FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 34Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 
23-06-17 01:15  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam Wszystkich zainteresowanych moimi wypocinami:-)
Może najpierw odpowiem na kilka pytań które padło " ostatnio" odnośnie modelu.
Maciek witam Cie serdecznie i polecam zakupić ostatnia publikacje o Yamato Pana Skulskiego,
w zasadzie to wystarczy do zrobienia poprawnie tego okrętu ale jeśli chcesz możesz nabyć Gakkena 54 w którym tez jest wiele rzeczy pokazane.
Co do wnętrza hangaru to widziałem w jakiejś relacji z konkursu dioramę wnętrza hangaru z wyposażeniem i samolotami, warto poszukać.

Sven dobrze gadasz o kolejnym kadłubie ale o szczegółach poinformuje za jakiś czas.
A poza tym nie kuś.

F4kL0gic miło mi że moja relacje masz jako stronę startową ale bez przesady:-)
tak jak już wcześniej pisałem nie ma zbyt wiele do pokazania ale widać że jak
na dwa lata to rewelacji nie ma bo można było te detale wykonać w tydzień przy
ściśniętych pośladkach:-) ja ich nie ściskałem więc trwało to bardzo długo, tłumaczyć się nie będę ale mam nadzieje że mi wybaczycie.
Chciał bym już skończyć ten model bo rekord w długości budowy modelu już pobiłem ale są rzeczy ważniejsze niż hobby.

Kilka detali wykonałem aby powoli zapełniać rufę. Szczęści są wytłaczane z kartonu kulkami stalowymi a te elementy które posiadają nity są oklejane folią aluminiową z wcześniej wyciśniętymi nitami.
Drabinka jest z blaszki foto trawionej.


Trałów w wycinance nie było ale na Yamato były więc postanowiłem je wykonać.


Postanowiłem wykonać niektóre drzwi otwarte.


Przyszła kolej na stanowiska obserwacyjne działek przeciw lotniczych.

I komplet gotowych pomalowanych wraz z skrzynkami amunicyjnymi, skrzynek wykonałem 50 szt i muszę dorobić jeszcze 50.

I na koniec kilka zdjęć zrobionych przez Saburo

I to tyle co mam do pokazania na tę chwile, może wstawię jeszcze jedną fotkę aby pokazać że model nie stoi na strychu tylko na honorowym miejscu w gablocie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
23-06-17 07:37  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękna rzecz Witku. Rzadko widujemy aktualizacje z postępów w Twojej budowie, ale za każdym razem przyjemnością jest je oglądać. Nawet, gdybyś miał budować ten model przez kolejne naście lat, czego oczywiście Ci nie życzę:) i liczę, że dyszka to górny limit, to myślę, że warto będzie poczekać na efekt finalny. Podoba mi się Twoje rzetelne podejście do tematu, precyzja wykonania, wsparcie dostępną dokumentacją, próba jak najwierniejszego odtworzenia budowanej jednostki. Przyznam, że lubię taką filozofię modelarską. Czasami warto poświęcić się budowie jednego modelu dłużej niż przewiduje to ustawa:), jeśli końcowy efekt zostanie zapamiętany na długo i będzie dla innych stanowił wzorzec i odniesienie. Taka, w mojej ocenie jest Twoja praca i tego się trzymaj.

--

Post zmieniony (23-06-17 11:32)

 
23-06-17 09:16  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
F4kL0gic   

Oj tam oj tam...nie przesadzam, ale przynajmniej mogę tapetę zmienić po 2 latach;)
Co do honorowego miejsca, to proponuję na czasie zagospodarować jedną ścianę na dyplomy i puchary (tak na początek).

Strona Japońska nie proponowała jeszcze wystawienia tego modelu w Kure Maritime Museum? Przecież ich model w skali 1:10 nie jest nawet w połowie tak szczegółowy.

Hmm...kolejny kadłub. Mam dziwne przeczucie że z tym tematem może mieć coś wspólnego Łukasz Bones:)

Dziękuję za aktualizację i pozdrawiam.

 
23-06-17 09:57  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
kari   

... nie, żebym zaraz poganiał (prawie 11 i pół roku),
ale stocznia w Kure zrobiła to coś w niecałe 3 latka, ... no dobra: niech będzie, że w 4 ;-)
... teraz należy mu się już chyba ... remont; przynajmniej średni ;-)
-------
ps. Twoja relacja jakkolwiek bardzo ciekawa nieco przypomina mi ... budowę naszego Gawrona vel Ślązaka (16 lat!). :-(
... dlatego Witek: do brzegu, do brzegu !!! :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (23-06-17 09:59)

 
23-06-17 10:37  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i Sven ma wpier....ol ;-)))

A Ty Witek masz go nie słuchać.

I po co tą książkę kupowałeś?

Rufa wam nie pasuje. A ile to lat w wodzie leży, obrosło muszelkami, rdza wpierniczyła to i może się nieco wykrzywiał po za tym jak gruchnęła z 4 km w dół to też się mogło pokrzywić co nieco. Dajcie już spokój Witkowi.
Robi git wolno ale z mistrzowską precyzją.
Przyszykuj się na wycieczki japońskie kiedy go skończysz.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
23-06-17 12:52  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tia, niby nic się nie dzieje, nie ma co pokazać, a tu nagle okazuje się, że tyle nowych elementów zrobiłeś. Warto było truć d.pę.
Rewelacja.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-06-17 15:57  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
F4kL0gic   

To jeszcze jedno a nawet dwa pytania do Witka.

Pierwsza sprawa jak po tych 11 latach zachowuje się szpachla? Czy powstały jakieś pęknięcia które byłyby widoczne pod "blachami poszycia"?

Druga kwestia to ciekawość co się stało z pokazanym na początkowym etapie relacji kadłubem Bismarcka?

 
23-06-17 16:59  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jeśli chodzi o pytanie pierwsze to odpowiedź brzmi nie wiem a to dla tego że aby zobaczyć musiał bym zdjąć poszycie a na poszyciu żadnych śladów nie ma, cały kadłub wygląda tak jak bym go dopiero pomalował śladów uszkodzeń ( pęknięć) czy naprężeń szpachli na poszyciu brak.
Kadłub Bismarcka nie należy do mnie ale z tego co się orientuję nic się nie zmieniło niestety.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
23-06-17 17:05  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 



Post zmieniony (24-06-17 00:28)

 
23-06-17 17:51  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No, Witek jak zwykle klasa :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 34Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024