FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
26-03-18 17:59  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tommy próbowałem, niestety łatwiej skleić od nowa. Będzie na pewno estetyczniej.

 
02-04-18 08:15  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj Darku, widziałem, że zaglądasz na mojego bloga :). Niestety nie spodziewałem się, że w tym modelu będą takie rażące błędy. Niemniej myślę, że dzięki Twojej relacji uda mi się ich nie popełniać ponownie jako kolejny sklejający w/w pojazd. Jak dotychczas idzie Ci bardzo fajnie, szkoda tych drabinek jak kolega wyżej wspomniał, ale uważam tak jak Ty, że łatwiej będzie je od nowa wykonać niż rozrywać czy rozcinać. Trzymam kciuki w dalszym ciągu. Ja zacznę najpewniej w przyszły weekend. Pozdrawiam, Adam.

 
14-04-18 22:18  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć. Jakieś rady co do klejenia tak pięknych zbiorników? Jak zrobić by były takie okrągłe?

 
21-04-18 11:05  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

GTiStyle każdy modelarz ma na to swoją technikę, ścianę okrągłego zbiornika możesz przeciągnąć na krawędzi stołu albo przeciągnąć na czymś okrągłym np. flamastrze odpowiedniej średnicy dociskając dany element palcem do powierzchni flamastra. Od góry i od dołu wklejasz "dekle" okrągłe elementy i masz zbiorniczek ;).

 
21-04-18 20:48  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

GTiStyle przepraszam że nie odpowiadałem ale mi gdzieś umknął Twój wpis.

Ja wszystkie elementy okrągłe, wałkuję na starym kawałku karimaty, za pomocą różnych średnic wierteł czy też prętów, wszystko zależy co mam pod ręką w odpowiednim rozmiarze.
Zawsze zaczynam od większego wałka np. 2 cm, a następnie w razie potrzeb zmniejszam jego średnicę.

 
22-04-18 17:18  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Panowie dzięki za podpowiedź. Co do przeciągania po krawędzi stołu to jakoś nigdy mi to nie wychodzi. Albo robię coś źle. Zawsze w którymś momencie coś załamię. W tym momencie poluję na jakieś pręty, różnych średnic. To jest chyba najbardziej bezpieczne dla papieru.

 
23-04-18 13:21  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

GTistyle. Tu masz na filmie już podaję link.
https://youtu.be/fF0JA7WXj1w

--

 
19-05-18 16:00  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam.

Arche - filmik jest super, dziękuję.

Jedziemy dalej, zrobiłem barierki z drutu mosiężnego. słupki wykonane są z pręta 1,5 mm, a poprzeczki z 1,2 mm. W sumie zużyłem prawie 4 metry drutu. Może nie jest idealnie ale z efektu jestem zadowolony.


Dalej skleiłem wyposażenie kabiny wraz z szoferką.


Teraz chyba zdecyduję się wkleić koła i resztę wystających elementów.

 
31-05-18 19:43  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ten filmik troszkę wyprostował mój sposób myślenia o zaokrąglaniu elementów. Dziękuję. A drutologia jest super ;)

 
23-08-18 00:03  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

wow, zazdroszczę postępu prac. Nie mam pojęcia kiedy tam dotrę ;). Mam pytanie odnośnie schodów, gdyż były za szerokie. Jak wygląda sytuacja tego podestu na piętrze też był za duży czy tylko schody? Pozdrawiam, Adam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024