FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
26-06-17 10:40  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam ten model w ilości sztuk dwóch wraz z laserami. Według mnie lasery są za wiotkie na konstrukcje czasy i podstaw radarów. Jeżeli się go podejmę to będę jednak szablony wykonywał z drutu i lutował. Lasery maja ślady palenia więc od razu byłyby do przemalowania mimo, że są białe. Model opracowany szczegółowo, ale 1/4 części rozłożona na dziwne siatki, jakby projektant nie miał do czynienia z modelem kartonowym. Powoduje to dodatkową trudność wykonania. Niektóre części wydrukowane są bez obrysu czarnych konturowych linii. Szkoda tylko, że część białych burt nadbudowek też nie ma tych linii - będzie quiz niestety... babol z tym niesamowity. Nie mniej jeżeli ten model powstanie z kartonu to to będzie hardcore większy niż chwytanie komara za jaja w rękawicach bokserskich 😊

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
26-06-17 12:02  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja go właśnie dostałem i muszę przyznać, że jest szał. Co do laserów, to ceva już pisał, że karton powinien być trochę grubszy. Może impregnacja lakierem by coś dała. Co do obrysów, aż tak bardzo jeszcze nie wnikałem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-06-17 22:55  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kratownice nie muszą być grubsze wystarczy je nasączyć rzadkim cyjanem i po sprawie, z kartonu robi się plastik po takim zabiegu.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024