FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-06-17 18:28  [R/G] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Rozpoczynam relację z budowy nowo wydanego modelu z Kartonowej Kolekcji, projektu Pawła Mistewicza.
Co prawda w mojej kolekcji jest już taki czołg, jednakże Paweł rzucił nowe światło na ten model i opracował go tak jak powinien wyglądac.
Model ma wszystkie proporcje i detale prawidłowo wyrysowane, powstały one na bazie rysunków technicznych, co jest gwarantem bardzo dobrego opracowania.



O czołgu nie będę się rozpisywał wiadomo, iż powstał tylko jeden prototyp nieukończony. Przy jego budowie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne w Armii Japońskiej na ówczesne czasy.
Model przedstawia wersję docelową w hipotetycznym malowaniu. Posiada on bardzo ładną walorkę , a to czyni model atrakcyjnym.
Zatem do dzieła.

Do modelu zakupiłem zestaw dodatków.



Ponadto szekle i anteny.

Na początek tradycyjnie przygotowałem szkielet i wyciąłem oklejki kadłuba.
Tutaj uwaga, małe niedociągnięcie w laserowej wrędze trzeba te naddatki (widoczne na fotce zaznaczone czerwonym kolorem) ściąć, bo nie wejdzie wnęka pod żaluzje.



Na tym etapie prac wkleiłem już wnękę pod żaluzje, którą wzmocniłem od spodu dla usztywnienia, oraz dokleiłem osłony sprężyn do boków wanny.

Na początek tyle c.d.n...

--

Post zmieniony (13-10-17 20:06)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Jorzik 12619 18-06-17 18:28
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Kartonik39 698 18-06-17 19:37
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Kurt 828 18-06-17 21:16
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Jorzik 553 03-07-17 16:46
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
bomb007 577 03-07-17 17:13
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Black_Cat 699 07-07-17 19:31
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Jorzik 507 15-07-17 19:27
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
GTiStyle 478 18-07-17 10:43
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
Jorzik 504 18-07-17 10:53
 Odp: [R] Typ 5 Chi Ri (Kartonowa Kolekcja)  nowe
GTiStyle 498 21-07-17 14:15

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024