FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-06-17 15:44  [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Po sklejeniu Lublina RXIII ter z Morskiego Dywizjonu Lotniczego schodzę co prawda na ląd ale zostaję blisko wody. Biorę bowiem na warsztat transporter pływający PTS z Modelika. Będzie to mój debiut jeśli chodzi o klejenie sprzętu na gąsienicach, więc sam jestem ciekaw cóż to mi z tego wyjdzie. Zastanawiałem się czy może nie malować w całości modelu ale zdecydowałem jednak pozostać przy standardzie. Model ma naprawdę konkretne gabaryty i niewątpliwie będzie prezentował się bardzo efektownie dlatego już nie mogę się doczekać szczęśliwego mam nadzieję ukończenia jego budowy. A jako ciekawostkę dodam, że mój PTS będzie na pewno w barwach nieistniejącego już 19 Batalionu Saperów z Lęborka.



Na początek szkielet. Co tu dużo pisać jest po prostu idealnie. Zobaczymy jak będzie przy oklejaniu, ale jak na razie to po prostu klocki lego. Wyciąć po linii i złożyć. A warto też zwrócić uwagę, że model jest kreślony ręcznie.



Rzut oka na kabinę. W niektórych miejscach przetarłem delikatnie metalizerem Humbrola żeby choć troszkę zakryć czarną kreskę którą model jest kreślony.Uplastyczniłem też trochę fotele bo te wycinakowe były aż za skromne. Po prostu okleiłem je zużytą chusteczką do czyszczenia okularów i pomalowałem. Tylna ściana kabiny była troszkę za wysoka i musiałem ją przyciąć, stąd po spasowaniu otworów na szyby z wewnętrznymi oklejkami wyszła mała szpara wewnątrz kadłuba ale po delikatnym podmalowaniu dochodzę do wniosku że nie ma dramatu : )



Skromny początek, ale walczę dalej i mam nadzieję niebawem powrócę z aktualizacją: )

--

Post zmieniony (03-05-19 14:09)

 
15-06-17 20:16  Odp: [R] PTS wyd.Modelik
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Zasiadam i kibicuję.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
15-06-17 20:43  Odp: [R] PTS wyd.Modelik
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Piękny pojazd - będę kibicował! Jeździło się na takim - a nawet pływało.;)

 
15-06-17 21:00  Odp: [R] PTS wyd.Modelik
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Kibicuje

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
23-07-17 15:35  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witajcie! Budowa PTS-a powoli posuwa się do przodu. Kabina kierowcy została oklejona, doszły też burty. Tutaj pozwoliłem sobie na małą przeróbkę, a mianowicie zamiast narysowanych stopni służących do wsiadania do pojazdu postanowiłem zrobić je tak jak w oryginale co wiązało się z koniecznością wycięcia w odpowiednich miejscach wręg otworów i wklejenia w ich miejsce wyciętych wcześniej fragmentów poszycia.



Zabrałem się za oklejanie wnętrza skrzyni ładunkowej. Wiedziałem, że będzie to chyba jeden z trudniejszych elementów do zrobienia i to właściwie na własne życzenie. O ile elementy do zrobienia nie są jakieś szczególnie skomplikowane to niestety daje tutaj o sobie znać data wydania modelu i trochę archaiczne opracowanie graficzne. Na szynach najazdowych przetłoczenia zostały narysowane czarną kreską, która według mnie wygląda naprawdę paskudnie.




Postanowiłem więc zakleić tą czarną krechę odpowiednio przygiętym i pomalowanym drutem. Łatwo powiedzieć… wyginanie tego drutu było prawdziwą męką. Na zrobienie tego zużyłem 5 metrów drutu, straciłem mnóstwo nerwów i czasu. Ostatecznie się udało, ale żebym był w 100% zadowolony to nie powiem bo czarna krecha dalej jest trochę widoczna. Mimo wszystko uważam, że i tak lepiej to wygląda niż gdybym zostawił tak jak przewidziała wycinanka. No nic, może na koniec zrobi się jakieś małe uszkodzenia farby i brudzenie to z lekka uda się przymaskować te niedoskonałości.



Od siebie dodałem też te siatki bo w wycinance były narysowane, ale tutaj już było bezproblemowo :)



--

 
23-07-17 18:21  Odp: [R] PTS (Modelik)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po co sobie życie utrudniasz jednocześnie psując efekt końcowy? Wystarczyło przejrzeć kilka zdjęć zachowanych PTS'ów byś bez problemu zauważył, że te "wężyki", "ryfle" czy jak tam sobie nazwiesz, wzdłuż ładowni to nic innego jak przyspawane odcinki płaskownika, bez żadnych zagięć itp... Wystarczyło kartkę z bloku technicznego pociąć na odpowiednio wąskie paski, pociąć je na w miarę równe odcinki i poprzyklejać na 3 kropelki wikolu ( milimetr od początku, na środku i milimetr od końca ), który wypływając spod takiego odcinka na boki dość dobrze zaimitował by spawy a może i zainspirował by Cię do przybrudzenia całości ;)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
23-07-17 20:58  Odp: [R] PTS (Modelik)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Aż sprawdziłem z ciekawości i chyba nie masz racji. Nie znalazłem ani jednego z ryflami z kawałków płaskownika za to wszystkie z pozaginanymi i przyspawanymi prętami tak jak to zrobił Red_Fox .
No chyba że była jakaś jeszcze inna wersja.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-02-18 18:12  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Czołem ! Przerwa w klejeniu trochę się przeciągnęła ale powoli nadrabiam straty. PTS już w całości oklejony, z wyposażenia transportera został mi właściwie już do zrobienia tylko falochron i rampa i trochę drobnicy jak włazy czy światła. Także niedługo pewnie będę brał się za kółka i gąski. Podrzucam parę zdjęć jak to wygląda na ten moment



--

 
12-02-18 19:01  Odp: [R] PTS (Modelik)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23



Post zmieniony (31-03-19 10:46)

 
13-02-18 18:43  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hmm.. no w sumie racja :) Chyba faktycznie trochę nie halo to obicie przy jednym z foteli. Co prawda już wklejone do kabiny ale może przez właz uda mi się jakoś tam dotrzeć i za dużo nie popsuć :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024