FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
30-03-19 16:59  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji, ale nie ma mowy o przerywaniu budowy i rzucaniu modelu w kąt. Teraz powinno być już z górki ponieważ udało mi się zrobić najbardziej to co w tym modelu najbardziej wymagające i pracochłonne, a mianowicie koła. Uff… to było naprawdę bolesne doświadczenia dla kogoś kto pierwszy raz skleja pojazd gąsienicowy, ale ogólnie jestem nawet zadowolony z tego jak wyszło. Muszę też zaznaczyć, że mimo dużej ilości „podzespołów” z jakich te koła się składają to zostały naprawdę dobrze opracowane i nie można się tutaj do niczego przyczepić.



Żeby całkiem nie ześwirować przy klejeniu kół to w ramach odskoczni powstały rampa załadunkowa oraz falochron który zdecydowałem się przerobić i zbliżyć ten samym do oryginału bo ten w wycinance jest strasznie ubogi. Dorobiłem więc imitacje zawiasów i rozdzieliłem go na dwie osobne części i teraz jakoś wygląda. Dodałem też oznaczenie pojazdu specjalnego.



Cały model mam też zamiar z lekka przybrudzić, bo ta wycinankowa zieleń jest trochę zbyt „trawiasta” . Zrobiłem już nawet mały eksperyment i potraktowałem czarną pastelą rampę załadunkową i efekt jest całkiem obiecujący. Teraz biorę się za gąsienice i mam nadzieję, że nie długo powrócę już z naprawdę konkretną aktualizacją.

--

 
13-04-19 17:34  Odp: [R] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No dobra zanim gąsienice to jeszcze mała aktualizacja. Jak wspominałem wcześniej pobawiłem się trochę w brudzenie, przy czym skupiłem się na przede wszystkim na dolnej części kadłuba. Doszły włazy które są ruchome i gotowe są też przednie szyby. Do zdjęcia przyłożone „na sucho” w pozycji zamkniętej docelowo będą otwarte. Dorobiłem też elementy których brakuje w wycinance, a mianowicie te dość charakterystyczne „zęby” z przodu które służą do ustawienia położenia falochronu . Szyby na razie zaślepiłem żeby ich przypadkiem nie upaprać zbytnio.



Pobawiłem się też nieco z reflektorami



Model dostał też konkretny przydział i jak było wspominane na początku relacji jest to 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej. Zgodnie z tym co znalazłem na zdjęciach emblematy jednostki naklejane były tuż za kabiną operatorów i w tylnej części tuż przed rampą po obu stronach pojazdu.



Nie mogłem się powstrzymać i przyłożyłem „na „sucho” koła, falochron, szyby przednie i rampę. Naprawdę niezły gigant z tego PTS-a :)


 
03-05-19 14:08  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Oto nadszedł moment zakończenia budowy i mogę Wam zaprezentować PTS-a w pełnej krasie! Sporo pracy mnie kosztował, i choć oczywiście jestem otwarty na wszelkie krytyczne uwagi odnośnie wykonania( bo niedociągnięcia z mojej strony rzecz jasna są i jestem tego świadomy) , to przyznam szczerze że sam jestem z niego zadowolony i strasznie mi się ten brzydal podoba : ) Opracowanie chociaż już trochę wiekowe, to ogólnie rzecz biorąc bardzo dobre od strony projektowej. Jedyne poważniejsze niedociągnięcia jakie rzucają się w oczy to brak zaokrągleń w przedniej części pojazdu i zdecydowanie zbyt długi falochron. Z tym drugim ostatecznie sobie poradziłem, ale już z racji robienia modelu w standardzie z lekką waloryzacją to nie miałem odwagi zmieniać konstrukcji przedniej części kadłuba. W wycinance brakuje też trochę wyposażenia wokół kabiny kierowcy, ale posiłkując się zdjęciami pojazdu stosunkowo łatwo to uzupełnić ( dla modelarzy z okolic Warszawy polecam odwiedziny w Muzeum Kampanii Wrześniowej w Twierdzy Modlin gdzie na wystawie plenerowej stoi PTS i można mu zrobić sesję zdjęciową ). Na koniec pozwoliłem sobie też dodać parę „smaczków” związanych z jednostką w barwach której wykonany został transporter. Jako że jest to 19 batalion saperów to w przedziale ładunkowym znalazło się miejsce na wykrywacz min W4P , a ponieważ Lębork to „niebieskie berety” to przy kabinie kierowcy możecie wypatrzeć takowy : ) Myślę, że z czasem przybędzie tam trochę wyposażenia w przedziale ładunkowym, ale to już na spokojnie. Model był lakierowany aerografem, najpierw olejnym półmatem Humbrola i na to matowy lakier akrylowy Vallejo. Jeśli chodzi zaś o farby do retuszu to korzystałem głównie z Pactra A35 i A34, brudzenie to suche pastele, a gąsienice potraktowałem mieszanką środków do brudzenia od AK Interactive. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


--

 
03-05-19 14:23  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Gratuluję ! Podoba mi się bardzo Twoje wykonanie.


Pozdrawiam.

--

 
03-05-19 14:34  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
pawcio37   

Red_Fox masz może przypadkiem fotki tego PTS z Muzeum Kampanii Wrześniowej w Twierdzy Modlin?

 
03-05-19 14:50  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pawcio37, tak mam zdjecia z tym że skupiłem sie przodzie pojazdu bo tu wycinanka miała największe braki. Podeślę na priv

 
03-05-19 15:25  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
pawcio37   

ok dziękuję i czekam na foto.

 
03-05-19 19:11  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, fajny model Ci wyszedł, służyłem w sąsiedniej jednostce 8br i mam sentyment do takich modeli. Gratuluję ukończenia. Pozdrawiam

 
03-05-19 19:56  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sławku, mam planach sklejanie BRDM2 z GPM-u właśnie w barwach 8br z Lęborka więc może uśmiechnę się do Ciebie w sprawie jakichś informacji/ zdjęć pojazdów z tej jednostki. A przy okazji, mam przedziwne wrażenie, że byliśmy przez kilka lat sąsiadami przez ścianę w Lęborku :)
Pozdrawiam, M.Ś.

 
04-05-19 17:52  Odp: [R/G] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Coraz rzadziej można oglądać modele pojazdów wykonanych w standardzie . A w Twoim wykonaniu bardzo mi się podoba , czysto
i precyzyjnie wykonany . Moje gratulacje!
Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024