FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-06-17 16:19  [R] odrodziny po latach AH64 Apache
97 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Witam brać modelarską, po latach się zebrałem w końcu żeby też zaistnieć i dzielić się pracami z kartonowym materiałem...
na początek reanimuję, próbuję reanimować tytułowego "Apacza", który ileś tam lat leżał w takim stanie ale już lekko pod reperowanym, bo jednak był troszkę sfatygowany

jak widać, troszkę jest " po przejściach" ale postaram się naprostować co i jak się da.
podłubałem już troszkę i za chwilę zamknę kabinę, dojdzie góra podwirnikowa no i gondole silnikowe

prócz śmigła, czekają również na reanimację f16 i mig 29

na ile starczy czasu, będę na bieżąco i w miarę szybko aktualizował, tym bardziej, że chciałbym jakiś od zera zacząć model, po prawie 20 letnim "odpoczynku" ;)
edytka
dokładnie to jest ten "Apache"

--

Post zmieniony (19-06-17 16:26)

Odpowiedz na tę wiadomość 

19-06-17 16:59  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
ribik   

Będą malowane?

19-06-17 17:49  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
killy9999 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1

- 9

Z chęcią będę podglądał :-) Dobrze kleisz, a model wygląda ładnie, nie licząc może poobijanego nosa, ale zakładam że to kwestia lat magazynowania modelu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

19-06-17 18:40  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Witam na forum. Chętnie popatrzę na Twoją walkę z tą materią,bo mam taką samą "makulaturkę" na swoim stosiku.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

19-06-17 19:23  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 22

- 23

I ja także Ciebie witam na forum ludzi mających wspaniałe hobby.
Ładne te modeliki, warte ukończenia. Ja także już dawno nic nie relacjonowałem na forum
z przyczyn zależnych ode mnie tzn z lenistwa. Nie znaczy to jednak iż mój zapal do pracy
się wypalił, jest i ma się dobrze.
Czasem warto wracać do odgrzewanych tematów by rozruszać paluszki i wyobraznię,
sam po cichu kleję MM Hayabusa który przeleżał w pudełku kilka dobrych miesięcy.
Zatem świetny miałeś pomysł by powrócić do klejenia modeli kartonowych na warsztat
biorąc wcześniej rozpoczęte tematy. Brawo za odwagę i powodzenia w klejeniu,
życzę.

21-06-17 07:27  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 8

- 3

Witam na forum
Będę śledził dalsze postępy bo to moje ulubione tematy. Życzę powodzenia w pracy.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

ISMR

23-06-17 18:37  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
97 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

witam, troszkę może na dzień dobry wyjaśnię co nie co.
Na tym forum jestem od, bodaj 2003 roku, od momentu jak konradus wygrał moją giełdę na portalu giełdowym, znanym ówcześnie, innego nie było jeszcze w sieci, polskiego internetu.
Większość nie kojarzy zupełnie mej persony, no bo jak można kojarzyć kogoś, kto do tej pory wystawił 23 posty? Po latach stwierdziłem, że czas najwyższy wrócić do kąpieli i zacząć dzielić się to lepszymi, to gorszymi efektami pracy, uplastyczniając paluszki przy tym a i brawa czy gromy na klatę przyjmując.
13 - 14 lat biernym użytkownikiem będąc, nabierałem coraz to bardziej ochoty na "występy" ale jak to bywa, to tam coś wypadło, to tu i tak zleciało nie wiedzieć gdzie, co jak a i z wpisami się wstrzymywałem, co by nie zaśmiecać samemu nic od siebie nie dając...
przez te lata również, nazbierało się niedokończonych tematów jak F14, Hawker Typhoon, już pokazane f16, mig29 i innych parę znalazłem...
Tak czy owak mam nadzieję, że wróciłem na stałe i czynnie zacznę brać w tym dziele udział.
wracając do Ah 64, nie wiedziałem jak poradzić sobie z lekko pogdiętymi osłonami kabiny, to i wymyśliłem kątowniki z cienkiej pleksi, nie za grube i nie za cienkie a usztywnić powinny, no i widać nie powinno być.

od góry, teraz dach i osłona gotowa. W międzyczasie podklejone wręgi gondoli silnika, wirnika elementy oraz same druty po docinane.

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie

23-06-17 20:00  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
killy9999 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1

- 9

No kolego, to kończ Apacza i dawaj te F-14 i Typhoona :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

23-06-17 20:59  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

W tamtych latach kupiłem i skleiłem dwa takie Apache.
Tak mi się podobała, i nadal podoba ta maszyna :-)
Teraz oglądając Twoją relację, pozostaje mi tylko powzdychać i powspominać tamte stare dobre czasy :-)
Jedynie co mnie wpieprzało w tym modelu, to ten gruby rozwarstwiajacy się karton :-/

Powodzenia w szczęśliwym ukończeniu; -)

13-07-17 13:19  Odp: [R] odrodziny po latach AH64 Apache
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 8

- 3

co tam z "apaczem"

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

ISMR

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018