FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
31-05-17 06:15  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem jak dziś bo ostatnio też na Modeliku zamawiałem klikając do koszyka. Ale jeszcze nie tak wcale dawno to też tam można było po ludzku zadzwonić i zamówić przez telefon. Wysyłki idą w piątek. Tak że jak dziś czy jutro zadzwonisz to w pon. czy wt. będziesz mógł lepić. Ja zmówię z gpmu bo mam jeszcze też nie Modelikowe towary do kupienia. Ale na GPM-ie to albo na konkursach albo niestety tylko przez koszyk na sklepie.

 
31-05-17 14:39  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rozważałem uzupełnienie tego modelu o wnętrze przedziału pasażerskiego, ale te okienka są malutkie i nie było by i tak nic widać. Stwierdziłem że nie ma sensu. Tylko wręgi mają duże wycięcia aby zaglądając w okienka po jednej stronie widać było wszystkie okienka po drugiej stronie...

--
JOL

 
31-05-17 18:18  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
henrykk   

Widać może i mało, ale widać; tak to wygląda u mnie – mnie się „opłacało” – sprawa indywidualnego wyboru i decyzji – chociaż dużo pracy, przynajmniej dla mnie, „nie fachowca” w dodatkowym konstruowaniu.



--
Pozdrawiam
Henryk

 
31-05-17 18:25  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tu na fotce to typowe dodawanie pierdułek do modelu a wykonanie zewnętrzne słabiutkie. okna i segmenty jakby były wygryzane. Kiedyś w modelarni mieliśmy takiego modelarza co się uwziął żeby z Harvarda z MM zrobić cudo techniki, silniczek, diody, dorobił wnęki i chowane (ręcznie ) podwozie , oświetlenie kabiny. A cały wyrób ogólnie wyglądał dramatycznie choć to mało powiedziane skoro mi tak utkwiło w pamięci.

 
31-05-17 19:59  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
henrykk   

Nie chodziło mi o moją „sztukę modelarską” tylko o „problem” jako taki; opracowywać wnętrze czy nie. Moim zdaniem powinno się dać wykonawcy modelu wybór, tak żeby mógł wykonać model z wnętrzem albo bez niego...
Poza tym zdjęcie makro, pokaże bezlitośnie wszystko.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
31-05-17 21:36  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziwne, że nikt nie poprosi o pokazanie kawałka tego kilkanaście razy droższego kartonu metalizowanego, srebrnego barwionego w masie ?
W zasadzie pokazanie tego kartonu to powinna być podstawa tej zapowiedzi, wszak kartonów różnistych jest sporo, a nie zawsze wizualizacje na stronach sklepów oddają rzeczywisty wygląd towaru. Oglądałem w empiku karton srebrny barwiony w masie i jest on grubszy od normalnego, ale to chyba nie o taki karton chodzi ?
To jeśli można to ja poproszę o pokazanie jak wygląda karton użyty do druku tego modelu. Dziękuję.

 
31-05-17 22:03  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:))
Panowie Dyskutanci,
Bardzo przepraszam uniżenie i na klęczkach obunożnie, że ośmielam się wtrącić do dyskusji o tejże tu zapowiedzi.

Pan Wydawca raczył wspomnieć, że karton tegoż jegoż modelu przypomina nieco niektóre dedeerowskie wycinanki samolotów.

Ośmielam się dodać ciekawostkę, że oweż dedeerowskie modele drukowane były na kartonie do opakowań na mleko, tych Tetra-Packôw
Karton ten powleczony był folią aluminiową.
Redakcja i ludzie związani z Junge Welt przez przypadek zdobyli wtedy cały kolejowy wagon tegoż kartonu, na którym potem drukowano niektóre ich modele samolotów.
Jakaś komisja z urzędu higieny odrzuciła ten karton jako bubel.
Pierwszym ichnimm modelem wydrukowanym na tymże kartonie z folią metaliczną byłże samolot Super Aero 45 S.
Model wydany w 1959 roku !

Jeszcze raz przepraszam nie powstając z kĺęczek za śmiałość.
Jako rekompesatę złożę wkrótce niechybnie zamówienie na tenże model.

:))

Post zmieniony (31-05-17 22:07)

 
31-05-17 22:18  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Witam, jeśli chodzi o kwestie w wyposażenia wnętrza przedziału pasażerskiego, to wiadomo, że fajnie byłby aby były one zaprojektowane. Ale nie ma, bo taka była wola projektanta.
Kwestia po co ?
W zasadzie tylko dla satysfakcji.
Sklejam obecnie Ił 14 (skala 1 ;33) z wyposażonym wnętrzem i rzeczywiście fotelików mało co widać.
Trzeba poświecić latarką aby coś zobaczyć, a model wcale nie jest mały (dł.kadłuba 65cm).
W każdym razie jak ktoś chce to może sobie foteliki "eksortować" z Ił-14.


Ja mam inne pytanie , a mianowicie jak ów druk barwiony reaguje na BCG i kleje polimerowe ?

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
01-06-17 06:00  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
FloggerB   

No przepraszam że zapytałem o wnętrze.
Nie chciałoby mi się tego sklejać, ponadto jak zobaczyłem opracowanie Tu-154 z Orlika....cud polecenia kopiuj/wklej.
Ale nie krytykuję - gąsieniczni to dopiero mają.
Moim zdaniem powinno być opracowane jako opcja do kupienia lub ściągnięcia za strony - wówczas Wydawca wiedziałby na ile są na to chętni a ortodoksy poszukałyby jeszcze innych fotelików (wspomniany Ił-14 albo Ford Trimotor za free) aby czepić się opracowania.

 
01-06-17 10:08  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dwie sprawy.
Odnośnie sposobów zamawiania „Modelików” bezpośrednio u wydawcy to oczywiście że można to u mnie robić w dowolny sposób, nie koniecznie z poziomu sklepu internetowego. W sklepie internetowym jest nawet podana na głównej stronie (kolumna po lewej: „INFORMACJE / Pomoc”) taka treść:

„Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty, konkretnego modelu, lub problem z obsługą sklepu internetowego prosimy o kontakt zwykłym mailem lub na telefon: biuro@modelik.pl ; tel./fax: 91-40-45-299. Zamówienie możesz też zawsze złożyć telefonicznie lub zwykłym mailem podając następujące niezbędne dane: adres dostawy, forma płatności (przedpłata na konto czy za pobraniem), wykaz zamawianych pozycji.”

Moja rada: zawsze warto przed złożeniem telefonicznego zamówienia (wielu modelarzy z tej formy korzysta) i tak zajrzeć sobie do naszego sklepu internetowego i obejrzeć to co jest tam przy danym modelu pokazane. ŻADEN inny sklep internetowy nie pokazuje tak dużo informacji o poszczególnych modelach jak www.modelik.pl , bo oprócz dokładnych danych dotyczących szczegółowej objętości, wielkości modelu, nazwiska autora itp. zawsze są widoczne przykładowe arkusze z częściami (w mniejszych modelach często wszystkie arkusze), rysunki montażowe i zdjęcia sklejonego modelu. To nie to samo co przejrzenie modelu „z ręki” w normalnym sklepie, ale na pewno widać znacznie więcej niż tylko okładkę, tak jak u innych. Kiedyś na Konradusie ktoś „wrzucił” wątek „Najlepszy sklep modelarski”. Czytałem wpisy i dziwiłem się, że najczęściej jest chwalony sklep o najbogatszym co prawda asortymencie, ale o najskromniejszych chyba informacjach dotyczących poszczególnych modeli (nawet brak nazwisk autorów – najczęściej tylko okładka, nazwa, skala i cena). Nikt nie wspomniał wówczas o moim sklepie i zastanawiałem się nawet, czy modelarze naprawdę sklepu „Modelika” nie znają??? Licznik odwiedzin temu zaprzecza (1,2- 1,5 tys. na dobę), ale być może akurat Ci którzy wówczas wyrażali swoje opinie korzystają wyłącznie ze swojego jednego i ulubionego sklepu internetowego i faktycznie nie mają porównania (?). A tak na marginesie to oczywiście - jeśli się kupuje jednocześnie kilka modeli różnych wydawców to wygodnie jest to zrobić w jednym miejscu, natomiast aktualnie dostępna oferta „Modelika” jest na tyle duża (na dziś to 358 modeli kartonowych + akcesoria – łącznie prawie 1000 pozycji), że każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego. Nawet zamawiając „Modeliki” gdzie indziej warto wcześniej „popatrzeć sobie” u nas. I proszę pamiętać, że przy zamówieniach powyżej 100 zł. przesyłka jest gratisowa. „MODELIK” to przede wszystkim wydawnictwo i sklep firmowy - świadomie nie prowadzimy sprzedaży modeli innych wydawców.

--
JOL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024