FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-05-17 11:16  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Zainwestuj w dobre nożyczki, np OLFY SCS-3. Ja używam nożyka do wycinania części tylko wtedy kiedy już nie mogę użyć nożyczek, bo linia cięcia utrudnia ich użycie.
Poza tym ciężko się wycina krzywe nożykiem, no chyba, że się korzysta z pomocy krzywików, albo ma się już niezłą wprawę.
A poza tym brawo za to, że ciągniesz budowę dalej.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
20-05-17 23:33  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To był pierwszy model samolotu, który kleiłem z Tatą. Do dziś pamiętam z jakim uporem twierdziłem, że dźwigar powinien być wklejony poziomo, na płasko. Sposób zaproponowany przez autora był dla mnie zbyt abstrakcyjny i "bez sensu". Dopiero po głębszym zastanowieniu przyznałem Tacie rację.. ;). Modelu niestety nie ukończyliśmy dlatego z tym większą przyjemnością poobserwuję Twoje zmagania. Trzymam kciuki!

 
21-05-17 17:53  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Część Mopsik, witam na forum. Cieszy mnie, że grono młodych modelarzy nieco się powiększyło, bo młodych modelarzy na forum niestety jest mało, (sam mam niecałe 19 lat ).
A co do modelu, to na chwilę obecną mogę powiedzieć, że mój pierwszy był dużo gorszy :-). Co do wycinania to zamień nożyk na nożyczki, nie musisz kupować jakiś specjalistycznych Olfy. Ja używam zwykłych nożyczek Titanum kupionych w papierniczym. Natomiast co do nożyka to polecam skalpele Olfy. Najważniejsze to żebyś się w czasie budowy nie spieszył.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
21-05-17 22:06  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj nie zdążyłem wstawić fotek a teraz trochę czasu nie będę miał dostępu do kompa, więc najwcześniej mozna spodziewać się zdjęć w środę.
Pozdrawiam
Maciek

Post zmieniony (21-05-17 22:15)

 
23-05-17 22:18  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i jak obiecałem tak wstawiam. Wiem, że łączenia segmentów nie są idealne, ale myślę, że będą z biegiem czasu coraz lepsze. W najbliższym czasie zajmę się przodem mojego bombowca. Mimo to, iż model nie wychodzi mi jakoś super nadal sprawia mi to dużą satysfakcję. Dziękuję tez za wszystkie słowa wsparcia z waszej strony jak i porady dla mnie jako początkującego modelarza.







Pozdrawiam Maciek

 
25-05-17 07:09  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W trakcie składania naszła mnie myśl żeby model pomalować, ale mam pytanie. Po pierwsze jak zaznaczyć podział blach żeby był widoczny po malowaniu? I jakich farb najlepiej użyć? A także czy przed malowaniem muszę model jakoś zaimpregnować?

 
25-05-17 08:23  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Nie maluj, będzie znacznie gorzej niż w standardzie. Farba wyciągnie każdą, najmniejszą niedoskonałość. Malowanie modeli kartonowych to już wyższa szkoła jazdy i lepiej najpierw opanować standard. Jeżeli nie wierzysz to znajdź w internecie jakiś prosty model (choćby czarno-biały), który skleisz w dwa wieczory a potem go pomaluj i sam oceń efekty.

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
25-05-17 09:07  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

<<<Po pierwsze jak zaznaczyć podział blach żeby był widoczny po malowaniu? I jakich farb najlepiej użyć? A także czy przed malowaniem muszę model jakoś zaimpregnować?>>>

Prosty, lecz nie lepszy sposób - przed malowaniu nanieść 2-3 warstwy lakieru. Potem zrobić nożem ostrym linii paneli.
Lecz kolega Dominik poprawnie mówi - jeśli już i farbować, to należy czynić już normalny model.
Zaimpregnować dobrze by smołą Epoxy- model stanie się twardym i wygodnym dla wykonania dopracowywań. Nie zapominaj, że Ci należy będzie nie prosto pomalować, a nanieść wszystkie znaki, numery, Hinomaru podobne do tego. A to już nie sam początkowy poziom :(
Też czasami czynię modele pod malowanie.


--

Post zmieniony (25-05-17 09:42)

 
25-05-17 10:34  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie kombinuj z malowaniem.
Dobrze Ci Koledzy radzą!
Najpierw opanuj sklejanie modeli w standardzie.
Masz na razie bardzo ubogi warsztat i umiejętności.
Na Twoim miejscu przyłożyłbym się do :starannego wycinania , formowania i sklejania części , sklejania elementów z zachowaniem prawidłowej symetrii i geometrii modelu.
Nawet bym odpuścił retusz.
W innym przypadku będziesz się starał "złapać wszystkie sroki za ogon" , i zapewniam Cię z coraz bardziej opłakanym efektem.
Widzę,że się starasz i to doceniam.
Posłuchaj rad bardziej doświadczonych Kolegów :)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-17 12:51  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jako, że nigdy nie maluję modeli, ale też odradzam malowanie i kombinowanie z blachami, itd. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Lepiej powoli i dokładnie coś zrobić niż na przysłowiowe "hura". Nie spiesz się masz czas. Doping z mojej strony masz.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024