FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-06-17 15:44  [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Po sklejeniu Lublina RXIII ter z Morskiego Dywizjonu Lotniczego schodzę co prawda na ląd ale zostaję blisko wody. Biorę bowiem na warsztat transporter pływający PTS z Modelika. Będzie to mój debiut jeśli chodzi o klejenie sprzętu na gąsienicach, więc sam jestem ciekaw cóż to mi z tego wyjdzie. Zastanawiałem się czy może nie malować w całości modelu ale zdecydowałem jednak pozostać przy standardzie. Model ma naprawdę konkretne gabaryty i niewątpliwie będzie prezentował się bardzo efektownie dlatego już nie mogę się doczekać szczęśliwego mam nadzieję ukończenia jego budowy. A jako ciekawostkę dodam, że mój PTS będzie na pewno w barwach nieistniejącego już 19 Batalionu Saperów z Lęborka.



Na początek szkielet. Co tu dużo pisać jest po prostu idealnie. Zobaczymy jak będzie przy oklejaniu, ale jak na razie to po prostu klocki lego. Wyciąć po linii i złożyć. A warto też zwrócić uwagę, że model jest kreślony ręcznie.



Rzut oka na kabinę. W niektórych miejscach przetarłem delikatnie metalizerem Humbrola żeby choć troszkę zakryć czarną kreskę którą model jest kreślony.Uplastyczniłem też trochę fotele bo te wycinakowe były aż za skromne. Po prostu okleiłem je zużytą chusteczką do czyszczenia okularów i pomalowałem. Tylna ściana kabiny była troszkę za wysoka i musiałem ją przyciąć, stąd po spasowaniu otworów na szyby z wewnętrznymi oklejkami wyszła mała szpara wewnątrz kadłuba ale po delikatnym podmalowaniu dochodzę do wniosku że nie ma dramatu : )



Skromny początek, ale walczę dalej i mam nadzieję niebawem powrócę z aktualizacją: )

--

Post zmieniony (03-05-19 14:09)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej  nowe
Red_Fox 6780 15-06-17 15:44
 Odp: [R] PTS wyd.Modelik  nowe
Krystian 429 15-06-17 20:16
 Odp: [R] PTS wyd.Modelik  nowe
Maverick 248 15-06-17 20:43
 Odp: [R] PTS wyd.Modelik  nowe
Kurt 328 15-06-17 21:00
 Odp: [R] PTS (Modelik)  nowe
Red_Fox 682 23-07-17 15:35
 Odp: [R] PTS (Modelik)  nowe
Jaroslav 239 23-07-17 18:21
 Odp: [R] PTS (Modelik)  nowe
stary 317 23-07-17 20:58
 Odp: [R] PTS (Modelik)  nowe
Red_Fox 249 12-02-18 18:12
 Odp: [R] PTS (Modelik)  nowe
andy 266 12-02-18 19:01
 Odp: [R] PTS (Modelik)  nowe
Red_Fox 411 13-02-18 18:43

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024