FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
25-05-17 13:07  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jeśli chcesz malować model to chyba prościej byłoby skleić model z plastiku?
Po co w modelarstwie kartonowym extra dopping, zawsze się zastanawiam?

 
25-05-17 15:42  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Malowanie nie zakrywa kaszany. Ten model jak na początkującego jeszcze się spokojnie nadaje do kontynuacji w standardzie. Malowanie (a nie pobabranie) to wymaga dużego doświadczenia i staranności i w takim przypadku jest sporo trudniejsze od malowania plastika bo przecież nie ma kalkomani i trzeba robić szablony znaków. Linie podziału natłacza się przed sklejeniem a po uformowaniu, skrzydła jeszcze przed formowaniem. Trzeba impregnować glansować lakierami karton, szpachlować na lux dziury (farba nie działa tak że zakryje a będzie wręcz przeciwnie , w standardzie można skutecznie szpary pomaskować wikolem)

 
27-05-17 19:51  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam pytanie składam sobie model i chyba nie mogę znaleźć części nr 12 rury wydechowe. Czy ktoś kto składał/ma ten model powie czy tylko ja ich nie widzę ew. zgubiłem je czy tylko są na rysunkach montażowych a w wycinance ich nie ma?

 
28-05-17 14:57  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wydaje mi się że nic nie zgubiłeś - tych części naprawdę nie ma w wycinance. A przynajmniej ja też ich nie widzę ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-05-17 20:16  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Te części to prawdopodobnie tylko szablony do samodzielnego wykonania.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-06-17 21:59  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A więc:
Przepraszam że od dawna nie wstawiałem żadnych postępów, ale zakończenie roku szkolnego potrafi dobić człowieka.
Mimo że nie wstawiałem zdjęć udało mi się jednak co nieco zrobić. do budowałem już cały kadłub teraz brakuje w nim tylko rur i kilku elementów od spodu. Powstało także śmigło z którego nie jestem zadowolony, ale nie wiem czy jest szansa żeby to uratować...
Obecnie powstaje ogon bo szyby są ultra trudne jak dla mnie dlatego z jej montażem czekam na weekend. Z samego kadłuba jestem w miarę zadowolony ale śmigła to porażka muszę dużo poćwiczyć nas śmigłami...
A teraz fotki





--

 
15-06-17 13:24  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć, po pierwsze, nie przepraszaj za brak aktualizacji, bo nigdzie nie jest powiedziane, że aktualizacje mają być często :-).
A co do modelu, to jak na pierwszy model ogólnie nie jest tragicznie, ale fakt, że śmigło nadawałoby się do poprawki, bo o ile sam kołpak śmigła nie wyszedł najgorzej to łopaty powinny być zdecydowanie mniej płaskie i przede wszystkim podkręcone odpowiednio. Teraz zaczną się wakacje to będziesz miał zapewne dużo czasu na doskonalenie technik. przede wszystkim nie poddawaj się i klej dalej. Gdybyś miał jakieś pytania od nośnie podstaw modelarstwa możesz napisać do mnie na FB przez mojego bloga, do którego link masz na dole każdego mojego wpisu.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
15-06-17 14:49  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Cześć!

Szczerze mówiąc to ciężki temat wybrałeś jak na pierwszy model. Sklejałem go kiedyś i nie należał do najlepiej spasowanych. Jednak jest sklejalny.

Moim zdaniem kończ ten model w standardzie i nie baw się w malowanie. O ile malowanie pancerki i nawet okrętów przechodzi, to jednak z samolotami jest inna sprawa. Jest to bardzo trudne.

Co do samego modelu idzie ok! Nie ma co się zamartwiać, bo każdy kolejny model będzie lepszy niż poprzedni :) Powodzenia!

Łukasz

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024