FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-04-17 23:35  [R/G] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jest to relacja, której miało nie być, ot taki paradoks. Ale skoro jest, to wypadałoby dać kilka zdjęć i coś napisać.
Model znany i leciwy bo z 1998 roku, ale nie znaczy to, że są z nim jakieś problemy. Wprost przeciwnie, klei się go wybornie, a wszystko pasuje tak jak należy. Staram się go uzupełnić o pewne drobiazgi typu nity, czy klamry uchwytach mocujących osprzęt, ale nie bawię się w jakieś szczególne przeróbki – zresztą nie ma za bardzo co przerabiać.
Na etapie szkieletu uzupełniłem go o wypełnienie, aby uniknąć zapadania się poszycia.


Jako następne poszło oklejanie szkieletu. Spód porozcinałem na kawałki, natomiast górę przygotowałem jako skorupę nasuwaną na szkielet. Błotniki są psiknięte farba w sprayu, którą wykorzystuję do malowania podstawowego gąsienic. Potem to już wypełnianie białych pól na kadłubie.





--

Post zmieniony (15-06-17 00:04)

 
17-04-17 08:23  Odp: [R] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Strasznie mnie cieszy ta relacja.
Bo i czołg zacny, a i taka waloryzacja już w druku bardzo mi się podoba. Mam kilka modeli (głównie GPM) gdzie tak ubrudzono modele.
No i ten szkielet :-) Jako wnuk stolarza i amator w tej materii uważam, że tektury nigdy dość.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
17-04-17 09:59  Odp: [R] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajny temat. Mam ten model gdzieś. Popatrzę jak sobie z nim radzisz i może kiedyś też się za niego zabiorę.

Pudełko wyszło perfekcyjnie :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
17-04-17 10:33  Odp: [R] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cieszy mnie, że ruszyłeś z tą relacją, bo też mam w odległych planach skleić tą wersję Panzer II.

Trzymam kciuki i czekam na kolejną aktualizację :-)

Post zmieniony (17-04-17 18:24)

 
02-05-17 19:40  Odp: [R] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Lecimy dalej z budową. Kadłub został wyposażony w detale. Jeszcze nie wszystkie bo coś tam wymyśliłem sobie, że jeszcze dodam. Powstała również wieża, w zasadzie jest już w finalnej postaci. W chwili obecnej pracuję nad zawieszeniem. Gotowe jak widać ograniczniki resorów, koła napinające oraz napędowe – te będą przyklejone dopiero w momencie montowania gąsienic.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-06-17 23:25  Odp: [R] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Szybciej niż Blitzkrieg udało się skończyć kolejnego czołga. Model pomimo leciwego już opracowania wiernie z oryginałem opracowany, a do tego doskonale spasowany. Nie ma co za wiele opisywać w tej chwili. Gąsienice to lasery od GPMu – pasują na koła napędowe idealnie. Teraz mi się tak przypomina, że w trakcie klejenia nie wiedziałem, czy zgubiłem gdzieś elementy toczni kół nośnych…czy ich po prostu nie ma w modelu. Zrobiłem je. Koła lepiej się prezentują.
Zapraszam do oglądania i komentowania, a ja tymczasem wracam do warsztatu, bo tam nowy temat rozgrzebany…tym razem stosunkowo nowy ;)





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-06-17 07:11  Odp: [R/G] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Fajny!

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
15-06-17 12:28  Odp: [R/G] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Klasa sama w sobie, ale do tego już nas przyzwyczaiłeś.
Pięknie się prezentuje, a i tym samym narobiłeś mi smaka na tego maluszka :-)

Moje gratulacje, bo model jest zacny :-)

 
15-06-17 12:53  Odp: [R/G] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Klasyka:)
Bardzo fajnie wykonany model, ale wcale mnie to nie dziwi w końcu Ty się za niego zabrałeś:)

P.S.Mam go w swojej kolekcji i chyba mnie zaszczepiłeś abym go "odświeżył" jak inne swoje starsze modele:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
15-06-17 14:52  Odp: [R/G] Pzkpfw II Ausf. C z KA - relacja, której miało nie być...
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Świetna robota! Aż miło popatrzeć!

Łukasz

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024