FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
30-11-17 18:59  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Bizon, jedno i drugie było na papierze offsetowym. Ten różniący się kawałek klapy pokazany na zbliżeniu to jest druk dwustronny.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-12-17 17:11  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Rury wydechowe zrobione.

Model już skończony i polakierowany. Galeria jutro przy świetle dziennym.

Post zmieniony (03-01-19 22:48)

 
02-12-17 17:45  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
Seb545 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witaj model fajnie wychodzi z tego co sobie przypominam a było to raptem kilka lat temu nie miałem z nim problemów faktycznie przesunięcie na ogonie które wskazaleś może byc po mojej stronie pamietam że kazdy krok był przeze mnie przemyślany choc sam nie uniknąłem potknięć mile wspominam budowę myślę że o jeden mode za wcześnie zdecydowałeś się na budowę Tempesta bo umiejętności posiadasz spore osobiscie nie lubiłem tych łaczeń na kołpaku śmigła więc go malowałem. podwozie okleilem blaszką aluminiową bo te wycinankowe mialy nie naturalny kolor a tam był w oryginale bardziej aluminiowy co druk tego nie oddał. Pozdrawiam i podpatruje.

--
Pozdrawiam.

 
02-12-17 18:15  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wiele modeli które skleiłem było "o jeden model za wcześnie" ;-) Chyba po prostu tak lubię. Nawet jeśli coś tam skopię po drodze, to i tak bawi mnie klejenie modeli które stanowią wyzwanie i motywują do tego żeby się jak najbardziej starać i kombinować. Podwozie faktycznie powinno być srebrne. Ty je ładnie zrobiłeś, ale ja wolałem nie przekombinować i zostawiłem tak jak jest w wycinance.

Jeszcze ciekawostka z mojego ściennego kalendarza. Zdjęcie wykonane w grudniu 1944 przedstawiające św. Mikołaja, który przyleciał do holenderskich dzieci:



Z obawy przed Messerschmittami, Mikołaj przyleciał Tempestem. Uwagę zwraca brak lewego panelu w kabinie. Nie wiedziałem, że kabina w Tempeście otwierała się w ten sposób.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-12-17 19:24  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
Seweryn F.   

Pięknie zrobiłeś tego Tempesta. Samolot szkaradny, ale Twój model mi się podoba. Jedynie kołpak kanciasty, ale wiem, to 'standard', więc tak powinno pewnie być.
A co do bocznych 'drzwi' w Tempescie - no inaczej tam by się nie dało wleźć. Zobacz jakie wąskie jest wycięcie w kadłubie :)

 
02-12-17 20:52  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szkaradny? To jest jedna z ładniejszych maszyn :-D Jeszcze muszę kiedyś do kompletu Typhoona zrobić.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-12-17 20:59  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Radzisz sobie świetnie z nowymi wyzwaniami. Twoja cierpliwość zasługuje na gromkie brawa. Jesteś jednym z tych.....mało licznych co się nie poddają bo coś tam nie wyszło. Szacun. Powiem Ci, że model wygląda bardzo dobrze i te kropelki z balsy to zbędna rzecz bo papierek to papierek, tamte też dobre były. Czekam na galerię. Brawo Ty!!!

 
03-12-17 12:22  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zbinie, ja jestem przeciętnym modelarzem. Gdybym miał posyłać model do kosza dlatego że coś mi nie wyszło, to bym do dzisiaj żadnego nie skończył. Kropelki z balsy jednak musiały być, bo naprawdę nie byłem w stanie uformować ich z papieru. Przekrój boczny wychodził nieźle, ale wzdłużny już nie. Pomimo posmarowania BCG od niezadrukowanej strony i tłoczenia na tekturce piwnej nie byłem w stanie tak uformować tej części żeby jej podstawa przylegała do skrzydła. Zawsze przód wychodził mi w górze, a jak dociągałem go w dół to z kolei całość rozjeżdżała się na boki.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
03-12-17 12:29  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zapraszam do obejrzenia galerii końcowej i przeczytania kilku słów podsumowania. Był to mój pierwszy model od Halińskiego i osoby które śledziły relację wiedzą że walka była zacięta. Pomimo kilku potknięć przy budowie efekt końcowy jest zadowalający, a satysfakcja z ukończenia bardzo duża. Model niewątpliwie należy do trudnych. Główne trudności techniczne to: wisząca na cienkich kratownicach kabina, którą trzeba wykonać z zachowaniem osi symetrii; owalny wlot powietrza i rejon klapy chłodnicy; oraz skrzydła z zaokrągloną krawędzią natarcia. Ponadto model jest bardzo zdetalizowany, wymaga olbrzymiej cierpliwości i dużego nakładu pracy. Pomimo tego kleiło się go fantastycznie - oficjalnie dołączam do fanklubu Halińskiego ;-) Jakościowo opracowanie zostawia inne wydawnictwa daleko w tyle. Bardzo podoba mi się bezkompromisowość w kwestii detali, a także bardzo dobre przemyślenie całego modelu. Nie było tak jak przy innych modelach które zdarzało mi się kleić, że detale były na zasadzie "jakoś tam sobie modelarz wymyśli jak to zrobić". Inne plusy: podawanie średnic drutów przy szablonach (niestety nadal nie jest to dzisiaj standardem), rozpisanie kolorów farby do szablonów, druk dwustronny, bardzo dobra instrukcja (w sensie tekstu). Do minusów opracowania trzeba zaliczyć rysunki montażowe. Co prawda rendery są czytelne, ale w kilku momentach brakowało mi rzutów i przekrojów prostopadłych (potrzebne do ustalenia kątów - z rzutów izometrycznych ciężko wymyślić). Model był caponowany i na koniec polakierowany jedną warstwą błyszczącego Humbrola. Planowałem dwie, ale już po jednej poszycie błyszczy się dosyć mocno więc odpuściłem kolejną.



Tutaj porównanie z Hurricanem, wcześniejszym tworem Hawkera:



A tutaj razem z Thunderboltem, największym jednoosobowym myśliwcem 2WŚ:



I kolekcja:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
03-12-17 14:45  Odp: [R/G] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to witaj w klubie : )
Jak to mówią Twardym trza być, a nie mientkim i chwała ci, że skleiłeś model mimo wcześniejszych problemów i to na całkiem jak na nowicjusza wysokim poziomie, pisząc nowicjusza oczywiście mam na myśli pierwszy model z tego wydawnictwa. Brawo, brawo !! Tak na marginesie ja skleiłem jak na razie 1 cały 0, 674 modela z wyd. AH , ale kleję twardo ! : )
Mam nadzieję, że kiedyś ten model będzie można oblukać na Sjeście.
No to teraz jakiś model relaksacyjny, czy idziesz za ciosem i następny model z tej " stadniny", jak tak to poczekaj na nowość wkrótce będzie : )

Post zmieniony (03-12-17 14:54)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024