FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
02-06-17 06:23  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Panie Januszu
a ja mam dwa pytania dot. tego papieru:
1. czy można go impregnować caponem , ew. na koniec lakierem bezbarwnym (syntetycznym) ?
2. jak on reaguje na kleje BCG i polimerowe (czy się farba nie rozmazuje)

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
02-06-17 12:20  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Karton ten jest wg mnie bardziej spoisty od tradycyjnego białego, więc na pewno problemu z jego impregnacją, malowaniem, lakierowaniem i klejeniem nie będzie, natomiast przypominam że ten model wydrukowany jest cyfrowo, więc tu są pewne ograniczenia dla niektórych klejów (zwłaszcza typu Butapren). Zawsze warto sprawdzać np. na okładce (też drukowana cyfrowo) czy dany klej nie rozpuszcza tonera.

--
JOL

 
02-06-17 13:17  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
henrykk   

Lakierowanie druku „aluminiowego” zepsuje efekt „aluminium” – doświadczyłem tego, gdy polakierowalem (tak „z rozpędu”) wycinankę z wydania 2/99...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
02-06-17 14:23  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tylko to nie jest farba drukarska, a papier barwiony w masie
fajna sprawa bo nie trzeba retuszowac, a nie jest on łatwy.
Jakby się dobrze spisał ten rodzaj papieru, to warto każdy model wydać w którym występuje taki rodzaj pokrycia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-06-17 18:12  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
FloggerB   

Ludzie z tymi pytaniami - pobawcie się w ekperymenty.
To przecież też część naszego hobby

Post zmieniony (02-06-17 18:21)

 
02-06-17 21:25  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

... a ja wierzę, że w tym roku ktoś sklei ten model, podzieli się doświadczeniami, a wydawanie modeli na takim kartonie stanie się standardem.

 
08-06-17 13:56  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Halogen napisał:

> Dziwne, że nikt nie poprosi o pokazanie kawałka tego kilkanaście razy droższego kartonu
> metalizowanego, srebrnego barwionego w masie ?

> To jeśli można to ja poproszę o pokazanie jak wygląda karton użyty do druku tego modelu. .

Witam serdecznie,
właśnie dzisiaj odebrałem przesyłkę z Lockheed L-14,

Tak więc karton wygląda mniej więcej tak ( oświetlenie naturalne, pogoda lekko pochmurno, zdjęcie robione w cieniu , aparat ma ustawiony EV -0, bez lampy błyskowej, ostrość automatyczna), ostatnie zdjęcie zrobiłem jak lekko wyjrzało słońce






W oświetleniu domowym kolor nadruku jest szary i tylko po nakierowaniu go na źródło światła , oddaje efekt aluminium.
Co do twardości, to wg mnie nie ma tragedii. Wprawdzie jest on sztywniejszy od standardowego papieru, ale elementy są dosyć duże więc jakiś wielkich problemów nie przewiduję ( może oprócz krawędzi natarcia stateczników).

Aha budowa tego samolotu jest nieco archaiczna, tzn kadłub sklejany na 2 wręgi , segmenty sklejane na zewnętrzną zakładkę.
Na szczęście da się to bez większych problemów zastąpić na system jedno wręgowy + wew. sklejka.
Budowa samolotu wydaje się prosta, bez udziwnień i "wymyślania koła na nowo", dlatego sądzę, że jest to ciekawa propozycja dla mało doświadczonych modelarzy ( chociaż nie jako pierwszy model)

Post zmieniony (08-06-17 14:11)

 
08-06-17 15:22  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czyli nie jest t o folia "metalowa" ?

 
08-06-17 15:29  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

A miał być srebrny na wskroś. No, to niezła innowacja, wcześniejsze modele drukowane na papierze i w technice jaką drukuje się ścienne kalendarze, a teraz rewelacja, model na papierze wizytówkowym.

ps. A zdjęcia surówki można by zobaczyć?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-06-17 15:47  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

NIic nie rozumiem, wydawca zapowiadal model jak z DDR; myslalem, ze ma na mysli te na folii metalowej ,

a tu "W oświetleniu domowym kolor nadruku jest szary i tylko po nakierowaniu go na źródło światła , oddaje efekt aluminium."

Przepraszam Towarzystwo razem z Panem Wydawca, pozwole sobie wstawic kawalek zdjecia z kawalkiem arkusza Ju-52 od Schreibera, karton mientki i ma ryle na folii.
Ten metalkiczny blysk troche widac, po ciemku tez sie blyszczy.



Post zmieniony (08-06-17 16:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024