FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-06-17 22:52  Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

mam problem z zestawem laserowo wycinanych gąsienic z tematu i szukam porad (być może ktoś z Was je złożył) jak to cholerstwo zmontować poprawnie.

Zacznę od fotki ogniwa PzKpfw I:



Tutaj natomiast fotka produktu na stronie GPM:



Do tego momentu wszystko gra. Problem zaczyna się po przymierzeniu ząbków. Kompletnie nie mam pojęcia jak je umieścić prawidłowo na ogniwach.

Tutaj jeden pomysł, który odpada, ponieważ zęby muszą być do siebie równoległe a nie pod kątem:



Tutaj pomysł drugi. Zębu nadal są pod kątem:



I tu dochodzę do wniosku, że brakuje mi w zestawie elementu, do którego powinno się przyklejać ząbki, z który sam bezpośrednio przykleja się na pas ogniw. Taki element jest widoczny na foto producenta jednak ja takiej części w zestawie nie posiadam. Zaznaczam na czerwono element o którym mowa:



i tu foto zestawu przed wycięciem:



I teraz pytanie: czy też macie wrażenie, że zestaw jest niekompletny? Czy może jak jestem kompletnym mośkiem i przeoczam coś oczywistego? Może ktoś z Was miał już do czynienia z tym zestawem i może coś stwierdzić? Heeeelp.

 
24-06-17 00:28  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
F4kL0gic   

Jest możliwość rozszerzenia odrobinkę tych ząbków? Może wtedy udałoby się wkleić tak jak na zdjęciu oryginału które podałeś.

Plastikowe również mają ząbki na całe ogniwo.
https://exito.sklep.pl/pl/p/BRONCO-AB-3513-135-Pz.II-workable-track-set/9033

 
24-06-17 09:06  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dorób ząbki szersze pełne z tektury . Te zalinkowane z Bronco są pełne. I tyle .

 
24-06-17 10:02  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
Jari 

 

Tymek. Wiem, że to głupie pytanie gdy zakupiłeś lasery, ale czy w modelu nie ma tego paska?

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
24-06-17 12:28  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cały problem z ustawieniem zębów jest spowodowany nieprawidłowo wyciętymi otworami na środku ogniw - porównaj z pierwszą fotką oryginału - nijak się to ma do rzeczywistości. Ale tak wyglądają czasem lasery - są po prostu "pi raz drzwi" podobne do tego, co mają przedstawiać - o ile jest się lekko ślepym:-) Zresztą zęby są też za grube i wyglądają słabo, ale akurat tutaj ciężko coś sensownego wyciąć z płaskiej tektury - w każdym razie powinny być zdecydowanie cieńsze.

Trzeba samemu wyciąć pasek o długości gąsienicy, z mniejszymi prostokątnymi otworami pośrodku i na to nakleić zęby. Proste.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-06-17 14:23  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
andre   

Zwróć uwagę na tej stronie na zdjęcia gąsienicy pokazanej z przodu.
http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/pzw42_maultier/pzw42.htm
StuG dobrze ci podpowiada i to jest najlepsze rozwiązanie .Nawet jak się przyjrzysz zdjęciu to widać jakby szedł tam pasek . http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/pzw42_maultier/017g.jpg
Środkowe oczka są prostokątne i ten trójkąt lekko zanika od zewnetrznej strony.

Post zmieniony (24-06-17 14:35)

 
24-06-17 15:19  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Czylim dobrze uwidział, że to jakaś podpucha. Wysłałem zapytanie do wydawnictwa, ciekawe co odpiszą. Z ząbkami pół biedy, wykorzystam inne z zestawu do Mardera, będą idealne. Pozostaje kwestia paska w środku, muszę zatem coś dorobić. Jari - oryginalna wycinanka nie posiada paska.

 
24-06-17 18:26  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

https://modelik.pl/sg10-gasienice-paskow-p-1059.html

 
08-07-17 23:41  Odp: Gąsienice GPM PzKpfw I AB / Opel Maultier
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zamykając wątek: Grzegorz Pomorski z wydawnictwa GPM, twierdzi, że nie ma już takich gąsek jak na katalogowym foto. Gąsienice były kilka razy przerabiane na życzenie i w obecnym stanie wygląda to tak. Szkoda tylko, że ze strony wydawnictwa to w sumie nie można wywnioskować na 100% co człowiek kupuje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024