FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 18Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
24-02-13 21:36  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Nie wiem czego używałeś. Ja w swoim Fuso korzystałem z NOVOL'a Professionl, polecony przez Witka. Potem malowałem zwykłą farbą do gruntowania w sprayu. Żadnych czarów nie miałem, wszystko gra i jestem zadowolony. Kadłub oczywiście nieco pracował ale nie było to nic czego nie dało by się naprawić.

 
25-02-13 08:13  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli chodzi o te pokrowce, to przyznam, że nie spotkałem się z tą krótką wersją na Fuso. Również w Anatomii na zdjęciach i rysunkach są one długie. To zdjęcie, na którym pokrowce są krótkie przedstawia Yamashiro. Tak przynajmniej wnioskuję po nadbudówce dziobowej. Może stąd różnica w ich długości?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-02-13 09:14  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Nie zaprzeczam to może być Yamashiro. Zdjęcie jest z monografii Gakken'a o Fuso i Yamashiro, niestety nie byłem w stanie odczytać podpisu :) Nie wiem też w jakim okresie mogło być zrobione to zdjęcie, to też pewnie ma znaczenie. Dlatego wrzuciłem temat do rozpatrzenia.

 
25-02-13 09:51  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
goral_44 

 

Wiesław, to coś okrągłego w kadłubie, to są dziurki, przez który jest puszczony łańcuch.
Po co, nie wiem.
Jest to umieszczone nie tylko na japońskich okrętach.

Pokrowce. Z tego co jedynie wiem, w czasie pokoju białe, w czasie wojny brunatne, brązowe.
Zdjęć nie ma dlatego do końca nie ma "pewnika" jaki to kolor.

Pozdrawiam.
Waldek

 
25-02-13 21:21  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

OK przejrzałem raz jeszcze moją dokumentację fotograficzną i ni mniej ni więcej wynika z niej, że właśnie te pokrowce można traktować jako znak rozpoznawczy (oczywiście jeden z wielu) różniący oba okręty. Mniej więcej w podobnym okresie czasowym Yamashiro nosił właśnie "krótkie" pokrowce na działach kazamatowych a Fuso "długie". Tak mi się przynajmniej wydaje bo z tymi japońcami nigdy do końca nic nie wiadomo.

Post zmieniony (25-02-13 21:26)

 
24-06-17 23:03  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam ponownie po ponad czterech latach.

Niezła siara co? Przez ten cały czas byłem "jakby" biernym obserwatorem forum. Niestety w między tak zwanym czasie postanowiłem sobie raz na jakiś czas zagrać w World of Warships i to "co jakiś czas" zamieniło się w grę praktycznie codziennie. Zanim się obejrzałem "pyknęły" cztery lata. Ma to swoje dobre strony. Tam gdzie miał kadłub już popękał i zdołałem go ponaprawiać. W zasadzie wracałem do modelu wcześniej ale niestety wredny podkład firmy TAMIYA niekoniecznie chciał współpracować z klejami, którymi chciałem podklejać imitację blach. Tym razem chyba wszystko działa i niebawem powinienem wrzucić jakieś zdjęcia modelu. Nie oczekujcie rewolucji. Niestety cały czas to nadal kadłub ale się nie poddaję. Niebawem więc update i moja rada: NIE GRAJCIE W WORLD OF WARSHIPAS!!! Straszny to zjadacz czasu i środków finansowych. Makabra.

Pozdrawiam,
Wiesław

 
25-06-17 10:18  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

4 lata...jeszcze nie tak dużo. Ja przez 10 nie mogę zrobić Daru Młodzieży, a we wtorek nekromanta do Diablo 3 wychodzi...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-02-18 23:54  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dobry wieczór,

Poniżej niewielki update mojego Fuso. Trzy próby przyklejenia "blach" i w końcu się powiodło. Powiem szczerze, że bliski już byłem zostawienia tego modelu... Jak widać pokład jest zamaskowany, wcześniej musiałem wyciąć niektóre miejsca w pokładzie aby wkleić kawałki plastiku, np. okręgi pod barbety i nadbudówki. Będzie to dopiero widać po zdjęciu taśm maskujących. Pokrowce na działach kazamatowych zrobiłem z kleju a potem podrzeźbiłem je szlifierką. Teraz przyklejam detale do kadłuba nastepna bedzie "drutologia" i malowanie.



Malowanie chce poćwiczyć na czymś mniejszym (lata już nie używałem aerografu) dlatego zacząłem coś mniejszego aby nie wpaść w depresję jak coś się nie uda :)



ORP Burza (Answer) i ORP Piorun (MM). Wiedziałem z innych relacji, że przekroje Pioruna są nieco nieaktualne więc postanowiłem zaadoptować wręgi HMS Lance. I tu chciałem komuś złożyć serdeczne podziękowania. Adrian Kacz zgodził się abym mógł użyć jego szkieletu do budowy Pioruna po oczywiście małych edycjach wymiarów. Dzięki Adrian raz jeszcze. Jak widać na zdjęciach kadłub z MM już mam gotowy...

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
15-05-18 10:35  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć wszystkim.
Mam mały update mojego Fuso ale w związku z problemami z Wstaw.org musiałem wcześniej rozkminić wstawianie zdjęć z Google Drive i tu chciałem serdecznie podziękować Markowi.

Budowa jest na takim etapie jak widać. Dojdzie oczywiście wash i dirt z rdzą na kadłubie. Wzorem dla mnie jest model HMS Warspite 1/350, którego relację można zobaczyć tutaj:
https://www.scalemodellingnow.com/maritime-academy-hms-warspite/16

Nie jestem w stu procentach zadowolony z tego co mi się udało zrobić ale cóż idę dalej i traktuję tę budowę jak sporą lekcję. Bulaje są zamaskowane maskolem ale na przyszłość mam już swoje przemyślenia jak obejść problem bulajów w malowanym modelu. Jeśli chodzi o pokład to na przyszłość planuję uzyskać kilka odcieni listewek aby jeszcze bardziej uplastycznić pokład.

 
19-05-18 16:13  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda bardzo fajnie. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 18Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024