FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-05-17 15:55  [Technika] Gablota
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam wszystkich, którzy weszli w temat.
Nie wiem czy temat był poruszany ale chciał bym się dowiedzieć od Was gdzie w miarę tanio można kupić plekse albo całą gablotę na model. Na allegro znalazłem firmę, która oferuje pleksi z docięciem na wymiar i krzyknęli mi 68 pln plus 20 wysyłka. I tak się zastanawiam czy to nie za drogo, nadmienię, że chodzi o gablotę na Santa Marię, którą niedawno skończyłem. Chyba, że gablota ze szkła taniej by wyszła. Proszę o Wasze opinie i ew. namiary na firmy, które oferują takie usługi.
PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-05-17 16:51  Odp: [Technika] Gablota
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Jeżeli nie jest to duży model to szkoda inwestować w pleksi i zrobić ze szkła.
Jakiej wielkości jest Santa Maria ?

Szkło jest twardsze od plexi, nie zarysowuje się tak łatwo i nie matowieje. Wprawdzie jest cięższe ale przy niedużych modelach to nie ma znaczenia.
Gablotki do moich modeli zamawiam u lokalnego szklarza. Ostatnio za taką o wymiarach 50x22x20 zapłaciłem 40 zł.
Kolejny plus jest taki, że pieniążki trafiają do miejscowej firmy i napędzają lokalny biznes :)

Post zmieniony (24-05-17 17:05)

 
24-05-17 17:06  Odp: [Technika] Gablota
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie jest duży. Model ma 32 cm dł. Planowana wielkość gabloty na SM to 40x22x35 (dł,szer,wys). Większy zgryz, jeżeli idzie o gablotę to będę miał z Darem Młodzieży i Roma.
A czy ktoś mógł by mi napisać gdzie w Warszawie (najlepiej okolice starówki, centrum) jest zakład szklarski? Wiem, że jest jakiś na Trzech Krzyży, ale biorąc pod uwagę charakter miejsca to i ceny tam będą zaporowe.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-05-17 17:20  Odp: [Technika] Gablota
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Teoretycznie, a może i nawet praktycznie w takich lokalizacjach https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=zak%C5%82ady+szklarskie+ww+Warszawie+

 
24-05-17 17:43  Odp: [Technika] Gablota
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki Halogen za link, który notabene znam, tyle, że nie do końca ufam google, gdyż kilka razy szukając czegoś, niczego w podanym miejscu nie było. I nie chodzi mi tylko o Warszawę.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-05-17 19:09  Odp: [Technika] Gablota
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Gablota szklana na pancernik koszt ok 120 zł

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
24-05-17 19:49  Odp: [Technika] Gablota
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Ja za swoja gablotę na Piotra Wielkiego zapłaciłem 150zł szkło. Wykonanie gabloty z plexi, żaden szklarz nie chciał się podjąć. Długość gabloty 140cm na 20cm.

 
24-05-17 20:01  Odp: [Technika] Gablota
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Warto też poszukać firmy z branży akwarystycznej. Ja zamawiałem gablotę ze szkła 135x35x23 i nie było problemu. Trzeba do nich tylko zadzwonić i powiedzieć, że nie musi być wykonana tak solidnie jak akwarium. Koszt u mnie to 120zł firma była z Bydgoszczy. Myślę, że w stolicy coś znajdziesz

 
24-05-17 23:00  Odp: [Technika] Gablota
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Chcę pryzpomnieć, co szkło, w odróżnieniu od plexu, źle przepuszcza UV. Co jest bardzo ważne w planie zachowania, jaskrawości koloru kartonowych modeli.

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024