FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
30-05-17 11:35  [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To taka Nowość/Wznowienie, bo model ten w wersji „ręcznokreślonej” ukazał się już w „Modeliku” ponad 18 lat temu (w nr 2/99). Teraz wydajemy go ponownie po przerysowaniu na komputerze. Jest tylko trochę zmian i poprawek, ale pod jednym względem jest to całkowita nowość! Chodzi o zastosowany do druku karton – po raz pierwszy wydrukowaliśmy model na srebrnym kartonie metalizowanym, tzn. model ten jest naprawdę srebrny (oryginalny samolot był duraluminiowy bez malowania). Efekt jest bardzo fajny i przypomina nieco dawne wycinanki NRD - starsi z Was wiedzą o czym mówię. Dodatkowo jest to karton „barwiony w masie”, tzn. srebrny jest on również w przekroju, dzięki czemu nacięcia, wycięcia i ewentualne załamania kartonu nie wymagają retuszu. Jest on nieco sztywniejszy niż stosowany standardowo, ale skleja się go bardzo fajnie i bezproblemowo (robiłem model testowy - ze zwijaniem też nie ma problemu), a dla takich elementów jak kadłub czy skrzydła w dosyć dużym modelu to nawet zdecydowana zaleta. Ten karton ma jednak jedną ale istotną wadę: niestety jest kilkanaście razy droższy od stosowanego standardowo białego kartonu offsetowego. Mimo to cenę ustaliłem na poziomie który jest (jak sądzę) do przyjęcia…
Sam model uważam za bardzo ładny (piękna, opływowa, klasyczna sylwetka dwusilnikowca), a prosta „standardowa” technologia opracowania kwalifikuje go również dla modelarzy mniej zaawansowanych.
Poprzednie wydanie było w formacie A4. W nowym połączyłem dolną i górną powierzchnię skrzydeł w jeden element (wcześniej były oddzielnie), więc ze względu na ich wielkość tym razem jest to klejony blok formatu A3. Zawiera: 4 arkusze z częściami do wycinania (3 sztywne-srebrne + 1 miękki z wręgami), 2 strony z rysunkami montażowymi i 1 stronę opisu (historia + instrukcja budowy). Druk cyfrowy (toner polimeryzowany), cena detaliczna: 50,00 zł. Do modelu dostępny jest wycinany laserowo zestaw wręg w cenie detal. 20,00 zł.
Tych którzy ten model zakupią i obejrzą (a jeszcze lepiej skleją) proszę o opinie – bardzo jestem ich ciekaw. Czekam też na zdjęcia sklejonej „Super Elektry” – te wstawione do galerii na www prezentują model wykonany ze starego wydania.
Przy okazji: wprowadzamy do naszej oferty klej „RED Q7620” zalecany do klejenia modeli kartonowych drukowanych cyfrowo (offsetowo też). Modelarze którzy go już używali recenzują go bardzo pozytywnie. Tym klejem całkowicie w standardzie został sklejony np. też drukowany cyfrowo model okrętu „TOBRUK” – zdjęcia jak „wyszedł” można zobaczyć w galerii tego modelu w naszym sklepie.
Szczegóły: www.modelik.pl – zapraszam do odwiedzin i zakupów.



--
JOL

 
30-05-17 11:39  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Panie Januszu, to teraz kolejnego Lockheeda, czyli Hudsona, a potem moje marzenie od dluzszego czasu, czyli PV-1 Ventura :) Wielki plus za skrzydla w jednym kawalku, bo do tej pory skutecznie mnie to odstraszalo...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-05-17 12:31  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam ten z przed 18 lat.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-05-17 12:56  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
henrykk   

Kleiłem wydanie z Modelika 2/99 – zupełnie fajna kosntrukacja – po modernizacji pewnikiem jeszcze lepsza.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
30-05-17 13:19  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, Lockheed - ale CONSTELLATION! Z miejsca bym kupił model tego przepięknego samolotu.

 
30-05-17 14:21  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cieszy mnie że poprawia i wznawia Pan dawniej wydane modele . Może skusi się Pan na przerysowanie i wznowienie F-14 "Jolly Roger" ?

 
30-05-17 16:47  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Dobrze, że niedługo wypłata bo biorę go.

--zamówienie zrobione.


Tak jeszcze patrzę na okładkę i sobie myślę, a po co tam jest na drugim planie jest Ju-52 ze swastyką.
Już ładniej wyglądał by ze znaczkiem Lot-u.
Ale to już sprawa trzeciorzędna.

Post zmieniony (31-05-17 06:51)

 
30-05-17 18:02  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
FloggerB   

Czy uzupełniony jest o wnętrze ?

Widzę że wreszcie (pisałem o tym z 10 lat temu) dociera do Wydawców że dobry model to :

- ciekawa tematyka
- dobrze opracowana siatka
- grafika

A nie pierdylion części i szkielet z hektarów tektury.
Forumowicze dyskutują ale ostatecznie głosowanie portfelem a nie tryumf opracowania komputerowego nad zdrowym rozsądkiem dociera do Wydawców.

Post zmieniony (30-05-17 18:43)

 
30-05-17 18:38  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Z tego co przeglądałem poszczególne arkusze prezentowane na stronie Modelika, to tutaj mamy tylko wnętrze kabiny, A przedział pasażerski jest pusty.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
30-05-17 19:31  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Kleiłem model wydrukowany samodzielnie na takim papierze i mogę zaręczyć, że nie sprawia żadnych problem, mimo, że jak napisał wydawca, jest nieco sztywniejszy. Taki samolocik na takim materiale to będzie cacko. Nakład szybko zejdzie, tego życzę i zamawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024