FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
19-05-17 22:32  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i bardzo ładnie ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-05-17 20:43  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja tam powiesilem i bomby i zbiorniki...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
20-05-17 22:17  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
kari   

killy9999, rzeczywiście trudno, albo wręcz niemożliwe ;-) znaleźć w necie Wildcata w malowaniu do maja '42 z dodatkowymi zbiornikami,
ale nie znaczy to, że "red-white stripes" takich nie posiadały. ... ostatecznie nie będę się upierał i będzie mi to obojętne czy podwiesisz te
zbiorniki czy nie ;-)
... ze zbiornikami czy bez; F4F Wildcat zawsze będzie ikoną rasowego myśliwca pokładowego :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
23-05-17 22:36  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model ukończony. Projekt p. Słowika klei się rewelacyjnie nawet po 25 latach od jego powstania. Co do mojego wykonania to jestem bardzo zadowolony z tego jak wyszły łączenia segmentów. Nie jest co prawda po mistrzowsku i muszę jeszcze poćwiczyć technikę, ale na pewno mogę śmiało powiedzieć że nie skopałem (w końcu). Podoba mi się też pierwsze podejścia to wyoblania osłony silnika, chociaż też muszę jeszcze poćwiczyć. Nie jestem natomiast zadowolony ze skrzydeł. Po pierwsze prawe się pofalowało (błąd przy wklejaniu podposzycia), po drugie między skrzydłami a kadłubem miałem szpary które musiałem łatać wikolem, po trzecie końcówka lewego skrzydła wyszła mi zwichrowana, co zresztą widać na zdjęciu zrobionym od boku. Zrobiłem też pierwsze podejście do wyoblania końcówek skrzydeł. Wyszło przeciętnie, ale liczę że kolejnym razem uda się lepiej. Dobrym pomysłem było też wklejenie linek do kadłuba już na etapie tworzenia segmentów, chociaż nieco zawadzały potem przy budowie. No i cieszy mnie makieta silnika. Całość modelu polakierowałem jedną warstwą błyszczącego Humbrola. Planowałem tradycyjnie położyć dwie, ale już po jednej uzyskałem tak duży połysk że uznałem to za wystarczające. Ostatecznie zrezygnowałem też z podwieszania bomb i zbiorników - wszystkie poszlaki wskazują że nie były one używane w samolotach z tym malowaniem. Dziękuję wszystkim którzy śledzili relację i komentowali. Zapraszm do galerii.



A tutaj pośród innego lotnictwa z 2WŚ:



--

Post zmieniony (24-05-17 19:45)

 
23-05-17 23:50  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ładny! Gratuluję ukończenia :)

 
24-05-17 09:34  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No i fajnie wyszedl :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-05-17 12:31  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zdecydowanie takie widoki koją me oczy.

 
24-05-17 13:04  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
kari   

Gratuluję.
... ze zbiornikami czy bombami, czy też bez nich Wildcat prezentuje się świetnie :-)
... szkoda tylko, że Twój silniczek tak misternie przyrządzony został praktycznie
w całości zasłonięty okapotowaniem :-(
... może trzeba było pomyśleć o ewentualnym jego "wyeksponowaniu" ;-)
... jeżeli nie będzie to problemem, to proponuję dodać fotkę lub dwie ilustrujące
właśnie ten element (jakieś zbliżenie na komorę silnika)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-05-17 14:01  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Mimo ograniczonego uzbrojenia i tak model jest... bombowy :)
Gratuluję.

--

 
24-05-17 14:32  Odp: [R/G] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024