FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-06-17 22:51  [R/G] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już wspomniałem w wątku o Pzkpfw II, coś kolejnego jest na warsztacie. W dodatku coś nie bardzo starego, a mianowicie Panhard AMD 178. Nie będę ukrywał, że na zapowiedź tego modelu jarałem się jak norweski kościół…ba, powiem więcej. Był taki czas, ze zacząłem go sobie nawet samemu opracowywać. Ale ja nie o tym. Standardowo i chyba tak ma być, zacząłem jego klejenie od szkieletu. Niestety długo nie pokleiłem i napotkałem na mały….nie błąd, bo błędem byłoby coś niepasowskiego, ale brak części – brakuje wręgi o numerze 10, jest to strop kadłuba. Postaram się ten problem rozwiązać poprzez stosowne podklejenie i powycinanie otworów w elemencie 14, jest to oklejka stropu kadłuba.
Prezentowany szkielet, to jest to co jest w wycinance. Ze swojej strony będę go jeszcze wypełniał, aby uniknąć zapadania oklejek kadłuba.



--

Post zmieniony (14-09-17 18:54)

 
15-06-17 23:24  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I to się nazywa obsługa klienta! Nie zdążyłem piwa skończyć odkąd post zamieściłem, a tu już rozwiązanie problemu jest gotowe i nie muszę kombinować. Dzięki!

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-06-17 22:50  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dziękuję za podpowiedzi dotyczące występujących braków i konieczności uzupełniania elementów.
Jakoś się tak złożyło, że akurat teraz przez weekend nie dość, że pogoda nieszczególna, to jeszcze jest Hellfest i leci z niego stream na żywo, więc trochę posiedziałem…a jak posiedziałem to i pokleiłem i co przybyło.
W mojej opinii to co jest w wycinance w zakresie szkieletu, to trochę mało – bo w końcu to samochód pancerny. Większość poszycie wisiałaby w powietrzu, więc szkielet pouzupełniałem według własnego uznania, dostosowując podklejenia do poszycia. Podłoga została uzupełniona o wnęki na wały napędowe, wycinanka przewiduje je w formie nadrukowanej.
Jak widać kadłub udało się okleić, na tym etapie wszystko pasowało.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-06-17 21:45  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tym razem szału nie ma, natomiast z drugiej strony błotniki to charakterystyczny nadający pojazdowi kształt element. Wszystko spasowane, jedynie oklejki boczne błotników przednich trzeba było o oko 1 mm przyciąć. Klejąc je trochę zmieniłem kolejność numeracji, podyktowane to było tym, że po przyklejeniu zawiasów chyba będę robił onitowanie, a chciałem mieć wcześniej zrobione duże element.
Brakującą część okiennicy dorobiłem z zapasu służącego do podklejenia tylnej strony jednego z elementów. Oprócz tego mam trochę barwionego kartonu w podobnym odcieniu, więc za propozycję bardzo dziękuję.
Co do kół, to myślałem, żeby wykorzystać lasery bieżnika, nie wiem jednak czy będą w Answerze dostępne same, bo cegło zestawu razem z wręgami nie potrzebuję. Ale to wyjdzie w praniu.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-06-17 07:52  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak, tak, oczywiście, że obowiązkowe...to chyba dotyczyło kolejności wykonywania a nie poddawania pod wątpliwość samej czynności ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-06-17 16:31  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Sam. Igiełka i cyk, cyk pomalutku ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-08-17 18:16  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Paweł dzięki za podpowiedzi, niedługo na warsztat wjeżdżają właśnie koła. Co do nitów na kadłubie to jestem rozdarty jak Konrad Wallenrod, bo z jednej strony to co piszesz, o tym, że w modelu są nie do końca prawdzie, a z drugiej robiąc wg. monografii pozostaną mi ślady źle zaznaczonych miejsc...jak się nie obrócić to, tyłek z tyłu :P
Urlop się skończył i wypadało by coś skleić i pokazać. Jak niektórzy by mogli sądzić, nie będzie to tym razem galeria końcowa ;)
Jako, że zmęczyłem się podwoziem (jakby było czym – nie dość, że wszystko pasowskie, to za dużo części tam nie ma ;) ) wziąłem na warsztat wieżę. W sumie to nawet ja skończyłem, oprócz końcowego ciapania i pudrowania jest kompletna. Kleiło się ją przyjemnie, ale tutaj taka mała uwaga dla potencjalnych klejących. Oklejkę boczną należy równać i mierzyć do stropu, a nie podłogi, gdyż przy niej wychodzi delikatna szczelina…nie mająca kompletnie wpływu na nic ;) Tak btw…jak ja lubię te „pryszczate” w nity pojazdy.


P.S. Sponsorem dzisiejszego odcinka sa literki:
N i D

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-08-17 18:31  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I tu Szanownego Pana zaskoczę :) Te nity pędzla i farby nie widziały. Jestem stuknięty...ale nie aż tak :P
One są wycinane z kartonu barwionego.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-08-17 10:09  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Od ostatniego razu nie przybyło za dużo części z wycinanki, pomimo tego srogo się urobiłem. Trzeba było onitować wszystko. Za bardzo spektakularnie to na zdjęciach nie wygląda, ale tych wszystkich „pryszczy” na kadłubie jest ponad 1500…nie, nie kliknęło mi się o jedno 0 za dużo ;)


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-09-17 12:11  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja elementy boczne kół sobie skserowałem i na ich podstawie kleję koła, tak, że nie mam w tej chwili czego poskanować.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024