściągane koło zapasowe.
Model jest jeszcze przed brudzingiem, bowiem postanowiłem wreszcie spróbować tą technikę.

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , ,


A tu już model w całej swojej krasie z wyposażeniem, pobrudzony w miejscach gdzie osadzał się kurz, wytarty metalicznie na spawach i tam, gdzie pancerz był intensywniej eksploatowany np. butami załogi. Miłego oglądania!

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
Sławomir Bloch 4999 27-06-17 00:34
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
ABC 527 27-06-17 06:54
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
Demon 336 27-06-17 07:11
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
Sławomir Bloch 449 27-06-17 08:20
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
ABC 335 27-06-17 08:42
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
gienek 365 27-06-17 11:03
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
F4kL0gic 257 27-06-17 13:56
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
Greg77 393 27-06-17 14:04
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
dweler 293 27-06-17 15:17
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).  nowe
Red_Fox 350 27-06-17 17:23

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024