FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 17Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-05-17 18:58  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

El quatro zwane przez niektórych L4 pomogło znaleźć chwilę czasu i wybiło z głowy różnorakie rowerowe ekscesy. Z kolarstwa zostało zatem oglądanie Giro. A do Giro modelowanko jak znalazł:).

Mówiąc inaczej, skończyłem wreszcie rufę. Jakoś ciężko szło, bo dużo tych elementów, a wszystkie jakieś takie trudne i bardzo się cieszę, że to już koniec, w który momentami przestawałem wierzyć:).

Okienka skserowałem na barwionkę, co miało tą zaletę, że - podobnie, jak przy gretingach - nie trzeba było malować/retuszować delikatnych elementów. A i jakby nożyk pojechał za mocno i odciął ramkę okna, to można znowu zrobić ksero i spróbować od nowa. Jakoś udało się jednak wyciąć nawet za pierwszym razem.



Płaskorzeźby próbowałem machnąć z drewna, ale tylko wydawało mi się, że mam do tego dobry materiał.
Zatem, tak jak na Leosi, poprzestałem na modelinie (tej samej co na Czarnym kruku), która w sumie do płaskorzeźb jest nawet fajnym tworzywem.

Lekko wkurzające jest jej ogólne lepienie i ciągnięcie, ale jeśli się ją przyklei wcześniej do jakiegoś papierka, pełniącego rolę „trzymadełka” da się żyć. Powstawały mniej więcej tak:



Nie jest to "Sovereign of the Seas", więc tyle kształtów, co tutaj, da radę bez większych ubytków emocjonalnych zrobić. Troszkę za duże „wyszły” i nieco niewyraźne, ale tak je polubiłem, że je zostawię. Zresztą jak się uda zrobić coś w miarę podobnego do kształtu docelowego, to człek jest tak zadowolony, że ani myśli próbować więcej.

Pojawiła się też tabliczka z nazwą okrętu, stąd na moment na warsztacie zapanowała podniosła cisza:). Prawie, jakby był to koniec budowy. Ale gdzie to jeszcze.

Na razie mała galeria.... rufy:).





Trochę za dużo tego "złota". Powinna być żółć neapolitańska, ale już trudno. Przy tej kolorystyce modelu chyba po prostu tak wygląda lepiej, choć historycznie mniej zgodnie.

Na rufie muszą pojawić się na jeszcze latarnie, ale jeśli teraz je zamocuję, to ich przyszłość jest łatwa do przewidzenia – nie będą miały przyszłości:).

Na fotkachwidać eksperymentalną podstawkę, ale raczej jest do poprawki. Acz zdjęcia robi się na niej fajnie.

Teraz nie wiem co będzie. Za mną trudne rzeczy, przede mną jeszcze trudniejsze, ale coś do przodu prawdopodobnie pójdzie.

Pozdrawiam
Mariusz

Post zmieniony (01-07-17 08:23)

 
27-05-17 19:36  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mnie się podoba.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-05-17 20:38  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Rufa prezentuje się wręcz cudnie. Trochę się obawiałem, że przy jej montażu ucierpi zamontowane wyposażenie kadłuba, ale jak widać wyszło znakomicie.
Zostało już tylko kilka szmatek przywiązać do kijków i galeria końcowa :)

--

 
28-05-17 09:08  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

"... już tylko kilka szmatek..." - dobre ANDR7EJU, dobre:).

Z tym wyposażeniem to było tak, że raz czy dwa faktycznie chciałem położyć modelik na pokładzie, ale jakoś się w porę powstrzymałem:).
Zwłaszcza, gdy próbowałem wyciągać dolną część rufy - ona niestety do końca symetryczna nie jest i musiałem dosztukować taki czarny kawałek.
Na szczęście ten fragment jest mocno pochylony, więc na żywo tak bardzo nie rzuca się w oczy (choć kicha w tym miejscu pozostaje:)).

 
28-05-17 09:15  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dopiero teraz ochłonąłem i mogę zareagować po zobaczeniu zdjęć rufy - przysiadłem na tylnych łapach, szczęka się otwarła - taki stupor dysocjacyjny.
Na zdjęciach wygląda wyśmienicie. Zazdroszczę.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
28-05-17 09:26  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zacytuję klasyka,"wow",pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-05-17 13:07  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hm.... napisałbym coś,ale mnie zatkało.....

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
28-05-17 19:49  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rzeźby zamontowane na modelu wyglądają obłędnie... Rewelka!

--
54323031

 
31-05-17 12:29  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No, toto je ono, jak mówią bracia Czesi.
Rufa nie odstaje od całości, bo i całość jest pyszna. Wyrazy uznania...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
01-06-17 21:39  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cudeńko Waść tworzysz, oj cudeńko.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 17Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024