FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
15-06-17 15:44  [R] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po sklejeniu Lublina RXIII ter z Morskiego Dywizjonu Lotniczego schodzę co prawda na ląd ale zostaję blisko wody. Biorę bowiem na warsztat transporter pływający PTS z Modelika. Będzie to mój debiut jeśli chodzi o klejenie sprzętu na gąsienicach, więc sam jestem ciekaw cóż to mi z tego wyjdzie. Zastanawiałem się czy może nie malować w całości modelu ale zdecydowałem jednak pozostać przy standardzie. Model ma naprawdę konkretne gabaryty i niewątpliwie będzie prezentował się bardzo efektownie dlatego już nie mogę się doczekać szczęśliwego mam nadzieję ukończenia jego budowy. A jako ciekawostkę dodam, że mój PTS będzie na pewno w barwach nieistniejącego już 19 Batalionu Saperów z Lęborka.Na początek szkielet. Co tu dużo pisać jest po prostu idealnie. Zobaczymy jak będzie przy oklejaniu, ale jak na razie to po prostu klocki lego. Wyciąć po linii i złożyć. A warto też zwrócić uwagę, że model jest kreślony ręcznie.Rzut oka na kabinę. W niektórych miejscach przetarłem delikatnie metalizerem Humbrola żeby choć troszkę zakryć czarną kreskę którą model jest kreślony.Uplastyczniłem też trochę fotele bo te wycinakowe były aż za skromne. Po prostu okleiłem je zużytą chusteczką do czyszczenia okularów i pomalowałem. Tylna ściana kabiny była troszkę za wysoka i musiałem ją przyciąć, stąd po spasowaniu otworów na szyby z wewnętrznymi oklejkami wyszła mała szpara wewnątrz kadłuba ale po delikatnym podmalowaniu dochodzę do wniosku że nie ma dramatu : )Skromny początek, ale walczę dalej i mam nadzieję niebawem powrócę z aktualizacją: )

--

Post zmieniony (13-04-19 17:34)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-07-17 15:35  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witajcie! Budowa PTS-a powoli posuwa się do przodu. Kabina kierowcy została oklejona, doszły też burty. Tutaj pozwoliłem sobie na małą przeróbkę, a mianowicie zamiast narysowanych stopni służących do wsiadania do pojazdu postanowiłem zrobić je tak jak w oryginale co wiązało się z koniecznością wycięcia w odpowiednich miejscach wręg otworów i wklejenia w ich miejsce wyciętych wcześniej fragmentów poszycia.Zabrałem się za oklejanie wnętrza skrzyni ładunkowej. Wiedziałem, że będzie to chyba jeden z trudniejszych elementów do zrobienia i to właściwie na własne życzenie. O ile elementy do zrobienia nie są jakieś szczególnie skomplikowane to niestety daje tutaj o sobie znać data wydania modelu i trochę archaiczne opracowanie graficzne. Na szynach najazdowych przetłoczenia zostały narysowane czarną kreską, która według mnie wygląda naprawdę paskudnie.
Postanowiłem więc zakleić tą czarną krechę odpowiednio przygiętym i pomalowanym drutem. Łatwo powiedzieć… wyginanie tego drutu było prawdziwą męką. Na zrobienie tego zużyłem 5 metrów drutu, straciłem mnóstwo nerwów i czasu. Ostatecznie się udało, ale żebym był w 100% zadowolony to nie powiem bo czarna krecha dalej jest trochę widoczna. Mimo wszystko uważam, że i tak lepiej to wygląda niż gdybym zostawił tak jak przewidziała wycinanka. No nic, może na koniec zrobi się jakieś małe uszkodzenia farby i brudzenie to z lekka uda się przymaskować te niedoskonałości.Od siebie dodałem też te siatki bo w wycinance były narysowane, ale tutaj już było bezproblemowo :)--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-02-18 18:12  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Czołem ! Przerwa w klejeniu trochę się przeciągnęła ale powoli nadrabiam straty. PTS już w całości oklejony, z wyposażenia transportera został mi właściwie już do zrobienia tylko falochron i rampa i trochę drobnicy jak włazy czy światła. Także niedługo pewnie będę brał się za kółka i gąski. Podrzucam parę zdjęć jak to wygląda na ten moment--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-18 18:43  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Hmm.. no w sumie racja :) Chyba faktycznie trochę nie halo to obicie przy jednym z foteli. Co prawda już wklejone do kabiny ale może przez właz uda mi się jakoś tam dotrzeć i za dużo nie popsuć :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-03-19 16:59  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji, ale nie ma mowy o przerywaniu budowy i rzucaniu modelu w kąt. Teraz powinno być już z górki ponieważ udało mi się zrobić najbardziej to co w tym modelu najbardziej wymagające i pracochłonne, a mianowicie koła. Uff… to było naprawdę bolesne doświadczenia dla kogoś kto pierwszy raz skleja pojazd gąsienicowy, ale ogólnie jestem nawet zadowolony z tego jak wyszło. Muszę też zaznaczyć, że mimo dużej ilości „podzespołów” z jakich te koła się składają to zostały naprawdę dobrze opracowane i nie można się tutaj do niczego przyczepić.Żeby całkiem nie ześwirować przy klejeniu kół to w ramach odskoczni powstały rampa załadunkowa oraz falochron który zdecydowałem się przerobić i zbliżyć ten samym do oryginału bo ten w wycinance jest strasznie ubogi. Dorobiłem więc imitacje zawiasów i rozdzieliłem go na dwie osobne części i teraz jakoś wygląda. Dodałem też oznaczenie pojazdu specjalnego.Cały model mam też zamiar z lekka przybrudzić, bo ta wycinankowa zieleń jest trochę zbyt „trawiasta” . Zrobiłem już nawet mały eksperyment i potraktowałem czarną pastelą rampę załadunkową i efekt jest całkiem obiecujący. Teraz biorę się za gąsienice i mam nadzieję, że nie długo powrócę już z naprawdę konkretną aktualizacją.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-04-19 17:34  Odp: [R] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

No dobra zanim gąsienice to jeszcze mała aktualizacja. Jak wspominałem wcześniej pobawiłem się trochę w brudzenie, przy czym skupiłem się na przede wszystkim na dolnej części kadłuba. Doszły włazy które są ruchome i gotowe są też przednie szyby. Do zdjęcia przyłożone „na sucho” w pozycji zamkniętej docelowo będą otwarte. Dorobiłem też elementy których brakuje w wycinance, a mianowicie te dość charakterystyczne „zęby” z przodu które służą do ustawienia położenia falochronu . Szyby na razie zaślepiłem żeby ich przypadkiem nie upaprać zbytnio.Pobawiłem się też nieco z reflektoramiModel dostał też konkretny przydział i jak było wspominane na początku relacji jest to 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej. Zgodnie z tym co znalazłem na zdjęciach emblematy jednostki naklejane były tuż za kabiną operatorów i w tylnej części tuż przed rampą po obu stronach pojazdu.Nie mogłem się powstrzymać i przyłożyłem „na „sucho” koła, falochron, szyby przednie i rampę. Naprawdę niezły gigant z tego PTS-a :)


Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018