FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
30-03-19 16:59  Odp: [R] PTS (Modelik)
Red_Fox 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji, ale nie ma mowy o przerywaniu budowy i rzucaniu modelu w kąt. Teraz powinno być już z górki ponieważ udało mi się zrobić najbardziej to co w tym modelu najbardziej wymagające i pracochłonne, a mianowicie koła. Uff… to było naprawdę bolesne doświadczenia dla kogoś kto pierwszy raz skleja pojazd gąsienicowy, ale ogólnie jestem nawet zadowolony z tego jak wyszło. Muszę też zaznaczyć, że mimo dużej ilości „podzespołów” z jakich te koła się składają to zostały naprawdę dobrze opracowane i nie można się tutaj do niczego przyczepić.

Żeby całkiem nie ześwirować przy klejeniu kół to w ramach odskoczni powstały rampa załadunkowa oraz falochron który zdecydowałem się przerobić i zbliżyć ten samym do oryginału bo ten w wycinance jest strasznie ubogi. Dorobiłem więc imitacje zawiasów i rozdzieliłem go na dwie osobne części i teraz jakoś wygląda. Dodałem też oznaczenie pojazdu specjalnego.

Cały model mam też zamiar z lekka przybrudzić, bo ta wycinankowa zieleń jest trochę zbyt „trawiasta” . Zrobiłem już nawet mały eksperyment i potraktowałem czarną pastelą rampę załadunkową i efekt jest całkiem obiecujący. Teraz biorę się za gąsienice i mam nadzieję, że nie długo powrócę już z naprawdę konkretną aktualizacją.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 

13-04-19 17:34  Odp: [R] PTS (Modelik) 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej
Red_Fox 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

No dobra zanim gąsienice to jeszcze mała aktualizacja. Jak wspominałem wcześniej pobawiłem się trochę w brudzenie, przy czym skupiłem się na przede wszystkim na dolnej części kadłuba. Doszły włazy które są ruchome i gotowe są też przednie szyby. Do zdjęcia przyłożone „na sucho” w pozycji zamkniętej docelowo będą otwarte. Dorobiłem też elementy których brakuje w wycinance, a mianowicie te dość charakterystyczne „zęby” z przodu które służą do ustawienia położenia falochronu . Szyby na razie zaślepiłem żeby ich przypadkiem nie upaprać zbytnio.

Pobawiłem się też nieco z reflektorami

Model dostał też konkretny przydział i jak było wspominane na początku relacji jest to 19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej. Zgodnie z tym co znalazłem na zdjęciach emblematy jednostki naklejane były tuż za kabiną operatorów i w tylnej części tuż przed rampą po obu stronach pojazdu.

Nie mogłem się powstrzymać i przyłożyłem „na „sucho” koła, falochron, szyby przednie i rampę. Naprawdę niezły gigant z tego PTS-a :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018